reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

TEMAT DNIA

Jak założyć i prowadzić księgę przychodów

Aktualizacja: 21.08.2008

Osoba prowadząca działalność zazwyczaj rozlicza podatek dochodowy na podstawie księgi przychodów i rozchodów. Księgę można prowadzić osobiście lub zlecić tę czynność biuru rachunkowemu. »

Jak prawidłowo rozliczać usługi okresowe

Aktualizacja: 20.08.2008

Gdy usługa jest rozliczana w okresach rozliczeniowych, wówczas za datę powstania przychodu uznaje się ostatni dzień okresu rozliczeniowego określonego w umowie lub na wystawionej fakturze. »

Jak wartości niematerialne i prawne zaliczyć w koszty

Aktualizacja: 19.08.2008

Podatnik może zaliczyć do kosztów podatkowych niezamortyzowane wartości niematerialne i prawne, które przestał wykorzystywać w prowadzonej działalności. Zdanie organów podatkowych na ten temat jest jednak podzielone. »

Jaki jest zakres odpowiedzialności księgowych

Aktualizacja: 18.08.2008

Księgi rachunkowe może prowadzić osoba zatrudniona na podstawie umowy o pracę (zlecenia), jak i podmiot uprawniony do usługowego prowadzenia ksiąg. Czy w obu przypadkach odpowiedzialność za księgi jest identyczna? »

Nie każda nieściągalna wierzytelność jest kosztem

Aktualizacja: 14.08.2008

Warunkiem zaliczenia nieściągalnej wierzytelności do kosztów uzyskania przychodów jest właściwe udokumentowanie jej nieściągalności. Warto sprawdzić, jak dokonać tego poprawnie. »

Jak korygować błędy księgowe

Aktualizacja: 13.08.2008

Efektem błędów księgowych może być m.in. utrudnienie kontroli i analizy prowadzonej działalności. Jak unikać popełniania błędów i jak je korygować? »

W jakich terminach dokonuje się zwrotu VAT

Aktualizacja: 12.08.2008

Na umotywowany wniosek podatnika urząd skarbowy zwraca podatek naliczony w skróconym terminie 25 lub 60 dni. Jakie są pozostałe warunki uzyskania zwrotu VAT? »

Kwalifikacje głównego księgowego w budżetówce

Aktualizacja: 11.08.2008

Głowny księgowy w jednostkach budżetowych m.in prowadzi rachunkowość i dysponuje środkami pieniężnymi. Jakie powinien mieć kwalifikacje? »

Wcześniejsze zakończenie umowy leasingowej a rozliczenia podatkowe

Aktualizacja: 08.08.2008

Leasing to jedna z korzystniejszych metod finansowania inwestycji oraz działalności jednostki. Zwłaszcza w porównaniu z kredytem bankowym procedury i weryfikacja jednostki są przy leasingu znacznie uproszczone. »

Duplikaty faktur w księgach rachunkowych

Aktualizacja: 07.08.2008

Jakie elementy powinien zawierać duplikat faktury? Czy sprzedawca ma obowiązek wystawić duplikat faktury? Kiedy ująć w księgach rachunkowych duplikat faktury? »

Jak rozliczać VAT z faktur za media prowadząc działalność w domu

Aktualizacja: 06.08.2008

Wielu przedsiębiorców prowadzi działalność w mieszkaniu, w którym mieszkam i jestem zameldowany. Czy wówczas można odliczyć podatek naliczony z faktur za energię, wodę itp.? »

Jak amortyzować samochody

Aktualizacja: 05.08.2008

Kiedy wydatek na nabycie samochodu będzie mógł zostać rozliczony dla celów podatkowych w drodze odpisów amortyzacyjnych? »

Jak prawidłowo rozliczyć delegacje służbowe

Aktualizacja: 04.08.2008

Odbywając podróż służbową, podatnikowi przysługują diety. Tylko właściwe udokumentowanie wydatków na takie podróże pozwala zaliczyć je do kosztów. »

Jak rozliczyć wydatki na integrację pracowników

Aktualizacja: 01.08.2008

Czy można odliczyć VAT z faktur za usługi cateringowe, dojazd i alkohol zakupione w związku z imprezą integracyjną dla pracowników? »

Jak należy amortyzować lokal użytkowy

Aktualizacja: 31.07.2008

Drugi rok z rzędu obowiązują inne zasady amortyzowania używanych mieszkań i domów niż nieruchomości o charakterze niemieszkalnym, np. lokali użytkowych. Jak prawidłowo amortyzować lokal użytkowy? »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Marek Pasiński

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama