reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Fiskus sprawdzi dochody pracujących za granicą

Fiskus sprawdzi dochody pracujących za granicą

Urzędy kontroli skarbowej zweryfikują rozliczenia. Fiskus porówna wydatki z zarobkami. Za niepłacenie podatków grożą surowe kary.


Nie tylko urzędy skarbowe, ale również urzędy kontroli skarbowej, których pracę nadzoruje wiceminister finansów Paweł Banaś, sprawdzą rzetelność rozliczeń osób pracujących za granicą - wynika z informacji "Gazety Prawnej".


Ewentualne unikanie płacenia podatków przez osoby zarabiające za granicą może spowodować straty w dochodach budżetu państwa. I temu chce zapobiec fiskus.

Wszczęcie kontroli może nastąpić w oparciu o informacje sygnalne przesłane przez urzędy skarbowe, a także informacje przekazywane przez osoby anonimowe, czyli na podstawie życzliwego donosu, chociaż, jak zastrzegają się przedstawiciele fiskusa, po wcześniejszej ich weryfikacji.


Ujawnienie niewykazanych w zeznaniu podatkowym dochodów uzyskanych z pracy za granicą może nastąpić w przypadku kontroli obejmującej składane zeznania.


Jednak nie tylko wtedy. Ujawnienie dochodów uzyskanych za granicą może mieć miejsce również w przypadku kontroli dochodów nieznajdujących pokrycia w ujawnionych źródłach przychodów - wynika z informacji uzyskanych przez Gazetę Prawną z Urzędu Kontroli Skarbowej w Opolu. Wówczas w kręgu zainteresowań organów podatkowych mogą znaleźć się podatnicy, których wydatki znacząco przewyższają dochody wykazane w deklaracjach podatkowych. To zaś często spowodowane jest niewykazaniem do opodatkowania dochodu uzyskanego za granicą. Każdy zaś przypadek, gdy podatnik wydaje więcej niż zadeklarował, jest szybko sprawdzany.

reklama

Czytaj także

Źródło:

GP
Jak przygotować się do zmian 2021. Podatki. Rachunkowość. Prawo pracy. ZUS47.20 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Karolina Muzyczka

Doktor nauk prawnych; adiunkt w Kolegium Jagiellońskim - Toruńskiej Szkole Wyższej w Toruniu; ekspert w dziedzinach: postępowanie administracyjne, sądowoadministracyjne, egzekucyjne postępowanie administracyjne

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama