| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Akcje TVN na parkiecie

Akcje TVN na parkiecie

Akcje telewizji TVN zadebiutowały na warszawskiej giełdzie z ceną 35,2 zł, czyli 10 proc. powyżej ceny ustalonej w ofercie publicznej. Na rynku pierwotnym papiery cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, co w konsekwencji zaowocowało prawie 96-proc. redukcją zapisów w transzy detalicznej.

W puli dla drobnych inwestorów spółka zaoferowała łącznie 3,98 mln akcji, natomiast w ręce inwestorów instytucjonalnych trafiło 11,93 mln walorów. Popyt na akcje przerósł jednak najśmielsze oczekiwania, w efekcie do portfeli drobnych graczy trafiły zaledwie po 4 akcje z każdych 100 zamówionych wcześniej sztuk. Zdaniem specjalistów, w najbliższym czasie można się spodziewać stabilizacji kursu TVN na poziomie 35-37 zł. Na rynkowej wycenie akcji powinna zaważyć nie tylko dobra koniunktura na warszawskim parkiecie, ale również doskonałe perspektywy rozwoju spółki oraz dobre wyniki finansowe.

TVN jest pierwszą stacją telewizyjną, której aktywa zadebiutowały na giełdzie. Oprócz wiodącego programu chodzi tutaj również o TVN Siedem i kanały tematyczne: TVN 24, TVN Meteo i TVN Turbo. W połowie tego roku oferta grupy została jeszcze wzbogacona o TVN International i TVN Style.

Niewykluczone, że śladem TVN podąży także konkurencyjny Polsat. Przedstawiciele tej firmy zapowiedzieli już możliwość debiutu na warszawskiej giełdzie w połowie przyszłego roku.

Krzysztof Pączkowski

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Verum Numerica

Usługi księgowe │Audyt księgowy i podatkowy│ Doradztwo

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK