| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Chlebowski: PO pracuje nad "ustawą vatowską"

Chlebowski: PO pracuje nad "ustawą vatowską"

Szef klubu parlamentarnego PO Zbigniew Chlebowski zapowiedział, że na dzisiejszym posiedzeniu prezydium klubu zostanie przygotowany nowy projekt ustawy o podatku od towarów i usług, tzw. "ustawa vatowska".

"Jest to ustawa, która zawiera szereg ważnych zmian, oczekiwanych zwłaszcza przez małych przedsiębiorców. Mam nadzieję, że będzie to nasza kolejna inicjatywa" - poinformował Chlebowski.Pytany, o jakie zmiany chodzi, Chlebowski odpowiedział, że "przede wszystkim PO chce wprowadzić ryczałt vatowski dla małych podatników, uszczegółowić termin dotyczący momentu powstawania obowiązku podatkowego"."Będzie tam szereg dobrych rozwiązań, chociażby skrócenie czasu oczekiwania na zapłatę podatku VAT" - podkreślił.Chlebowski pytany przez PAP o najbliższe inicjatywy legislacyjne Platformy powiedział, że obecnie najbardziej zaawansowane prace sejmowe PO dotyczą m.in. projektu przewidującego zakaz finansowania partii politycznych z budżetu państwa, a także zmian w konstytucji dotyczących zakazu kandydowania do parlamentu osób skazanych."Będziemy chcieli na najbliższym posiedzeniu Sejmu zwrócić się do marszałka Bronisława Komorowskiego o powołanie komisji konstytucyjnej, bo te dwa projekty, które zgłosiła PO, moim zdaniem wymagają natychmiastowej pracy" - podkreślił Chlebowski.PO chce likwidacji finansowania partii politycznych z budżetu państwa. Zamiast tego każdy podatnik mógłby przekazać wybranej partii 1 proc. podatku.Według propozycji PO, partie nie otrzymywałyby dotacji ani subwencji budżetowych, natomiast każdy podatnik mógłby przekazać co roku wybranej partii 1 proc. podatku - podobnie jak w przypadku organizacji pożytku publicznego.Platforma chciałaby też wprowadzić do art. 99. konstytucji zapis stanowiący, że posłem lub senatorem nie może być osoba karana za przestępstwo umyślne ścigane z oskarżenia publicznego ani osoba, wobec której wydano prawomocny wyrok warunkowo umarzający postępowanie karne w sprawie popełnienia analogicznego przestępstwa.

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

Artykuł partnerski

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

RESET2 Sp. z o.o.

RESET2 Sp. z o.o. istnieje od stycznia 2001 roku i kontynuuje działalność prowadzoną od 1992 roku przez RESET Computer Systems s.c. Spółka zajmuje się tworzeniem oraz wdrażaniem systemów informatycznych, wspomagających zarządzanie firmą. Produkty RESET2 to połączenie bogatych możliwości z łatwą i intuicyjną obsługą.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »