reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Nowe banderole na papierosy w 2011 r.

Nowe banderole na papierosy w 2011 r.

Zmiany we wzorach banderol podatkowych na opakowaniach wyrobów tytoniowych. Nowe wzory będa obowiązywać od 2011 r.

Opublikowane zostało rozporządzenie Ministra Finansów z 19 listopada 2010 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie oznaczania wyrobów akcyzowych znakami akcyzy (Dz.U. nr 221, poz. 1450), które wchodzi w życie 2 grudnia 2010 r., przy czym nowe stawki kwot wpłacanych na pokrycie kosztów wytworzenia banderol podatkowych i legalizacyjnych oraz nowe wzory obowiązują od 2011 r.

Rozporządzenie wprowadza zmiany we wzorach banderol podatkowych na opakowaniach wyrobów tytoniowych (tytoniu) wyprodukowanych na terytorium kraju, importowanych, nabywanych wewnątrzwspólnotowo oraz banderol legalizacyjnych.

Do wniosków w sprawie wydania, sprzedaży banderol na wyroby tytoniowe oraz wydania upoważnienia do odbioru tych banderol, według starych przepisów, złożonych i nierozpatrzonych przed dniem wejścia w życie zmian, będą stosowane dotychczasowe przepisy.

Na wniosek podmiotu obowiązanego do oznaczenia wyrobów znakami akcyzy wydanie upoważnienia do odbioru banderol oraz wydanie banderol na wyroby tytoniowe określone rozporządzeniem - może nastąpić przed dniem 1 stycznia 2011 r.

Podmioty, które złożyły wstępne zapotrzebowanie na banderole na 2011 r., składają w urzędzie obsługującym ministra właściwego do spraw finansów publicznych aktualizację wstępnego zapotrzebowania na banderole na 2011 r., w terminie 14 dni od dnia wejścia w życie nowego rozporządzenia.

reklama

Czytaj także

VAT 2020. Komentarz199.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS - podatki, prawo

Tarcza antykryzysowa 4.0 – przegląd najważniejszych zmian

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Wszystko co musisz wiedzieć o PPK

reklama

Eksperci portalu infor.pl

POLAUDIT Sp. z o. o.

Podatki, rachunkowość, audyt

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama