reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Ministrowi finansów przybędzie pracy

Ministrowi finansów przybędzie pracy

Od 1 września 2005 r. minister finansów wydaje interpretacje dotyczące umów o unikaniu podwójnego opodatkowania oraz innych ratyfikowanych umów międzynarodowych dotyczących problematyki podatkowej.

Ministerstwo Finansów spodziewa się dużego zainteresowania ze strony podatników uzyskaniem takiej interpretacji.
Minister finansów, zgodnie z przepisami znowelizowanej Ordynacji podatkowej, dokonuje w indywidualnych sprawach interpretacji postanowień umów o unikaniu podwójnego opodatkowania oraz innych ratyfikowanych umów międzynarodowych dotyczących problematyki podatkowej. Zgodnie z informacjami, jakie uzyskaliśmy w resorcie finansów, obowiązki związane z wydawaniem interpretacji realizowane są w Departamencie Podatków Bezpośrednich MF, który wykonuje zadania związane ze stosowaniem i interpretacją umów o unikaniu podwójnego opodatkowania. Ministerstwo Finansów spodziewa się dużego zainteresowania ze strony podatników uzyskaniem takich interpretacji.
Jednocześnie Ministerstwo przypomina, że w przypadku składania przez podatnika wniosku o udzielenie pisemnej interpretacji w zakresie umów o unikaniu podwójnego opodatkowania oraz innych ratyfikowanych umów międzynarodowych dotyczących problematyki podatkowej podatnik ma obowiązek do przedstawienia wyczerpującego stanu faktycznego oraz własnego stanowiska w sprawie, jak również uiszczenia opłaty skarbowej, która wynosi 5 zł.

Ewa Matyszewska


reklama

Czytaj także

Źródło:

GP
Nowe oznaczenia w ewidencji VAT i JPK_VAT (PDF)24.90 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Agnieszka Śmidoda

aplikant radcowski

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama