| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Interpretacje i orzecznictwo

Pieniądze wypłacane małżonkowi nie są opodatkowane

Aktualizacja: 07.09.2007

Zabezpieczenie realizujące zaspokojenie potrzeb drugiego z małżonków wypłacone ze wspólnego majątku małżonków nie stanowi przychodu z innych źródeł podlegającego opodatkowaniu. »

Wydatki na poczęstunek nie będą kosztem

Aktualizacja: 06.09.2007

Wydatki na zakup poczęstunku i napojów dla kontrahentów nie mogą być zaliczone do kosztów uzyskania przychodów, gdyż są to wydatki reprezentacyjne firmy. »

 Jak rozliczyć dochody osiągane z zarządzania nieruchomościami

Aktualizacja: 31.08.2007

W piśmie z 21 czerwca br. nr US I/423/3/07/TG Naczelnik Urzędu Skarbowego w Sieradzu stwierdził, że przedmiotem opodatkowania spółki zarządzającej nieruchomościami jest dochód, którego źródłem jest wynagrodzenie otrzymywane od właściciela nieruchomości, a nie dochód z zasobów mieszkaniowych. »

Opłaty za kredyt na nabycie akcji będą kosztem

Aktualizacja: 29.08.2007

Opłaty za przygotowanie kredytu oraz odsetki od kredytu zaciągniętego przez podatnika w celu nabycia akcji mogą stanowić koszt uzyskania przychodów w takiej wysokości, w jakiej zostały faktycznie poniesione. »

Pomyłka w rozliczeniu nie zawsze rodzi sankcje

Aktualizacja: 27.08.2007

Organy podatkowe nie powinny nakładać sankcji VAT, gdy podatnik błędnie rozliczył podatek i nie powstała zaległość, czyli błąd podatnika był neutralny dla budżetu. »

Oświadczenie nabywcy zwalnia paliwo z akcyzy

Aktualizacja: 21.08.2007

Paliwo żeglugowe dostarczane ze składu podatkowego bezpośrednio na jednostki pływające znajdujące się w Polsce podlega zwolnieniu od akcyzy po złożeniu oświadczenia, że nabywane wyroby zostaną zużyte na własne potrzeby. »

Przedawnienie liczy się od chwili ujawnienia darowizny

Aktualizacja: 20.08.2007

W przypadku powołania się na niewskazaną przez podatnika wcześniej darowiznę termin przedawnienia liczy się od tego momentu. »

Zwolnienie z odsetek od dywidendy jako tytuł przychodu

Aktualizacja: 13.08.2007

Czy w wyniku zawarcia umowy, na podstawie której zostanie ona zwolniona z zapłaty odsetek od niewypłaconych dywidend, powstanie dla spółki przychód oraz obowiązek zapłaty podatku w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? »

Prowizja od kredytu na zakup akcji jako koszt

Aktualizacja: 09.08.2007

Czy do kosztów uzyskania przychodów można zaliczyć koszty odsetek oraz prowizji od zaciągniętego kredytu na zakup akcji na rynku pierwotnym? »

Czy zwrot kosztów zakupu okularów do pracy przy monitorze podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych

Aktualizacja: 22.08.2007

Ze stanu faktycznego przedstawionego we wniosku wynika, iż Strona wydała wewnętrzne zarządzenie w sprawie ustalenia kwoty oraz trybu postępowania przy zwrocie pracownikom kosztów zakupu okularów korygujących wzrok do pracy przy obsłudze monitorów ekranowych. W zarządzeniu ustalono, iż pracownicy, którzy w ramach profilaktycznej opieki zdrowotnej otrzymali od lekarza zalecenie o konieczności używania okularów korygujących wzrok do pracy przy obsłudze monitorów ekranowych, mają prawo do zwrotu kosztów zakupu tych okularów do wysokości 500,00 zł. Zwrot o którym mowa w zarządzeniu dokonywany jest na podstawie poświadczenia lekarskiego zalecającego potrzebę stosowania okularów korygujących wzrok oraz rachunku za zakup okularów. »

Roboty budowlano-montażowe związane z budownictwem mieszkaniowym - stawka VAT

Aktualizacja: 03.08.2007

Decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego Dyrektora Izby Skarbowej w Rzeszowie z 1 marca 2007 r., sygn. IS.II/2-443/328/06 »

Nie każda faktura uprawnia do odliczenia VAT naliczonego

Aktualizacja: 01.08.2007

Jeżeli wystawca faktury nie prowadzi w dacie jej wystawienia działalności gospodarczej i brak jest dowodów potwierdzających daną transakcję, podatnik nie może odliczyć VAT. »

Obowiązki podatkowe zależą od centrum życiowego

Aktualizacja: 27.07.2007

Polski podatnik, który wyjechał z rodziną do Francji i tam pracuje, podlega w Polsce ograniczonemu obowiązkowi podatkowemu. Jeśli w danym roku nic nie zarobi w Polsce, nie musi rozliczać się w kraju. - Postanowienie ministra finansów z 29 maja 2007 r. nr DD4/033-01969/IDy/06/11092 »

Teren niezabudowany jest zwolniony z VAT

Aktualizacja: 27.07.2007

Zakwalifikowanie terenu musi wynikać z planu zagospodarowania przestrzennego lub ewidencji gruntów i budynków. Jeśli określono, że teren jest gruntem niezabudowanym, jego dostawa jest zwolniona z VAT. »

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Filip Barański

Prawnik, specjalista w zakresie obsługi prawnej podmiotów gospodarczych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK