reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Ukraina odkłada reformy podatkowe

Ukraina odkłada reformy podatkowe

Parlament Ukrainy przyjął uchwałę o przeprowadzeniu krajowych konsultacji w sprawie projektu Kodeksu Podatkowego, co oznacza przesunięcie możliwości przyjęcia nowego Kodeksu Podatkowego na wrzesień 2010 r.

Ukraiński parlament, dążąc do spełnienia celów wyznaczonych Ukrainie przez Międzynarodowy Fundusz Walutowy, przyjął jednak cięcia budżetowe w celu redukcji deficytu budżetowego. Przyjęte cięcia budżetowe obejmują łącznie sumę 2 mld USD i mają doprowadzić do zmniejszenia deficytu poniżej 5% PKB z obecnych 5,3% i szczególnie odczuwalne będą dla projektów inwestycyjnych związanych z rolnictwem i górnictwem.

W celu ograniczenia państwowych dotacji dla posiadanego przez państwo energetycznego giganta Naftogaz, parlament już w pierwszym czytaniu przyjął ustawę o ustanowieniu organu nadzorującego i regulacyjnego dla taryf i opłat za wodę, energię elektryczną i gaz. Przewiduje się, że dotacje dla Naftogazu wyniosą w tym roku 1% PKB.

Reformy podatków pośrednich, zawarte w nowym Kodeksie Podatkowym, obejmują propozycje stopniowego zmniejszania stawki podatku dochodowego od osób prawnych z 25% do 17%, a także stawki podatku od towarów i usług z 20% do 17%.

Joanna Sidor

prawnik

www.taxnews.pl

reklama

Czytaj także

Źródło:

Tax Care
Nowe oznaczenia w ewidencji VAT i JPK_VAT (PDF)24.90 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Krystian Marczak

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama