reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Wyjaśnienia > Odliczysz, jeśli masz umowę

Odliczysz, jeśli masz umowę

Jeśli podatnik chce skorzystać z ulgi odsetkowej, musi posiadać umowę kredytową, która potwierdza udzielenie kredytu przeznaczonego na inwestycję związaną z zaspokojeniem własnych potrzeb mieszkaniowych. - Decyzja Izby Skarbowej w Katowicach z 22 maja 2006 r. (nr PBB34117/30026/ 2006).

Podatnik w marcu 2004 roku kupił dom, w którym część parterowa była w stanie nadającym się do zamieszkania po wykonaniu prac remontowych. Zakup budynku i wykonanie prac remontowo-budowlanych sfinansowane zostało m.in. z kredytu hipotecznego.

Podatnik uważa, że może skorzystać z odliczenia części spłaconych odsetek od kredytu. Innego zdania był jednak dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, który wyjaśnił, że od podstawy obliczenia podatku odlicza się faktycznie poniesione w roku podatkowym wydatki na spłatę odsetek od kredytu (pożyczki) udzielonego podatnikowi na sfinansowanie inwestycji mającej na celu zaspokojenie własnych potrzeb mieszkaniowych.

Warunkiem koniecznym do skorzystania z ulgi jest m.in. dysponowanie umową kredytową. Kredyt hipoteczny, został udzielony na zakup domu i wykonanie prac remontowo-budowlanych. Nie został zatem spełniony jeden z warunków koniecznych do skorzystania z możliwości dokonania odliczenia.

Ewa Matyszewska

reklama

Czytaj także

Źródło:

GP
Gorące tematy dla biur rachunkowych. Poradnik Gazety Prawnej 9/202039.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

ARTYKUŁ PARTNERSKI

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

DEWELOPERSKI.com

Blog o działalności deweloperskiej, kluczowych aspektach zarządzania i obrocie nieruchomościami

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama