reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Nowe rozporządzenie celne

Nowe rozporządzenie celne

Wniosek osoby zainteresowanej o uznanie miejsca, w którym mogą być dokonywane czynności przewidziane przepisami prawa celnego, składany do dyrektora izby celnej, nie będzie już musiał zawierać niektórych dodatkowych załączników.

Już obowiązuje nowe rozporządzenie ministra finansów z dnia 30 marca 2005 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie miejsca wyznaczonego lub uznanego przez organ celny, w którym mogą być dokonywane czynności przewidziane przepisami prawa celnego (Dz.U. nr 60, poz. 521). Wprowadza ono mniejszą liczbę potrzebnych dokumentów przy składaniu wniosku o uznanie miejsca. Wnioskodawca będzie zobowiązany dołączyć do wniosku tylko: dokumenty potwierdzające prowadzenie działalności gospodarczej, opis miejsca, jego plan sytuacyjny oraz opis warunków, które mają zapewnić nienaruszalność i tożsamość towarów, określenie wyposażenia i sprzętu technicznego, niezbędnego do wykonywania czynności wynikających z przepisów prawa celnego oraz dane lub dokumenty uzasadniające uznanie miejsca. Nie będzie już wymogu załączania m.in. zaświadczenia o nadaniu wnioskodawcy REGON, decyzji o nadaniu NIP, potwierdzenia zgłoszenia rejestracyjnego VAT.

Bogdan Świąder
reklama

Czytaj także

Źródło:

GP
Gorące tematy dla biur rachunkowych. Poradnik Gazety Prawnej 9/202039.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

ARTYKUŁ PARTNERSKI

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Dr n.prawnych Roman Ziembiński

Od ponad 20 lat doradza i asystuje w prowadzeniu postępowań upadłościowych i naprawczych oraz przejmuje tymczasowy zarząd kryzysowy w wielu firmach krajowych i zagranicznych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama