reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Podatki w budownictwie

Podatki w budownictwie

Nie ma obecnie szans na to, aby materiały budowlane zostały objęte 7-proc. stawką VAT. Rząd jest również przeciwko nielimitowanej wysokości zwrotu VAT przy zakupie materiałów budowlanych - powiedział wiceminister finansów Jarosław Neneman.

– Granicą wszelkich posunięć w tym zakresie jest VI Dyrektywa – podkreślił J. Neneman. Oceniając projekt ustawy o zwrocie osobom fizycznym niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym, wiceminister stwierdził, że rząd jest przeciwko nielimitowanej wysokości nakładów na zakup materiałów budowlanych.


W ocenie natomiast Związku Producentów Materiałów dla Budownictwa ewentualne wprowadzenie limitu zwrotu VAT przy zakupie materiałów budowlanych nie zmienia sytuacji budżetowej bezpośrednio, dlatego podstawową kwestią staje się wprowadzenie przepisów, które niwelowałyby wyłudzanie zwrotu. Wprowadzenie limitu zwrotu, który w konkretnym przypadku może być za niski, dotknie uczciwego obywatela, który zapłaci za brak wydolności państwa w ściganiu oszustów.


Wiceminister finansów Jarosław Neneman zapowiedział również wydanie przez ministra finansów rozporządzenia regulującego kwestię opodatkowania VAT instalacji i montażu okien.

reklama

Czytaj także

Źródło:

GP
Nowe oznaczenia w ewidencji VAT i JPK_VAT (PDF)24.90 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Agnieszka Kawałko

Prawnik.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama