| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Podatki > Ulgi > VAT > Zwrot VAT za budowę i za remont

Zwrot VAT za budowę i za remont

Przeprowadzam rozbudowę mojego domu. Dobudowuję symetryczną część i dom stanie się bliźniakiem. Jednocześnie remontuję instalacje w dotychczas istniejącej części. Czy mogę skorzystać zarówno z limitu zwrotu VAT dla budowy, jak i z drugiego - dla remontu ?

TAK

Ustawa o zwrocie osobom fizycznym niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym (Dz.U. z 2005 r. nr 177, poz. 1468 z późn. zm.) przewiduje inny limit zwrotu w odniesieniu do inwestycji związanych z wydatkami wymagającmi pozwolenia na budowę (tu rozbudowa) oraz inny do wydatków takiego pozwolenia niewymagających (remont).


Remont tej części budynku, który nie jest przedmiotem pozwolenia na budowę, powinien zostać zaliczony do tej drugiej kategorii wydatków objętych odrębnym limitem. Podatnik może jednak złożyć jeden wniosek o zwrot, w którym konieczne będzie rozdzielenie poniesionych wydatków na związane z rozbudową oraz dotyczące remontu. We wniosku należy zawrzeć oświadczenie o zakresie przeprowadzonego remontu.

Zwrot VAT za materiały budowlane - poradnik

Zwrot VAT za materiały budowlane w 2011 r. - nowy wykaz materiałów budowlanych


Pamiętać jednak należy, że od 1 stycznia 2008 r. obowiązują pięcioletnie limity zwrotu części VAT zawartego w cenie materiałów budowlanych. Termin ten liczy się od daty złożenia przez podatnika pierwszego wniosku o zwrot VAT. Jeżeli jeden wniosek obejmuje zarówno rozbudowę jak i remont - podatnik ma prawo do uwzględnienia dwóch limitów ale następny wniosek może złożyć dopiero po 5 latach.

Zwrot VAT za materiały budowlane 2011 - limity zwrotu

Limit zwrotu VAT za materiały budowlane - II kwartał 2011 r.

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

Wszystko co musisz wiedzieć o PPK

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Klimkiewicz-Deplano

Partner Zarządzający Advicero Nexia, Doradca Podatkowy nr wpisu 09935

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »