| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Składanie deklaracji podatkowych drogą elektroniczną

Składanie deklaracji podatkowych drogą elektroniczną

Ministerstwo Finansów przypomniało, że od 1 stycznia 2008 r. funkcjonuje system e-deklaracje, który umożliwia składanie deklaracji podatkowych przez internet.

W związku z dużym zainteresowaniem ze strony podatników Ministerstwo Finansów przypomniało, że z dniem 1 stycznia br. ruszył system e-Deklaracje, który umożliwia składanie deklaracji podatkowych drogą elektroniczną każdemu podatnikowi i płatnikowi. Każdy kto chce skorzystać z tego udogodnienia musi posiadać kwalifikowany podpis elektroniczny i zgłosić do urzędu skarbowego zamiar składania deklaracji w tej formie.

Od 1 stycznia br. drogą elektroniczną podatnicy mogą już przesyłać 32 rodzaje deklaracji, m.in. VAT-7, VAT-9, VAT-UE, CIT-8 oraz 28 innych deklaracji istotnych dla osób prowadzących firmy. Natomiast od 1 kwietnia br. przesłać tą drogą można także zeznania roczne dotyczące podatku dochodowego: PIT-37, PIT-36, PIT-36L wraz z załącznikami PIT/O, PIT/D. Pozostałe e-deklaracje zostaną wprowadzone w lipcu br. i z początkiem 2009. Od początku roku we wszystkich urzędach skarbowych można ubiegać się o zaświadczenia umożliwiające przesyłanie deklaracji podatkowych droga elektroniczną. Więcej informacji o tym jak złożyć deklarację tą drogą znajduje się w instrukcji opublikowanej na stronie www.e-deklaracje.gov.pl.

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

Artykuł Partnerski

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Sergiusz Felbur

Prawnik, specjalista ds. produktów prawnych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »