| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Węgry wprowadzą nowe podatki

Węgry wprowadzą nowe podatki

Węgierski Premier Viktor Orban ogłosił plany wprowadzenia nowych podatków o nadzwyczajnym charakterze na krajowych operatorów telekomunikacyjnych oraz sieci handlowe, w celu utrzymania deficytu publicznego w granicach określonych przez Unię Europejską i Międzynarodowy Fundusz Walutowy.

Oprócz proponowanego podatku od banków, który ma przynieść dodatkowe dochody w wysokości 200 mld HUF, obecnie węgierski rząd planuje objęcie 8 % „kryzysowym podatkiem”, nakładanym na określone spółki energetyczne, również operatorów telekomunikacyjnych i sieci handlowych. Według Orbana, podatek ten będzie obowiązywał do 2012 r., i dochody uzyskiwane z tego podatku wyniosą rocznie odpowiednio 61 mld HUF od operatorów telekomunikacyjnych, 30 mld HUF od sieci handlowych i 70 mld HUF od firm energetycznych.

Komentując najnowsze plany rządowe, Premier podkreślił potrzebę stworzenia nowego planu działania, który umożliwi wzrost produkcji i zatrudnienia. Premier podkreślił również potrzebę zasadniczej reformy struktury gospodarczej łącznie z systemem podatkowym, jak również utrzymania publicznego deficytu na poziomie 3,8 % PKB w tym roku i zredukowania deficytu budżetowego poniżej 3 % PKB w 2011 r. Zmniejszenie przez węgierski rząd deficytu budżetowego jest jednym z warunków umowy pożyczki udzielonej przez Unię Europejską i Międzynarodowy Fundusz Walutowy.

Joanna Sidor

prawnik

www.taxnews.pl

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Mateusz Latkowski

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK