REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Sage Summit wreszcie w Polsce  - inspirujący kongres dla przedsiębiorców i księgowych

REKLAMA

REKLAMA

29 października 2019 r.  w Łodzi odbędzie się pierwsza polska edycja Sage Summit „Ogólnopolski Kongres Biznesu: Biznes – Technologia – Prawo”. Przedsiębiorcy, managerowie, księgowi będą mogli posłuchać i porozmawiać o cyfrowych wyzwaniach dla współczesnego biznesu z wybitnymi ekspertami i doświadczonymi praktykami. Patronat nad tym wydarzeniem objął portal infor.pl. Zapisy (bezpłatne!) trwają tylko do 24 października 2019 r.

Wszyscy przedsiębiorcy działający tu i teraz dobrze już wiedzą, że nie ma odwrotu od coraz to głębszej cyfryzacji współczesnego biznesu. Ale też nie zawsze wiedzą jak transformację cyfrową swojej firmy umiejętnie przeprowadzić.

Autopromocja

Już teraz większość danych i informacji generowanych i przetwarzanych przez wiele firm odbywa się cyfrowo, często online, przy zastosowaniu najnowocześniejszych technologii. Dotyczy to w szczególności obiegu i archiwizacji dokumentów - faktur, zamówień, umów, dokumentów magazynowych i wielu innych.

Również kontakty firm z organami administracji publicznej odbywają się w coraz szerszym zakresie spraw w formie elektronicznej. Dość wspomnieć o obowiązku elektronicznego wysyłania deklaracji podatkowych, dokumentów dot. ubezpieczeń społecznych, plików JPK, e-sprawozdań finansowych i wielu innych.

Jak bezpiecznie zarządzać cyfryzacją w przedsiębiorstwie? Jak rozsądnie i bezpiecznie przeprowadzać technologiczne zmiany w firmie? Jak nie dać się wyprzedzić konkurencji? Jak stosować sprawdzone rozwiązania? Jak zabezpieczać swoje dane? Jak przygotować się na cyfrowe zmiany?

Na te i wiele innych ważnych pytań odpowiedzą znakomici prelegenci, wśród nich m.in.:

Dalszy ciąg materiału pod wideo
 • Piotr Ciski, Prezes Zarządu Sage w Polsce;
 • Robert Korzeniowski, właściciel firmy RK 2B ACTIVE, czterokrotny złoty medalista Igrzysk Olimpijskich;
 • prof. Witold M. Orłowski, Główny doradca ekonomiczny PwC Polska.  Członek Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP;
 • Sławomir Lachowski, ekonomista i menedżer bankowy, twórca mBanku
 • dr Aleksandra Przegalińska, wykładowczyni w Akademii Leona Koźmińskiego, zajmująca się tematyką sztucznej inteligencji, robotów społecznych i technologii;
 • Agnieszka Kozak, Wiceprezes Zarządu Zorius.pl, doświadczona ekspertka z wieloletnią praktyką w dziedzinie kadr i płac oraz księgowości;
 • Sebastian Kotow, Autor, badacz, praktyk biznesu, inspirujący mówca oraz wykładowca psychologii zarządzania na studiach MBA;
 • Bogdan Zatorski, ekspert Sage ds cyfryzacji podatków;

Kiedy: Sage Summit „Ogólnopolski Kongres Biznesu: Biznes – Technologia – Prawo” odbędzie się we wtorek 29 października 2019 r.

Gdzie: DoubleTree by Hilton Hotel, ul. Łąkowa 29, Łódź.

Jak się zapisać:
 

Zarejestruj się bezpłatnie na Kongres – wypełnij formularz zgłoszeniowy
 

Uwaga! Zapisy tylko do 24 października 2019 r.
Liczba miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń. W przypadku rezygnacji prosimy o przesłanie informacji na adres: julita.zukowska@sage.com lub dominika.walicka@sage.com.

Pierwsza część Kongresu, zatytułowana „Inspiracje” będzie podzielona na dwa bloki. W bloku „Przyszłość gospodarki, przyszłość technologii” przedstawione zostaną perspektywy ekonomiczne i technologiczne nie tylko najbliższych lat. Dyskusja w tym bloku koncentrować się będzie na wzajemnych interakcjach gospodarki i cyfrowych technologii.

Natomiast w drugiej części tego bloku Robert Korzeniowski, Sławomir Lachowski i Piotr Ciski podzielą się swoimi cyfrowymi doświadczeniami w praktyce biznesowej.

Druga część kongresu „Wiedza i praktyka” będzie podzielona na dwie równoległe (prelekcje w obu ścieżkach będą się odbywały w tym samym czasie) ścieżki tematyczne.

Księgowi i dyrektorzy finansowi z pewnością pójdą „ścieżką” „Rachunkowość przyszłości”, gdzie czekają na nich tak ważne tematy jak m.in.:

 • Zmiany prawne 2019/2020 i ich wpływ na biznes
 • Pracownicze Plany Kapitałowe
 • Znaczenie integralności systemów IT w pracy księgowego
 • Księgowy = doradca? Jak dobrze przygotować się do nowej roli
 • Elektroniczny obieg informacji w firmie

Natomiast managerowie zapewne wybiorą wykłady wybitnych ekspertów i nietuzinkowych osobowości: Sebastiana Kotowa i Tomasza Kaciuna o zarządzaniu transformacją cyfrową w firmie.

Kongres zakończy Gala Liderów Cyfryzacji i koncert znakomitego jazzmana Michała Urbaniaka.

Zobacz pełny program Kongresu

Jeżeli poważnie traktujesz cyfryzację swojej firmy nie może Cię zabraknąć 29 października w Łodzi na Sage Summit!
 

Serdecznie zapraszamy!

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Artykuł partnerski

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
QR Code
Podatek PIT - część 2
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
 • Czytaj artykuły
 • Rozwiązuj testy
 • Zdobądź certyfikat
1/10
Zeznanie PIT-37 za 2022 r. można złożyć w terminie do:
30 kwietnia 2023 r. (niedziela)
2 maja 2023 r. (wtorek)
4 maja 2023 r. (czwartek)
29 kwietnia 2023 r. (sobota)
Następne
Księgowość
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Kasowy PIT - projekt ustawy opublikowany

Projekt ustawy o kasowym PIT został opublikowany. Od kiedy wchodzi w życie? Dla kogo jest kasowy PIT? Co to jest i na czym polega?

Obligacje skarbowe [maj 2024 r.] - oprocentowanie i oferta obligacji oszczędnościowych (detalicznych)

Ministerstwo Finansów w komunikacie z 24 kwietnia 2024 r. poinformowało o oprocentowaniu i ofercie obligacji oszczędnościowych Skarbu Państwa nowych emisji, które będą sprzedawane w maju 2024 roku. Oprocentowanie i marże tych obligacji nie zmieniły się w porównaniu do oferowanych w kwietniu br. Od 25 kwietnia można nabywać nową emisję obligacji skarbowych w drodze zamiany.

Kasowy PIT dla przedsiębiorców z przychodami do 250 tys. euro od 2025 roku. I tylko do transakcji fakturowanych [projekt ustawy]

Ministerstwo Finansów przygotowało i opublikowało 24 kwietnia 2024 r. projekt nowelizacji ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (PIT) oraz ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne. Ta nowelizacja przewiduje wprowadzenie kasowej metody rozliczania podatku dochodowego. Z tej metody będą mogli skorzystać przedsiębiorcy, którzy rozpoczynają działalność, a także ci przedsiębiorcy, których przychody w roku poprzednim nie przekraczały 250 tys. euro.

Coraz więcej kontroli firm logistycznych. Urzędy celno-skarbowe sprawdzają pozwolenia na uproszczenia celne

Urzędy celno-skarbowe zintensyfikowały kontrole firm logistycznych. Chodzi o monitoring pozwoleń na uproszczenia celne, szczególnie tych wydanych w czasie pandemii. Jeśli organy celno-skarbowe natrafią na jakiekolwiek uchybienia, to może dojść do zawieszenia pozwolenia, a nawet jego odebrania.

Ostatnie dni na złożenia PIT-a. W pośpiechu nie daj szansy cyberoszustowi! Podstawowe zasady bezpieczeństwa

Obecnie już prawie co drugi Polak (49%) przyznaje, że otrzymuje podejrzane wiadomości drogą mailową. Tak wynika z najnowszego raportu SMSAPI „Bezpieczeństwo Cyfrowe Polaków 2024”. Ok. 20% Polaków niestety klika w linki zawarte w mailu, gdy wiadomość dotyczy ważnych spraw. Jak zauważa Leszek Tasiemski, VP w firmie WithSecure – ostatnie dni składania zeznań podatkowych to idealna okazja dla oszustów do przeprowadzenia ataków phishingowych i polowania na nieuważnych podatników.

Czy przepis podatkowy napisany w złej wierze nie rodzi normy prawnej? Dlaczego podatnicy unikają stosowania takich przepisów?

Podatnicy prowadzący działalność gospodarczą często kontestują obowiązki nakładane na podstawie przepisów podatkowych. Nigdy wcześniej nie spotkałem się z tym w takim natężeniu – może na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych XX wieku, gdy wprowadzono drakońskie przepisy tzw. popiwku – pisze prof. Witold Modzelewski. Dlaczego tak się dzieje?

Szef KAS: Fundacje rodzinne nie są środkiem do unikania opodatkowania

Szef Krajowej Administracji skarbowej wydał opinię zabezpieczającą w której potwierdził, że utworzenie fundacji, wniesienie do niej akcji i następnie ich sprzedaż nie będzie tzw. „unikaniem opodatkowania”, mimo wysokich korzyści podatkowych. Opinię zabezpieczające wydaje się właśnie w celu rozstrzygnięcia, czy proponowana czynność tym unikaniem by była.
Przedmiotowa opinia została wydana na wniosek przedsiębiorcy, który planuje utworzenie rodzinnej platformy inwestycyjnej przy wykorzystaniu Fundacji poprzez wniesienie do niej m.in. akcji spółki. Natomiast spółka jest właścicielem spółek zależnych, które uzyskują przychody prowadząc działalność operacyjną w różnych krajach świata. 

Laptopy otrzymane przez uczniów i nauczycieli zwolnione z PIT - rozporządzenie MF

Laptopy oraz bony na laptopy, otrzymane w 2023 r. przez uczniów i nauczycieli, są zwolnione z PIT – wynika z rozporządzenia MF, które weszło w życie we wtorek 23 kwietnia 2024 r.

Kontyngent możliwym lekarstwem na cła

Każdy towar o statusie celnym nieunijnym w momencie wjazdu na terytorium UE obciążony jest długiem celnym. Dług ten wynika z unijnych przepisów prawa. Uzależniony jest od kodu taryfy celnej, wartości celnej towaru, pochodzenia oraz zastosowanej waluty dla danej transakcji. Unia Europejska stoi na straży konkurencyjności swoich rodzimych przedsiębiorstw, a to oznacza, że ma wielorakie narzędzia do swojej dyspozycji, aby zapewnić bezpieczne funkcjonowanie naszym przedsiębiorcom. Jednym z takich narzędzi jest cło ochronne (odwetowe), którego celem jest ochrona produkcji unijnej przed konkurencją z krajów trzecich. Często cło to występuje z cłem antydumpingowym, którego z kolei celem jest wyrównanie cen rynkowych towaru sprowadzanego z krajów trzecich z towarem produkowanym w UE.

Rozliczenie składki zdrowotnej za 2023 rok - termin w 2024 roku, zasady [komunikat ZUS]. Jak wypełnić i do kiedy złożyć ZUS DRA lub ZUS RCA?

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że część płatników składek - osób prowadzących pozarolniczą działalność - musi przekazać do ZUS roczne rozliczenie składki na ubezpieczenie zdrowotne za rok 2023. W dniu 20 maja 2024 r. mija termin na złożenie ZUS DRA lub ZUS RCA za kwiecień 2024 r., w którym uwzględnione będzie to rozliczenie.

REKLAMA