| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Będzie wyższy limit dla ksiąg rachunkowych

Będzie wyższy limit dla ksiąg rachunkowych

W Sejmie odbędzie się drugie czytanie nowelizacji ustawy, która podwyższa do 1,2 mln euro limit dla prowadzenia pełnej rachunkowości.


ZMIANA PRAWA

Porządek obrad rozpoczynającego się dziś posiedzenia Sejmu przewiduje rozpatrzenie sprawozdania Komisji Finansów Publicznych z prac nad nowelizacją ustawy o rachunkowości. Projekt, który trafi do drugiego czytania, zakłada podwyższenie do 1,2 mln euro progu przychodów, po przekroczeniu którego osoby fizyczne, spółki cywilne osób fizycznych, spółki jawne osób fizycznych oraz spółki partnerskie mają obowiązek prowadzenia pełnej rachunkowości. Obecnie limit przychodów wynosi 800 tys. euro.

Nowelizacja zawiera także przepisy umożliwiające powrót do uproszczonej ewidencji w trakcie roku. Ustawa przyznaje przedsiębiorcom, którzy w związku z podwyższeniem limitu przychodów nie będą już zobowiązani do prowadzenia ksiąg rachunkowych, prawo do prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów, począwszy od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu w którym wejdzie w życie nowelizacja. Nowe przepisy zaczną obowiązywać po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

MAGDALENA MAJKOWSKA

magdalena.majkowska@infor.pl

Czytaj także

Autor:

Źródło:

GP
INFORLEX Biznes509.00 zł

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria LTCA

Kancelaria LTCA Zarzycki Niebudek Adwokaci i Doradcy Podatkowi sp.k. specjalizuje się w profesjonalnym doradztwie prawnym i podatkowym na rzecz podmiotów prawa gospodarczego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »