reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Interpretacje i orzecznictwo

Zwolnienie zależy od przeznaczenia dochodów

Aktualizacja: 27.09.2007

Zwolnienie z CIT organizacji pożytku publicznego odnosi się do dochodów takiej organizacji oraz uzależnione jest od przeznaczenia uzyskanego dochodu. Zatem zwolnieniem nie są objęte dochody przeznaczone na prowadzoną działalność gospodarczą. »

Po przekroczeniu limitu trzeba instalować kasę

Aktualizacja: 26.09.2007

Podatnik rozpoczynający prowadzenie firmy w trakcie roku podatkowego będzie musiał zainstalować kasę fiskalną w momencie przekroczenia obrotu w wysokości 20 tys. zł. »

Jak kontrola skarbowa powinna sprawdzać rzetelność ksiąg

Aktualizacja: 24.09.2007

Odnosząc się do kwestii obliczenia obrotu w drodze oszacowania, wskazać należy, że organ podatkowy może określić podstawę opodatkowania w drodze oszacowania dopiero po uznaniu ksiąg podatkowych za nierzetelne. Za rzetelne uważa się księgi podatkowe, jeżeli dokonywane w nich zapisy odzwierciedlają stan rzeczywisty. »

Ewidencja sprzedaży internetowej w dacie zapłaty

Aktualizacja: 20.09.2007

Sprzedaż towarów za pośrednictwem aukcji internetowych należy zaewidencjonować w kasie fiskalnej z chwilą otrzymania przedpłaty lub zapłaty. Obowiązek podatkowy powstanie z chwilą otrzymania przedpłaty lub zapłaty za sprzedany towar. »

Odszkodowanie za zakaz konkurencji jako przychód ze stosunku pracy

Aktualizacja: 18.09.2007

Postanowienie Naczelnika Urzędu Skarbowego Łódź-Widzew z 30 lipca 2007 r. (nr IX-005/192/Z/K/07) »

Z refundacji i ulgi nie można korzystać jednocześnie

Aktualizacja: 14.09.2007

Podatnik, który otrzymał dofinansowanie ze spółdzielni, dokona zwrotu otrzymanej refundacji i jednocześnie nie wycofa kwoty wpłaconej na fundusz remontowy, może ubiegać się o zwrot doliczenia do podatku w zeznaniu podatkowym za rok, w którym zwrócił otrzymaną refundację. »

Pieniądze wypłacane małżonkowi nie są opodatkowane

Aktualizacja: 07.09.2007

Zabezpieczenie realizujące zaspokojenie potrzeb drugiego z małżonków wypłacone ze wspólnego majątku małżonków nie stanowi przychodu z innych źródeł podlegającego opodatkowaniu. »

Wydatki na poczęstunek nie będą kosztem

Aktualizacja: 06.09.2007

Wydatki na zakup poczęstunku i napojów dla kontrahentów nie mogą być zaliczone do kosztów uzyskania przychodów, gdyż są to wydatki reprezentacyjne firmy. »

 Jak rozliczyć dochody osiągane z zarządzania nieruchomościami

Aktualizacja: 31.08.2007

W piśmie z 21 czerwca br. nr US I/423/3/07/TG Naczelnik Urzędu Skarbowego w Sieradzu stwierdził, że przedmiotem opodatkowania spółki zarządzającej nieruchomościami jest dochód, którego źródłem jest wynagrodzenie otrzymywane od właściciela nieruchomości, a nie dochód z zasobów mieszkaniowych. »

Opłaty za kredyt na nabycie akcji będą kosztem

Aktualizacja: 29.08.2007

Opłaty za przygotowanie kredytu oraz odsetki od kredytu zaciągniętego przez podatnika w celu nabycia akcji mogą stanowić koszt uzyskania przychodów w takiej wysokości, w jakiej zostały faktycznie poniesione. »

Pomyłka w rozliczeniu nie zawsze rodzi sankcje

Aktualizacja: 27.08.2007

Organy podatkowe nie powinny nakładać sankcji VAT, gdy podatnik błędnie rozliczył podatek i nie powstała zaległość, czyli błąd podatnika był neutralny dla budżetu. »

Oświadczenie nabywcy zwalnia paliwo z akcyzy

Aktualizacja: 21.08.2007

Paliwo żeglugowe dostarczane ze składu podatkowego bezpośrednio na jednostki pływające znajdujące się w Polsce podlega zwolnieniu od akcyzy po złożeniu oświadczenia, że nabywane wyroby zostaną zużyte na własne potrzeby. »

Przedawnienie liczy się od chwili ujawnienia darowizny

Aktualizacja: 20.08.2007

W przypadku powołania się na niewskazaną przez podatnika wcześniej darowiznę termin przedawnienia liczy się od tego momentu. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Piotr Barchan

Ekspert ds. Leasingu, Menedżer

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama