Duże firmy muszą zawiadomić o zmianie urzędu skarbowego
Tzw. duże urzędu skarbowe są wyspecjalizowane w obsłudze m.in. firm o rocznych przychodach netto co najmniej 5 mln euro, banków, zakładów ubezpieczeń, funduszy inwestycyjnych, funduszy emerytalnych, przedsiębiorstw zagranicznych albo mających udział w kapitale takich przedsiębiorstw, czyli wszystkich tych podmiotów, które spełniają kryteria określone w art. 5 ust. 9b ustawy o urzędach i izbach skarbowych.
Zobacz w Internetowym Serwisie Księgowego aktywny wzór zawiadomienia o zmianie właściwości naczelnika urzedu skarbowego>>>
Gorące tematy dla biur rachunkowych. SLIM VAT 3, KSeF, praca zdalna
Kup książkę:
Gorące tematy dla biur rachunkowych. SLIM VAT 3, KSeF, praca zdalna - Poradnik Gazety PrawnejRoczne przychody określa się na podstawie danych wynikających z zatwierdzonego sprawozdania finansowego za ostatni rok podatkowy (czyli obecnie na podstawie sprawozdania finansowego za 2010 r.).
Jeżeli od 1 stycznia 2012 r., z powodu przekroczenia limitu przychodów, firma będzie musiała zacząć rozliczać się w jednym z 20 istniejących w Polsce tzw. dużych urzędów, to już teraz, do 17 października br. musi zawiadomić o tym naczelnika swojego dotychczasowego urzędu.
Zawiadomienie należy złożyć na urzędowym formularzu, którego wzór stanowi załącznik do rozporządzenia ministra finansów z 23 września 2003 r. (Dz.U. z 2003 r. nr 175, poz. 1698).
Akademia podatków 2023/2024
Uczestnicy szkolenia przypomną podstawowe zagadnienia dotyczące opodatkowania, które często uchodzą uwadze, a mają kluczowe znaczenie. Prowadzący wskaże jak rozliczać VAT i o czym pamiętać, gdy przedsiębiorca prowadzi działalność w zakresie najmu prywatnego.
Szkolenie: VAT w transakcjach krajowych 2023REKLAMA

- Czytaj artykuły
- Rozwiązuj testy
- Zdobądź certyfikat
Komentarze(0)
Pokaż: