reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Zmiany w Ordynacji podatkowej

Zmiany w Ordynacji podatkowej

17 czerwca weszła w życie nowelizacja Ordynacji podatkowej. Ułatwiła komunikację drogą elektroniczną między organem a podatnikiem.

Po zmianach kontakty te odbywają się przez elektroniczną skrzynkę podawczą. Wprowadzono też nowe zasady dokonywania urzędowego poświadczenia odbioru oraz identyfikacji użytkownika systemów
teleinformatycznych za pomocą bezpiecznego podpisu lub profilu zaufanego ePUAP.

 

Nowelizacja Ordynacji podatkowej m.in. umożliwia składanie wniosków o interpretację prawa podatkowego w formie elektronicznej. W katalogu przepisów mających odpowiednie zastosowanie w sprawach dotyczących interpretacji indywidualnych dodano bowiem odwołanie do art. 168 O.p. Po zmianach wniosek o nterpretację prawa podatkowego można zatem wnosić za pomocą środków komunikacji elektronicznej przez elektroniczną skrzynkę odawczą organu podatkowego, tak jak wszelkie inne wnioski, podania, żądania, wyjaśnienia, dwołania, zażalenia i ponaglenia.

 

Wymienione zmiany w Ordynacji podatkowej wynikają z nowych rozwiązań przewidzianych w ustawie z 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne.

 

 Więcej na ten temat przeczytasz w Internetowym Serwisie Księgowego w artykule Jakie zasady komunikacji elektronicznej z organami podatkowymi obowiązują od 17 czerwca 2010 r.

 

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

isk.infor.pl
Nowe oznaczenia w ewidencji VAT i JPK_VAT (PDF)24.90 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Robert Nogacki

radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama