reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Trwa runda eliminacyjna

Trwa runda eliminacyjna

Od dziś do 26 października będą trwały eliminacje do półfinału konkursu Księgowy Roku. Spośród uczestników wyłonionych zostanie pięćdziesięciu najlepszych, którzy będą walczyć o miejsce w finale.


Dziś rozpoczyna się pierwsza runda eliminacyjna ósmej edycji konkursu Księgowy Roku 2006 r., organizowanego przez Sage Symfonia, Stowarzyszenie Księgowych w Polsce i Grupę Wydawniczą Infor. Formularz zgłoszeniowy, ankieta oraz zadania dostępne są na stronie internetowej konkursu www.ksiegowyroku.pl.

W tym roku eliminacje będą składały się z dwóch rund. Kandydaci do tytułu Księgowy Roku będą mogli wziąć udział w rundach eliminacyjnych w dowolnym momencie. Aby bowiem sprawdzać swoje możliwości i rywalizować o miejsce w rankingu, wystarczy wziąć udział tylko w jednej z rund. Do grudniowego półfinału, który odbędzie się na zamku w Książu, zakwalifikuje się tylko 50 osób z najlepszymi wynikami, bez względu na to, w której z dwóch rund zostaną osiągnięte. Nazwisko laureata zostanie podane w styczniu podczas Balu Księgowych i gali finałowej konkursu w Warszawie.

W ubiegłym roku w konkursie wzięło udział aż 6209 osób. Zwycięzcą został Andrzej Stempak, laureat półfinału w Krakowie. Drugie miejsce zajęła Jolanta Śmietanko z Warszawy.

– Największe szanse na finał mają praktycy posiadający wszechstronną wiedzę – radzi zwycięzca Andrzej Stempak.
W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, pytania będą dotyczyły głównie rachunkowości finansowej. Obejmą również rachunkowość zarządczą, a także prawo podatkowe.

– Pytania z rachunkowości finansowej będą formułowane w oparciu o ustawę o rachunkowości, a także Międzynarodowe Standardy Sprawozdawczości Finansowej – wyjaśnia przewodniczący rady programowej prof. dr hab. Zbigniew Luty.

Zwraca jednak uwagę, że nie wystarczy ogólnie zapoznać się z prawem bilansowym i międzynarodowymi standardami. Należy znać również niuanse. Podobnie jest w przypadku prawa podatkowego. Warto więc znać aktualne orzecznictwo.

Udział w konkursie to nie tylko sprawdzenie własnej wiedzy, ale również wyznacznik wysokiego profesjonalizmu i prestiżowe wyróżnienie. Finaliści otrzymują również cenne nagrody. W zeszłym roku było to 25 tys. zł.

Agnieszka Pokojska

reklama

Czytaj także

Źródło:

GP
Jak przygotować się do zmian 2021. Podatki. Rachunkowość. Prawo pracy. ZUS59.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Blog Prawa Zamówień Publicznych

Opinie prawników specjalizujących się w prawie zamówień publicznych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama