reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

PCC i inne podatki

Kiedy wspólnota mieszkaniowa nie musi płacić podatku dochodowego

Aktualizacja: 19.07.2010

Czy wspólnota mieszkaniowa powinna odprowadzać podatek z tytułu dochodu z dzierżawy pomieszczenia na stację TRAFO? Chodzi o czynsz z dzierżawy pomieszczenia na stację transformatorową i jest to dochód z gospodarki zasobami mieszkaniowymi. »

Czy udzielone ulgi w podatkach lokalnych są dochodem podatnika

Aktualizacja: 19.07.2010

Czy ulga z tytułu zapłaty podatków i opłat lokalnych stanowi dochód osoby fizycznej zgodnie z ustawą o podatku dochodowym od osób fizycznych i tym samym czy należy wystawiać informację podatkową PIT-8C? »

Jak uzyskać rozłożenie podatku na raty

Aktualizacja: 08.12.2009

Mam kłopoty finansowe i  w związku z tym wystąpiłem do urzędu skarbowego rozłożenie na raty zaległości podatkowej. Czy urząd może mi odmówić ? »

Zwolnienia w podatku od środków transportowych

Aktualizacja: 08.12.2009

Sprawdź czy musisz płacić podatek od środków transportowych »

Ulgi i zwolnienia w podatku od nieruchomości

Aktualizacja: 24.11.2011

Opodatkowaniu podatkiem od nieruchomości podlegają zasadniczo grunty, budynki lub ich części. Podatkowi podlegają też budowle lub ich części związane z prowadzeniem działalności gospodarczej. Ustawa o podatkach i opłatach lokalnych przewiduje jednak szereg wyłączeń i zwolnień z tego podatku.  »

Zwolnienia z podatku leśnego

Aktualizacja: 08.12.2009

Opodatkowaniu podatkiem leśnym podlegają określone w ustawie lasy, z wyjątkiem lasów zajętych na wykonywanie innej działalności gospodarczej niż działalność leśna. Niektórzy właściciele lub posiadacze lasów są zwolnieni z tego podatku. »

Ulgi w podatku rolnym

Aktualizacja: 08.12.2009

Opodatkowaniu podatkiem rolnym podlegają użytki rolne oprócz gruntów zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej innej niż działalność rolnicza. Podatnicy podatku rolnego mogą skorzystać z kilku ulg. Jakie to ulgi ? »

Zwolnienia z podatku rolnego

Aktualizacja: 08.12.2009

Opodatkowaniu podatkiem rolnym podlegają grunty sklasyfikowane w ewidencji gruntów i budynków jako:-  użytki rolne lub - grunty zadrzewione i zakrzewione na użytkach rolnych,z wyjątkiem gruntów zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej innej niż działalność rolnicza. Jest jednak sporo wyjątków od tej zasady. »

Które czynności są zwolnione z PCC

Aktualizacja: 08.12.2009

Zanim zapłacisz podatek od czynności cywilnoprawnych sprawdź, czy przypadkiem dana czynność nie została z tego podatku zwolniona przez ustawę. »

Kto jest zwolniony z PCC

Aktualizacja: 08.12.2009

Jest szereg podmiotów i osób - stron czynności cywilnoprawnych, które w ogóle nie muszą płacić podatku od czynności cywilnoprawnych. Poznajmy tych szczęśliwców. »

Jakie czynności cywilnoprawne nie podlegają PCC

Aktualizacja: 08.12.2009

Jest szereg czynności, które nie podlegają opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych. Poznajmy ich katalog. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Nowy JPK_VAT

Korekta w nowym JPK_V7 – jak to zrobić?

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Bartosz Cieśluk

Aplikant adwokacki

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama