reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

TEMAT DNIA

Kiedy można zastosować metodę kasową

Aktualizacja: 11.01.2008

Rozliczanie podatku od towarów i usług przez małego podatnika metodą kasową jest prawem, a nie obowiązkiem. Kiedy opłaca się skorzystać z tego uprawnienia? »

Odliczenie VAT z faktury korygującej

Aktualizacja: 10.01.2008

Wystawianie faktur korygujących wiąże się m.in. z obowiązkiem rozliczenia VAT z takich faktur, przez sprzedawców i nabywców. Jak prawidłowo to zrobić? »

Kto składa informacje podsumowujące

Aktualizacja: 09.01.2008

Do składania informacji podsumowujących do celów VAT są zobowiązani podatnicy dokonujący transakcji wewnątrzwspólnotowych. Oddzielną informację składają również podatnicy podatku akcyzowego. »

Wybór formy opodatkowania dochodów z wynajmu

Aktualizacja: 08.01.2008

Od przychodów uzyskiwanych z najmu można płacić podatek dochodowy według jednego z trzech sposobów. Który z nich wybrać? »

Czy podatnik ma prawo wglądu do swoich akt

Aktualizacja: 07.01.2008

W każdym stadium postępowania podatkowego urząd skarbowy zobowiązany jest umożliwić stronie przeglądanie akt sprawy oraz sporządzanie z nich notatek, kopii lub odpisów. »

Jak obliczać terminy podatkowe

Aktualizacja: 08.01.2008

Ogólne ramy obliczania terminów określa Ordynacja podatkowa. Przepisy tej ustawy stosuje się do podatków oraz opłaty skarbowej, jak również do innych opłat i należności. »

Jak prawidłowo ustalać różnice kursowe

Aktualizacja: 03.01.2008

W praktyce zdecydowana większość jednostek stosuje w ciągu roku przepisy podatkowe do ustalania różnic kursowych. Przyjęcie tej metody nie wymaga zawiadomienia urzędu skarbowego. »

Jak płacić zaliczki na podatek dochodowy w formie uproszczonej

Aktualizacja: 28.12.2007

Przepisy podatkowe umożliwiają odprowadzanie zaliczek na podatek dochodowy w formie uproszczonej. Czy opłaca się korzystać z tej możliwości? »

Kiedy można ubiegać się o zwrot podatku

Aktualizacja: 28.12.2007

Podmioty nieposiadające siedziby lub miejsca zamieszkania na terytorium Polski w niektórych sytuacjach mają prawo ubiegania się o zwrot VAT, jaki zapłacili w związku z wydatkami poniesionymi w kraju. »

Skutki niezłożenia deklaracji podatkowej

Aktualizacja: 27.12.2007

Podatnik, który nie składa w terminie deklaracji podatkowych i nie płaci podatku, musi liczyć się z koniecznością zapłaty zaległości podatkowej wraz z odsetkami. »

Jak rozliczyć dofinansowanie zimowego wypoczynku

Aktualizacja: 27.12.2007

Zwolnione z podatku są między innymi dopłaty z funduszu socjalnego do wypoczynku dzieci i młodzieży do lat 18 zorganizowanego przez wyspecjalizowane podmioty w formie zimowisk. »

Leasing samochodu - odliczenie VAT

Aktualizacja: 20.12.2007

Prawo do odliczenia VAT od rat leasingowych podlega szczególnym uregulowaniom. Kwota tego odliczenia zależy m.in. od rodzaju zawartej umowy leasingu. »

Reklamacja w WDT

Aktualizacja: 25.12.2007

Zdarza się, że towary dostarczane przez przedsiębiorców mają wady i są przez nabywców reklamowane. Co zrobić w sytuacji gdy kontrahentem jest przedsiębiorca unijny? »

Kto płaci VAT od nabycia samochodu

Aktualizacja: 20.12.2007

Konieczność zapłaty VAT od nabycia samochodu osobowego zależy od tego, czy jest to nowe czy używane auto oraz czy kupującym jest podatnik VAT, czy osoba prywatna. »

Jak prawidłowo sporządzić spis z natury

Aktualizacja: 24.10.2011

Dokonywanie spisu z natury jest jednym z obowiązków podmiotów prowadzących działalność gospodarczą. Jak prawidłowo go sporządzić? »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Marta Olewińska

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama