reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

VAT

Czy można odzyskać VAT od materiałów budowlanych kupionych przed uzyskaniem pozwolenia na budowę?

Aktualizacja: 15.03.2011

Osoba fizyczna, która poniosła wydatki na zakup materiałów budowlanych przed datą uzyskania pozwolenia na budowę ma prawo do zwrotu części wydatków poniesionych z tego tytułu. Warunkiem jest jednak, by w dniu składania wniosku o zwrot posiadała już pozwolenie na budowę. »

Czy pożyczka pieniędzy dla córki podlega podatkowi od czynności cywilnoprawnych

Aktualizacja: 24.10.2011

Zamierzam pożyczyć córce większą sumę pieniędzy. Czy pożyczka między matką a córką podlega podatkowi od czynności cywilnoprawnych? »

Zwrot VAT za budowę i za remont

Aktualizacja: 13.04.2011

Przeprowadzam rozbudowę mojego domu. Dobudowuję symetryczną część i dom stanie się bliźniakiem. Jednocześnie remontuję instalacje w dotychczas istniejącej części. Czy mogę skorzystać zarówno z limitu zwrotu VAT dla budowy, jak i z drugiego - dla remontu ? »

Jakie czynności są zwolnione z VAT

Aktualizacja: 08.12.2009

Istnieje szereg czynności, towarów i usług, które zostały zwolnione z VAT. Podlegają one zwolnieniu zawsze, niezależnie od tego, kto i w jakich okolicznościach je wykonuje. »

Komu przysługuje zwolnienie podmiotowe w VAT

Aktualizacja: 08.12.2009

Nie wszyscy, którzy podejmują czynności podlegające opodatkowaniu VAT muszą być podatnikami VAT. O ile nie przekroczysz ustawowego limitu obrotów z tytułu sprzedaży opodatkowanej (do wartości sprzedaży nie wlicza się kwoty podatku) masz prawo korzystać z tzw. zwolnienia podmiotowego. »

Co nie podlega opodatkowaniu VAT

Aktualizacja: 24.10.2011

Opodatkowaniu VAT podlega prawie wszystko. Prawie. »

Zasady odliczania w VAT

Aktualizacja: 08.12.2009

Podatnik VAT ma podstawowe prawo odliczenia VAT naliczonego (zapłaconego w cenie nabywanych towarów i usług). Może to zrobić, jeżeli te towary i usługi są wykorzystywane przez tegoż podatnika do wykonywania czynności opodatkowanych VAT. »

Kiedy przysługuje zwolnienie z VAT

Aktualizacja: 08.12.2009

Czy od 2008 r. zwolnienie od podatku od towarów i usług, o którym mowa w znowelizowanym art. 113 ust. 1 ustawy o VAT ma zastosowanie do podatników,u których wartość sprzedaży opodatkowanej nie przekroczyła w 2007 r. nowego limitu uprawniającego do tego zwolnienia, określonego w kwocie 50.000 zł pomimo przekroczenia kwoty 39.700 zł? »

Ulga z tytułu zakupu kasy fiskalnej

Aktualizacja: 17.11.2011

Przedsiębiorcy zobowiązani do stosowania kasy fiskalnej mają możliwość skorzystania z ulgi z tytułu zakupu takiej kasy. »

Kto może ubiegać się skutecznie o zwrot VAT za materiały budowlane ?

Aktualizacja: 28.02.2018

Jeżeli budowałeś (budujesz) lub remontowałeś swój dom lub mieszkanie tzw. systemem gospodarczym możesz ubiegać się o zwrot części VAT zawartego w cenie większości użytych materiałów budowlanych. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Nowy JPK_VAT

Korekta w nowym JPK_V7 – jak to zrobić?

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Inventage

Inventage jest międzynarodową firmą specjalizującą się w optymalizacji kosztów

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama