reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Będzie interpretacja do ulgi meldunkowej

Będzie interpretacja do ulgi meldunkowej

Ministerstwo Finansów pracuje nad wydaniem ogólnej interpretacji podatkowej w sprawie ulgi meldunkowej. Ma być opublikowana jeszcze w tym tygodniu.


NOWOŚĆ

Jak dowiedziała się Gazeta Prawna, resort finansów kończy prace nad ogólną interpretacją w sprawie ulgi meldunkowej. Ma ona ujrzeć światło dzienne jeszcze w tym tygodniu. Szczegółów MF nie ujawnia, ale można się domyślać, w jakim kierunku interpretacja ministra pójdzie. Z wypowiedzi wiceminister finansów odpowiedzialnej za podatki Elżbiety Chojny-Duch wynika, że będzie ona korzystna dla podatników. Okres meldunku będzie liczony od zameldowania, a nie od nabycia nieruchomości.

Ulga meldunkowa polega na tym, że podatnik, który w sprzedawanym mieszkaniu lub domu będzie zameldowany na pobyt stały na co najmniej 12 miesięcy przed datą zbycia, nie będzie od tej transakcji płacił 19-proc. PIT. Obecnie organy podatkowe wydają różne interpretacje w tym zakresie. Jedne uważają, że meldunek należy liczyć od momentu zameldowania. Inne, że od momentu nabycia nieruchomości. Wyroki sądów administracyjnych dowodzą natomiast, że ważny jest fakt zameldowania, a nie kupna nieruchomości.

Dobrze więc, że MF po licznych apelach i analizach GP wyda ogólną, korzystną dla podatników interpretację w tym zakresie.

EWA MATYSZEWSKA

ewa.matyszewska@infor.pl

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

GP
Nowe oznaczenia w ewidencji VAT i JPK_VAT (PDF)24.90 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

FakturaXL.pl

FakturaXL.pl jest producentem oprogramowania w zakresie fakturowania online dla firm i biur rachunkowych. Od ponad 12 lat tworzymy z pasją rozwiązania IT.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama