| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Debata „Księgowi Przyszłości. W erze zmian”

Debata „Księgowi Przyszłości. W erze zmian”

14 czerwiec 2018 w Budynku Polskiego Komitetu Olimpijskiego odbędzie się debata „Księgowi Przyszłości. W erze zmian”. Debata stanowi część konferencji, organizowanej pod tym samym tytułem, podczas której nastąpi rozstrzygnięcie trzeciej edycji konkursu „Księgowi Przyszłości”, pod patronatem medialnym Infor.

W debacie wezmą udział  dr Teresa Cebrowska, wiceprezes Stowarzyszenia Księgowych w Polsce,  Monika Smulewicz, Dyrektor Zarządzająca w Grant Thornton, Jadwiga Wojtas, dyrektor ds. produkcji i rozwoju enova365, dr Wojciech Warski, wiceprezes Business Centre Club oraz Karol Ilba, zwycięzca I edycji konkursu Księgowi Przyszłości. Rozmowę poprowadzi red. Maciej Głogowski.

Zmiany legislacyjne w gospodarce, a rola księgowego i kadrowego w firmie

e-faktury, e-deklaracje, Jednolity Plik Kontrolny VAT, Jednolity Plik Kontrolny na żądanie, spilt payment, e-teczki pracownicze, sprawozdanie finansowe w formie elektronicznej (projekt ustawy), RODO (rozporządzenie o ochronie danych osobowych). Rok 2018 obfituje w liczne, duże zmiany w przepisach. To co łączy powyższe zmiany, to konieczność integracji nowoczesnych rozwiązań cyfrowych,  które wesprą firmę w dostosowaniu się do nowych przepisów. To z kolei wpływa na cyfryzację zawodów oraz całych przedsiębiorstw. W trakcie debaty zaproszeni goście spróbują odpowiedzieć na pytania o to jak przedsiębiorstwa powinny przygotować się do cyfrowej rzeczywistość oraz jak obecne i przyszłe zmiany w prawie, wpłyną na warsztat pracy księgowego czy kadrowego.

Zobacz także: Finał i konferencja Księgowi Przyszłości

Wyzwania i perspektywy branży w erze transformacji cyfrowej

Z raportu Światowego Forum Ekonomicznego „The Future of Jobs” (Przyszłość zawodów) wynika, że do 2020 r. roboty i sztuczna inteligencja zabiorą 5,1 mln miejsc pracy. Z kolei szwedzkie badania Stefana Fölstera zakładają, że zniknie 2,5 miliona miejsc pracy (53% przebadanych zawodów). Oba raporty wskazują, że wśród zagrożonych zawodów znajdą się także księgowi. Z zaproszonymi ekspertami będziemy rozmawiać o ty czy cyfrowa rewolucja to dla księgowych szansa czy zagrożenie, czy sztuczna inteligencja, spowoduje znikniecie zawodu księgowego w przyszłości i jak zawód księgowego czy kadrowego będzie wyglądał w perspektywie kolejnych 20 lat.

Całość debaty transmitowana będzie na żywo na portalu ksiegowiprzyszlosci.pl.

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

Artykuł Partnerski

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Clever Investment

Księgowość Bliska Tobie

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »