| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Najnowszy wzór formularza FAT-1

Najnowszy wzór formularza FAT-1

Ministerstwo Finansów poinformowało, że wzór dokumentu FAT-1, który będzie wykorzystywany przez polskie instytucje finansowe do wypełniania obowiązków nałożonych ustawą FATCA, jest dostępny w Centralnym Repozytorium Wzorów Dokumentów Elektronicznych (CRWDE) na platformie ePUAP.

FAT-1 w CRWDE jest opisany jako • 2016/06/20/3365 - FAT-1(1) INFORMACJE O AMERYKAŃSKICH RACHUNKACH RAPORTOWANYCH. Wzór dokumentu elektronicznego może być stosowany od daty opublikowania w CRWDE ePUAP (20 czerwca 2016 r.).

Także na stronie Finanse.mf.gov.pl jest dostępna ostateczna wersja wzoru FAT-1 (w formacie XSD) wraz z dokumentem, który zawiera opis elementów wzoru FAT-1. Od 20 czerwca 2016 r. środowisko produkcyjne systemu e-Deklaracje jest gotowe do przyjmowania dokumentów opartych na tym wzorze.

Formularz FAT-1 służy polskim instytucjom finansowym do składania informacji przewidzianych w umowie między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Stanów Zjednoczonych Ameryki w sprawie poprawy wypełniania międzynarodowych obowiązków podatkowych oraz wdrożenia ustawodawstwa FATCA.

Jednocześnie Ministerstwo Finansów przypomina, że informacje o amerykańskich rachunkach raportowanych będą przygotowywane oraz przekazywane wyłącznie środkami komunikacji elektronicznej, jako plik w formacie XML wyłącznie za pośrednictwem systemu e-Deklaracje.

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Accace Polska

Accace jest jednym z liderów firm doradczo-outsourcingowych, obecną na rynku od 2006 roku. Zatrudniamy ponad 600 profesjonalistów, w tym prawników, doradców podatkowych, księgowych i finansistów oraz specjalistów kadrowo-płacowych. Accace doradza ponad 2 000 klientom w 15 krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »