reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

TEMAT DNIA

Wyposażenie biura jako koszt

Aktualizacja: 06.11.2007

Czy obawy przed zakwalifikowaniem wydatków na urządzenie biura do kosztów są uzasadnione? Czy wydatek na zakup zasłon albo mebli do biura można zaliczyć do kosztów podatkowych? »

Jak przenieść koszty podatków na korzystającego

Aktualizacja: 05.11.2007

Gdy raty leasingowe nie obejmują podatku od nieruchomości lub środków transportowych, możliwe jest ich przeniesienie na korzystającego. Wymagana jest jednak właściwa forma tej czynności. »

Jakie korzyści płyną z samozatrudnienia

Aktualizacja: 05.11.2007

Zarobkowanie na własny rachunek pozwala zaoszczędzić m.in na obowiązkowych składkach na ubezpieczenia społeczne. Jakie inne korzyści płyną z samozatrudnienia? »

Koszty działalności prowadzonej w mieszkaniu

Aktualizacja: 30.10.2007

Wielu podatników prowadzi działalność gospodarczą w prywatnym mieszkaniu. Czy wydatki na czynsz itp. można zaliczać do kosztów uzyskania przychodów? »

Mogą być kłopoty z 7-proc. stawką VAT

Aktualizacja: 30.10.2007

Uchwalona w pośpiechu definicja budownictwa społecznego miała umożliwić stosowanie 7-proc. stawki VAT na mieszkania i domy. Jednak w nowych przepisach są niejasności. »

Amortyzacja licencji na programy komputerowe

Aktualizacja: 26.10.2007

Licencje na programy komputerowe podlegają amortyzacji, gdy przewidywany okres ich używania jest dłuższy niż rok. Jak prawidłowo amortyzować programy komputerowe? »

Jak przebiega leasing samochodu osobowego

Aktualizacja: 25.10.2007

Chociaż nie ma ustawowego podziału na leasing operacyjny i finansowy, to konsekwencje podatkowe są różne, w zależności od rodzaju leasingu. Jakie są skutki podatkowe umów leasingowych? »

Przygotowanie inwentaryzacji

Aktualizacja: 25.10.2007

W ustawie o rachunkowości uregulowano zakres, terminy i częstotliwość inwentaryzacji. Nie określono jednak metod, organizacji i sposobów dokumentowania czynności inwentaryzacyjnych. »

Kiedy można skorzystać z ulgi na zakup kasy fiskalnej

Aktualizacja: 23.10.2007

Podatnik nabywający kasę fiskalną może uzyskać rekompensatę tego wydatku. Kto i w jaki sposób może odzyskać wydane na kasę fiskalną pieniądze? »

Co grozi za niezłożenie deklaracji w terminie

Aktualizacja: 12.10.2007

Niezłożenie deklaracji podatkowej w terminie może narazić podatnika na różnego rodzaju sankcje. Jakie zastosuje urząd skarbowy? Czy jest szansa na ich uniknięcie? »

Jak odzyskać VAT zapłacony przy budowie lub remoncie

Aktualizacja: 18.10.2007

Można otrzymać zwrot części wydatków na budowę albo remont domu lub mieszkania. Trzeba jednak spełnić określone przepisami warunki. Jak sprawić, by fiskus zwrócił nam część wydatków? »

Wydatki na wynajęte auto są kosztem

Aktualizacja: 18.10.2007

Wypożyczając auto w delegacji, można poniesione nakłady uwzględnić w kosztach uzyskania przychodów. Takie wydatki będą kosztem w granicach limitu przy prowadzeniu odpowiedniej ewidencji przebiegu pojazdu. »

Jak opodatkować transport wykonany za granicą

Aktualizacja: 17.10.2007

Gdy transport towarów rozpoczyna się i kończy w dwóch państwach członkowskich UE, miejscem świadczenia usługi jest to, gdzie transport się rozpoczyna. Od tej zasady istnieją wyjątki. »

Jak przywrócić termin w postępowaniu podatkowym

Aktualizacja: 16.10.2007

Podatnicy, którzy nie dotrzymali terminu do dokonania czynności w postępowaniu podatkowym, mogą złożyć wniosek o jego przywrócenie. Kiedy wniosek będzie skuteczny? »

Trzeba zawsze sprawdzać legitymację

Aktualizacja: 15.10.2007

Kontrola podatkowa powinna być przeprowadzona na podstawie upoważnienia. Po spełnieniu określonych warunków kontrola może być wszczęta na podstawie legitymacji. Jakie to warunki? »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Credit Agricole Bank Polska S.A.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama