reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Debata „Księgowi Przyszłości. W erze zmian”

Debata „Księgowi Przyszłości. W erze zmian”

14 czerwiec 2018 w Budynku Polskiego Komitetu Olimpijskiego odbędzie się debata „Księgowi Przyszłości. W erze zmian”. Debata stanowi część konferencji, organizowanej pod tym samym tytułem, podczas której nastąpi rozstrzygnięcie trzeciej edycji konkursu „Księgowi Przyszłości”, pod patronatem medialnym Infor.

W debacie wezmą udział  dr Teresa Cebrowska, wiceprezes Stowarzyszenia Księgowych w Polsce,  Monika Smulewicz, Dyrektor Zarządzająca w Grant Thornton, Jadwiga Wojtas, dyrektor ds. produkcji i rozwoju enova365, dr Wojciech Warski, wiceprezes Business Centre Club oraz Karol Ilba, zwycięzca I edycji konkursu Księgowi Przyszłości. Rozmowę poprowadzi red. Maciej Głogowski.

Zmiany legislacyjne w gospodarce, a rola księgowego i kadrowego w firmie

e-faktury, e-deklaracje, Jednolity Plik Kontrolny VAT, Jednolity Plik Kontrolny na żądanie, spilt payment, e-teczki pracownicze, sprawozdanie finansowe w formie elektronicznej (projekt ustawy), RODO (rozporządzenie o ochronie danych osobowych). Rok 2018 obfituje w liczne, duże zmiany w przepisach. To co łączy powyższe zmiany, to konieczność integracji nowoczesnych rozwiązań cyfrowych,  które wesprą firmę w dostosowaniu się do nowych przepisów. To z kolei wpływa na cyfryzację zawodów oraz całych przedsiębiorstw. W trakcie debaty zaproszeni goście spróbują odpowiedzieć na pytania o to jak przedsiębiorstwa powinny przygotować się do cyfrowej rzeczywistość oraz jak obecne i przyszłe zmiany w prawie, wpłyną na warsztat pracy księgowego czy kadrowego.

Zobacz także: Finał i konferencja Księgowi Przyszłości

Wyzwania i perspektywy branży w erze transformacji cyfrowej

Z raportu Światowego Forum Ekonomicznego „The Future of Jobs” (Przyszłość zawodów) wynika, że do 2020 r. roboty i sztuczna inteligencja zabiorą 5,1 mln miejsc pracy. Z kolei szwedzkie badania Stefana Fölstera zakładają, że zniknie 2,5 miliona miejsc pracy (53% przebadanych zawodów). Oba raporty wskazują, że wśród zagrożonych zawodów znajdą się także księgowi. Z zaproszonymi ekspertami będziemy rozmawiać o ty czy cyfrowa rewolucja to dla księgowych szansa czy zagrożenie, czy sztuczna inteligencja, spowoduje znikniecie zawodu księgowego w przyszłości i jak zawód księgowego czy kadrowego będzie wyglądał w perspektywie kolejnych 20 lat.

Całość debaty transmitowana będzie na żywo na portalu ksiegowiprzyszlosci.pl.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS - podatki, prawo

Jakie zmiany w podatkach i ZUS wprowadza Tarcza antykryzysowa 4.0

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Wszystko co musisz wiedzieć o PPK

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Patrycja Kubiesa

Ekspert podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama