reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Prawo pomocy dla ubogich

Prawo pomocy dla ubogich

Jeśli podatnika nie stać na wpis sądowy czy opłacenie profesjonalnego pełnomocnika, może skorzystać z tzw. prawa pomocy. Prawo pomocy może być przyznane zarówno na wniosek osoby fizycznej, jak i firmy, w zakresie całkowitym lub częściowym.


W zakresie całkowitym obejmuje ono zwolnienie od kosztów sądowych oraz ustanowienie adwokata, radcy prawnego, doradcy podatkowego lub rzecznika patentowego. Jeżeli sąd przyzna pomoc w zakresie częściowym, będzie to zwolnienie tylko od opłat sądowych w całości lub w części albo tylko od wydatków bądź od opłat sądowych i wydatków lub będzie obejmować tylko ustanowienie pełnomocnika. Koszty sądowe obejmują opłaty sądowe (wpis i opłata kancelaryjna) oraz zwrot wydatków.Żeby uzyskać pomoc prawną, trzeba wypełnić odpowiedni formularz z wnioskiem. Jest on udostępniany nieodpłatnie w budynkach wszystkich wojewódzkich sądów administracyjnych oraz w budynku Naczelnego Sądu Administracyjnego. NSA udostępnia też wzory urzędowych formularzy na stronie internetowej.Urzędowe formularze wniosków o prawo pomocy mogą rozpowszechniać także organy zarządzające gmin. Wówczas za formularz zapłacimy. Cena jednej strony druku nie może jednak przekroczyć 0,50 zł.Aleksandra Tarka

reklama

Czytaj także

Źródło:

GP
ZFŚS 2020. Komentarz55.20 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS - podatki, prawo

Jakie zmiany w podatkach i ZUS wprowadza Tarcza antykryzysowa 4.0

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Wszystko co musisz wiedzieć o PPK

reklama

Eksperci portalu infor.pl

ELPIGAZ

ELPIGAZ jest czołowym producentem i dostawcą nowoczesnych rozwiązań dla motoryzacji w zakresie gazowych układów zasilania pojazdów, zbiorników LPG i ciśnieniowych zbiorników powietrza.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama