REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Sage Summit wreszcie w Polsce  - inspirujący kongres dla przedsiębiorców i księgowych

REKLAMA

29 października 2019 r.  w Łodzi odbędzie się pierwsza polska edycja Sage Summit „Ogólnopolski Kongres Biznesu: Biznes – Technologia – Prawo”. Przedsiębiorcy, managerowie, księgowi będą mogli posłuchać i porozmawiać o cyfrowych wyzwaniach dla współczesnego biznesu z wybitnymi ekspertami i doświadczonymi praktykami. Patronat nad tym wydarzeniem objął portal infor.pl. Zapisy (bezpłatne!) trwają tylko do 24 października 2019 r.

Wszyscy przedsiębiorcy działający tu i teraz dobrze już wiedzą, że nie ma odwrotu od coraz to głębszej cyfryzacji współczesnego biznesu. Ale też nie zawsze wiedzą jak transformację cyfrową swojej firmy umiejętnie przeprowadzić.

Już teraz większość danych i informacji generowanych i przetwarzanych przez wiele firm odbywa się cyfrowo, często online, przy zastosowaniu najnowocześniejszych technologii. Dotyczy to w szczególności obiegu i archiwizacji dokumentów - faktur, zamówień, umów, dokumentów magazynowych i wielu innych.

Również kontakty firm z organami administracji publicznej odbywają się w coraz szerszym zakresie spraw w formie elektronicznej. Dość wspomnieć o obowiązku elektronicznego wysyłania deklaracji podatkowych, dokumentów dot. ubezpieczeń społecznych, plików JPK, e-sprawozdań finansowych i wielu innych.

Jak bezpiecznie zarządzać cyfryzacją w przedsiębiorstwie? Jak rozsądnie i bezpiecznie przeprowadzać technologiczne zmiany w firmie? Jak nie dać się wyprzedzić konkurencji? Jak stosować sprawdzone rozwiązania? Jak zabezpieczać swoje dane? Jak przygotować się na cyfrowe zmiany?

Autopromocja

Gorące tematy dla biur rachunkowych. SLIM VAT 3, KSeF, praca zdalna

Kup książkę:

Gorące tematy dla biur rachunkowych. SLIM VAT 3, KSeF, praca zdalna - Poradnik Gazety Prawnej

Na te i wiele innych ważnych pytań odpowiedzą znakomici prelegenci, wśród nich m.in.:

Dalszy ciąg materiału pod wideo
  • Piotr Ciski, Prezes Zarządu Sage w Polsce;
  • Robert Korzeniowski, właściciel firmy RK 2B ACTIVE, czterokrotny złoty medalista Igrzysk Olimpijskich;
  • prof. Witold M. Orłowski, Główny doradca ekonomiczny PwC Polska.  Członek Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP;
  • Sławomir Lachowski, ekonomista i menedżer bankowy, twórca mBanku
  • dr Aleksandra Przegalińska, wykładowczyni w Akademii Leona Koźmińskiego, zajmująca się tematyką sztucznej inteligencji, robotów społecznych i technologii;
  • Agnieszka Kozak, Wiceprezes Zarządu Zorius.pl, doświadczona ekspertka z wieloletnią praktyką w dziedzinie kadr i płac oraz księgowości;
  • Sebastian Kotow, Autor, badacz, praktyk biznesu, inspirujący mówca oraz wykładowca psychologii zarządzania na studiach MBA;
  • Bogdan Zatorski, ekspert Sage ds cyfryzacji podatków;

Kiedy: Sage Summit „Ogólnopolski Kongres Biznesu: Biznes – Technologia – Prawo” odbędzie się we wtorek 29 października 2019 r.

Gdzie: DoubleTree by Hilton Hotel, ul. Łąkowa 29, Łódź.

Jak się zapisać:
 

Autopromocja

KSeF. Jak przygotować się do wystawiania e-faktur

Kup książkę:

KSeF. Jak przygotować się do wystawiania e-faktur + plakat KSeF. Krok po kroku

Zarejestruj się bezpłatnie na Kongres – wypełnij formularz zgłoszeniowy
 

Uwaga! Zapisy tylko do 24 października 2019 r.
Liczba miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń. W przypadku rezygnacji prosimy o przesłanie informacji na adres: julita.zukowska@sage.com lub dominika.walicka@sage.com.

Autopromocja

Bieżące aktualności o zmianach przepisów

Czy biuro rachunkowe ma nowe obowiązki w związku z wprowadzeniem KSeF? Zmiany w podatkach dochodowych na 2024 r. i innych zmianach w VAT 2024 oraz prawie pracy i ubezpieczeń społecznych. I wiele innych bieżących tematów ...

IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

Pierwsza część Kongresu, zatytułowana „Inspiracje” będzie podzielona na dwa bloki. W bloku „Przyszłość gospodarki, przyszłość technologii” przedstawione zostaną perspektywy ekonomiczne i technologiczne nie tylko najbliższych lat. Dyskusja w tym bloku koncentrować się będzie na wzajemnych interakcjach gospodarki i cyfrowych technologii.

Natomiast w drugiej części tego bloku Robert Korzeniowski, Sławomir Lachowski i Piotr Ciski podzielą się swoimi cyfrowymi doświadczeniami w praktyce biznesowej.

Druga część kongresu „Wiedza i praktyka” będzie podzielona na dwie równoległe (prelekcje w obu ścieżkach będą się odbywały w tym samym czasie) ścieżki tematyczne.

Księgowi i dyrektorzy finansowi z pewnością pójdą „ścieżką” „Rachunkowość przyszłości”, gdzie czekają na nich tak ważne tematy jak m.in.:

  • Zmiany prawne 2019/2020 i ich wpływ na biznes
  • Pracownicze Plany Kapitałowe
  • Znaczenie integralności systemów IT w pracy księgowego
  • Księgowy = doradca? Jak dobrze przygotować się do nowej roli
  • Elektroniczny obieg informacji w firmie

Natomiast managerowie zapewne wybiorą wykłady wybitnych ekspertów i nietuzinkowych osobowości: Sebastiana Kotowa i Tomasza Kaciuna o zarządzaniu transformacją cyfrową w firmie.

Kongres zakończy Gala Liderów Cyfryzacji i koncert znakomitego jazzmana Michała Urbaniaka.

Zobacz pełny program Kongresu

Jeżeli poważnie traktujesz cyfryzację swojej firmy nie może Cię zabraknąć 29 października w Łodzi na Sage Summit!
 

Serdecznie zapraszamy!

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Artykuł partnerski
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code
    Podatek PIT - część 2
    certificate
    Jak zdobyć Certyfikat:
    • Czytaj artykuły
    • Rozwiązuj testy
    • Zdobądź certyfikat
    1/10
    Zeznanie PIT-37 za 2022 r. można złożyć w terminie do:
    30 kwietnia 2023 r. (niedziela)
    2 maja 2023 r. (wtorek)
    4 maja 2023 r. (czwartek)
    29 kwietnia 2023 r. (sobota)
    Następne
    Księgowość
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Faktura wystawiona na pracownika przez unijnego przewoźnika. Czy to jest import usług?

    Otrzymaliśmy fakturę za przelot pracownika na trasie Warszawa-Paryż. Dokument wystawił unijny przewoźnik, który wskazał na fakturze swój francuski numer VAT UE. Czy w tej sytuacji musimy rozliczyć import usług, jeśli faktura jest wystawiona na naszego pracownika, który nie prowadzi działalności gospodarczej?

    MF podnosi oprocentowanie obligacji skarbowych

    Ministerstwo Finansów podniosło preferencyjną marżę październikowych obligacji 2-letnich, których oprocentowanie wynika ze stopy referencyjnej NBP i marże dla obligacji 4-, 6-, 10 i 12-letnich, których oprocentowanie uzależnione jest od inflacji - poinformował resort.

    Sprawdzisz online salda i szczegóły rozliczeń z fiskusem. Usługa „Rozliczenia” już działa w e-Urzędzie Skarbowym

    Ministerstwo Finansów i Krajowa Administracja Skarbowa poinformowali 25 września 2023 r., że usługa „Rozliczenia” jest już dostępna w e-Urzędzie Skarbowym. Usługa ta pozwala podatnikom i płatnikom zweryfikować salda i szczegóły rozliczeń z urzędem skarbowym.

    Kara 3 tys. zł za paragon na ladzie. Przepisy milczą, fiskus wręcza mandaty

    Trzy tysiące złotych - tyle miała zapłacić sprzedawczyni w jednej z lodziarni w Polsce, którą urząd skarbowy ukarał mandatem za położenie paragonu na ladzie sklepu. Kara została ostatecznie uchylona przez Krajową Administrację Skarbową. Jednak przepisy nie regulują sposobu wręczania paragonów konsumentom, co prowadzi do kuriozalnych sytuacji.

    Bezrobocie w Polsce. Sierpień 2023 w liczbach

    Główny Urząd Statystyczny przedstawił najnowsze dane dotyczące bezrobocia w Polsce na koniec sierpnia 2023. Jak kształtują się te statystyki w porównaniu z poprzednimi miesiącami i co to oznacza dla rynku pracy?

    Ulga termomodernizacyjna - co można odliczyć?

    Ulga termomodernizacyjna to specjalne odliczenie podatkowe, które pozwala na zmniejszenie podstawy opodatkowania o wydatki poniesione na termomodernizację budynków mieszkalnych. Wielu właścicieli domów jednorodzinnych zastanawia się, jakie wydatki kwalifikują się do tej ulgi i jakie warunki trzeba spełnić, aby z niej skorzystać. Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje na ten temat.

    Polska przyciąga zagranicznych inwestorów. Co sprzyja inwestycjom?

    Polska gospodarka znajduje się w fazie dynamicznego rozwoju i jest coraz bardziej atrakcyjna w oczach przedsiębiorców z innych krajów. Na warszawskiej giełdzie udział inwestorów zagranicznych osiągnął w I połowie roku poziom 65 procent - to najwyższy wynik w perspektywie całej dekady. 

    Handel hurtowy. Co pokazują dane GUS z sierpnia?

    Sierpniowe dane GUS o handlu hurtowym i nowych zamówieniach w przemyśle pokazują kontynuację spadkowego trendu z poprzednich miesięcy. Słabe wyniki handlu hurtowego ogółem w ujęciu rocznym są m.in. efektem wysokiej bazy z ubiegłego roku, w którym przedsiębiorstwa intensywnie budowały zapasy. Efekt ten widoczny jest szczególnie w przypadku półproduktów pochodzenia nierolniczego i złomu, których sprzedaż w sierpniu ubiegłego roku notowała blisko 60 proc. wzrost r/r a w sierpniu tego roku spadła w ujęciu rocznym o ponad 47 proc.

    Wymiana towaru na nowy w toku reklamacji a VAT. Czy trzeba wystawić fakturę korygującą i nową fakturę?

    Jesteśmy spółką z o.o. W maju 2023 r. sprzedaliśmy klientowi towar. Sprzedaż została udokumentowana fakturą. Na początku sierpnia klient zareklamował sprzedany mu towar i odesłał go do nas. Zamierzamy uznać reklamację i wysłać klientowi nowy towar. Czy w tej sytuacji powinniśmy wystawić fakturę korygującą "zerującą" oraz fakturę dokumentującą nową sprzedaż?

    Podatek Belki drenuje kieszenie Polaków. W pół roku fiskus ściągnął ponad 5 mld zł

    Podatek Belki coraz bardziej uwiera Polaków. Tylko w pół roku fiskus ściągnął od nich ponad 5 mld zł.

    REKLAMA