reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Ukraina odkłada reformy podatkowe

Ukraina odkłada reformy podatkowe

Parlament Ukrainy przyjął uchwałę o przeprowadzeniu krajowych konsultacji w sprawie projektu Kodeksu Podatkowego, co oznacza przesunięcie możliwości przyjęcia nowego Kodeksu Podatkowego na wrzesień 2010 r.

Ukraiński parlament, dążąc do spełnienia celów wyznaczonych Ukrainie przez Międzynarodowy Fundusz Walutowy, przyjął jednak cięcia budżetowe w celu redukcji deficytu budżetowego. Przyjęte cięcia budżetowe obejmują łącznie sumę 2 mld USD i mają doprowadzić do zmniejszenia deficytu poniżej 5% PKB z obecnych 5,3% i szczególnie odczuwalne będą dla projektów inwestycyjnych związanych z rolnictwem i górnictwem.

W celu ograniczenia państwowych dotacji dla posiadanego przez państwo energetycznego giganta Naftogaz, parlament już w pierwszym czytaniu przyjął ustawę o ustanowieniu organu nadzorującego i regulacyjnego dla taryf i opłat za wodę, energię elektryczną i gaz. Przewiduje się, że dotacje dla Naftogazu wyniosą w tym roku 1% PKB.

Reformy podatków pośrednich, zawarte w nowym Kodeksie Podatkowym, obejmują propozycje stopniowego zmniejszania stawki podatku dochodowego od osób prawnych z 25% do 17%, a także stawki podatku od towarów i usług z 20% do 17%.

Joanna Sidor

prawnik

www.taxnews.pl

reklama

Czytaj także

Źródło:

Tax Care
VAT 2020. Komentarz199.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS - podatki, prawo

Tarcza antykryzysowa 4.0 – przegląd najważniejszych zmian

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Wszystko co musisz wiedzieć o PPK

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Dominika Miśkiewicz

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama