reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Ulga na prototyp - nowa ulga podatkowa od 2021 r.

Ulga na prototyp - nowa ulga podatkowa od 2021 r.

Ulga na prototyp to nowa ulga podatkowa, która będzie wspomagać przeniesienie pewnego pomysłu na praktykę i produkcję. Szczegółowe rozwiązania dotyczące ulgi na prototyp mają być znane na przełomie stycznia i lutego 2021 roku.

Poszerzeniem pakietu dla innowacyjności

Ministerstwo Finansów, Funduszy i Polityki Regionalnej ukończyło prace nad poszerzeniem pakietu podatkowego wspierającego innowacyjność i produktywność. Jego funkcjonowanie ma się rozpocząć najpóźniej w połowie przyszłego roku - poinformował na wtorkowej konferencji wiceminister finansów Jan Sarnowski.

Ulgi podatkowe na wsparcie produkcji i innowacji

“W Ministerstwie Finansów skończyły się już prace nad poszerzeniem już działającego podatkowego pakietu zamian wspierających zwiększanie innowacyjności czy produktywności. Chcemy, żeby w perspektywie najpóźniej połowy przyszłego roku, zaczął w Polsce funkcjonować kompletny, wieloelementowy system działających symultanicznie ulg podatkowych, które będą wspierały działalność produkcyjną i innowacyjną na każdym etapie procesu produkcyjnego” - powiedział wiceminister.

Ulga badawczo-rozwojowa, ulga na prototyp, ulga na robotyzację i ulga IP-BOX

Sarnowski wyjaśnił, że do tego systemu należeć będą ulga badawczo-rozwojowa, która wspiera prace koncepcyjne nad nowym produktem, ulga na prototyp, która będzie wspomagać przeniesienie pewnego pomysłu na praktykę i produkcję. W systemie będzie też ulga na robotyzację, która ułatwi otwarcie linii produkcyjnej i ulga IP-BOX, która zmniejszy obciążenia przedsiębiorców na etapie sprzedaży wypracowanego i wyprodukowanego w Polsce produktu.

“To są cztery elementy, które powinny działać wspólnie razem w ciągu jednego toku produkcyjnego, a nie stanowiące w stosunku do siebie alternatywę” - podkreślił Sarnowski.

Dodał, że resort przedstawi szczegóły nowej ulgi na prototyp na przełomie stycznia i lutego przyszłego roku.

autor: Łukasz Pawłowski
pif/ drag/

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Nowy JPK_VAT

Korekta w nowym JPK_V7 – jak to zrobić?

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Verum Numerica

Usługi księgowe │Audyt księgowy i podatkowy│ Doradztwo

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama