reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Wniesienie aportu bez VAT

Wniesienie aportu bez VAT

Wniesienie aportu przez spółkę cywilną do spółki z ograniczoną odpowiedzialnością będzie zwolnione z VAT.


Wspólnicy spółki cywilnej prowadzą działalność polegającą na świadczeniu usług doradztwa podatkowego i rachunkowych. Zamierzają jednak przekształcić spółkę cywilną w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością w celu prowadzenia usług rachunkowych. Natomiast spółka cywilna będzie nadal świadczyć usługi doradztwa podatkowego.

Do spółki z ograniczoną odpowiedzialnością wspólnicy spółki cywilnej zamierzają wnieść aportem używany sprzęt komputerowy, wyposażenie, wartość firmy i oprogramowanie, które służyły działalności opodatkowanej VAT.

Zwolnione z VAT są wkłady niepieniężne (aporty) wnoszone do spółek prawa handlowego i cywilnego. Wynika to z par. 8 ust. 1 pkt 6 rozporządzeniu ministra finansów z 27 kwietnia 2004 r. w sprawie wykonania niektórych przepisów ustawy o podatku od towarów i usług (Dz.U. nr 97, poz. 970 z późn. zm.).

Przypomniano to w postanowieniu w sprawie interpretacji prawa podatkowego naczelnika Pierwszego Urzędu Skarbowego w Opolu, nr PP/443-53-1/07, z 27 lipca 2007 r. Zatem wniesienie do spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w formie aportu sprzętu komputerowego, oprogramowania wyposażenia itp. będzie objęte zwolnieniem z VAT na podstawie przepisu wspomnianego rozporządzenia.


Więcej: www.mf.gov.pl

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

GP
Jak przygotować się do zmian 2021. Podatki. Rachunkowość. Prawo pracy. ZUS47.20 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kalkulatory Budowlane

Kalkulatory Budowlane to bezpłatne narzędzie przydatne dla każdego, kto rozpoczyna budowę domu, remont lub wykończenie mieszkania. Za jego pomocą w kilka minut obliczysz, jakie będą koszty Twojej inwestycji.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama