| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

TEMAT DNIA

Jakie obowiązki podatkowe wynikają z umowy dzierżawy

Aktualizacja: 11.10.2007

Podatnicy uzyskujący dochody z dzierżawy powinni opodatkować je podatkiem dochodowym od osób fizycznych. Jednak obowiązki podatkowe przy umowie dzierżawy nie dla wszystkich są takie same. »

Kiedy wystawiać noty korygujące

Aktualizacja: 11.10.2007

Nota korygująca może być podstawą zapisów w pkpir. Wystawia ją nabywca towarów lub usług. W jakim terminie i na jakich zasadach należy ją wystawiać? »

Czy można refakturować zakupione usługi

Aktualizacja: 09.10.2007

Przepisy podatkowe nie posługują się pojęciem refakturowania usług, co nie oznacza, że jest to zabronione. Praktyka stosowania przepisów o VAT wykształciła zasady dokonywania refakturowania. »

Opodatkowanie dotacji - jak i kiedy płacić podatek

Aktualizacja: 04.10.2007

Dotacje są coraz częstszym źródłem finansowania podatników lub konktretnych przedsięwzięć. Jak rozliczać otrzymane dotacje? Czy są opodatkowane VAT i podatkiem dochodowym? »

IBR, czyli przyszłość biur rachunkowych w Polsce

Aktualizacja: 05.10.2007

Na rynku pojawiły się Internetowe Biura Rachunkowe. Czy skorzystanie z usług IBR może pomóc w wykonaniu najtrudniejszych czynności księgowych? »

Jak udokumentować nieściągalność wierzytelności

Aktualizacja: 02.10.2007

Warunkiem zaliczenia nieściągalnej wierzytelności do kosztów uzyskania przychodów jest właściwe udokumentowanie jej nieściągalności. Jak prawidłowo to zrobić? »

Kasy fiskalne w centrach fitness, saunach i solariach

Aktualizacja: 28.09.2007

1 października 2007 r. w centrach fitness, solariach, saunach, łaźniach oraz w innych placówkach zajmujących się poprawą kondycji fizycznej podatnicy będą obowiązani zainstalować kasy fiskalne. »

Reprezentacja czy reklama

Aktualizacja: 26.09.2007

Do kosztów uzyskania przychodów przedsiębiorcy mogą zaliczać wydatki poniesione na reklamę. Nie mogą natomiast uwzględniać w nich wydatków reprezentacyjnych. Jak rozróżnić te dwa pojęcia? »

Czy kontynuować leasing po cesji umowy

Aktualizacja: 24.09.2007

Cesja umowy leasingu na innego podatnika powoduje przejście na przystępującego do umowy wszystkich praw i obowiązków wynikających z tej umowy. A co z kosztami uzyskania przychodów? »

Jak uzyskać zwrot nadpłaty podatku

Aktualizacja: 21.09.2007

Nadpłata może wynikać ze złożonego zeznania albo wniosku o stwierdzenie nadpłaty. Napłata będzie podlegała zwrotowi, ale tylko wtedy, gdy nie mamy zaległości podatkowych »

Kiedy urzędnik skarbowy może poprawić deklarację

Aktualizacja: 19.09.2007

Przy popełnieniu błędu w składanej deklaracji podatkowej organ podatkowy może za zgodą podatnika dokonać jej korekty. Kiedy urzędnik może poprawić deklarację? Czy grożą wtedy podatnikowi jakieś kary? »

Jakie obowiązki wiążą się ze sprzedażą nieruchomości

Aktualizacja: 20.09.2007

Sprzedaż prawa do nieruchomości rodzi konieczność zapłaty podatku dochodowego od osób fizycznych. Jego stawka wynosi 19 proc. Konieczne będzie również złożenie zeznania podatkowego. »

Niekończąca się opowieść o kościelnych darowiznach

Aktualizacja: 18.09.2007

Zasady przekazywania tzw. darowizn kościelnych miały uszczelnić system podatkowy i zwiększyć kontrolę nad przepływem tych środków. Czy zasady rzeczywiście spełniły przewidzianą dla nich rolę? »

Kiedy i jak fiskus ma prawo sam oszacować dochody podatnika

Aktualizacja: 14.09.2007

Organ podatkowy może w pewnych sytuacjach oszacować dochody podatnika, czyli określić przybliżoną wartość podstawy opodatkowania. Kiedy można spdziewać się oszacowania? »

Kiedy i jak zmienić okres lub stawki amortyzacyjne

Aktualizacja: 12.09.2007

Wybór konkretnej metody amortyzacji w stosunku do danego składnika aktywów jest uzależniony od oczekiwanego trybu uzyskiwania korzyści ekonomicznych. Jak wybrać najkorzystniejszą? »

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Ltdconsulting.pl

Biuro księgowe wzbogacone o doradztwo i consulting gospodarczy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK