| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Aktualności

Wydatki na nadzór zostaną kosztem

Aktualizacja: 16.10.2008

Rząd chce wprowadzić do przepisów ustawy o CIT definicję ubezpieczyciela i zmienić przepisy dotyczące kosztów podatkowych. »

Podatek zapłacą zakłady energetyczne

Aktualizacja: 15.10.2008

Akcyza płacona będzie przez dystrybutorów, a nie, jak obecnie, przez producentów energii elektrycznej. »

Zwrot wydatków za nocleg nie jest przychodem opodatkowanym PIT

Aktualizacja: 15.10.2008

Zwrócone pracownikowi odbywającemu zagraniczną podróż służbową wydatki za hotel na podstawie faktury, gdy przekraczają limit przysługujących diet, nie stanowią przychodu opodatkowanego PIT. »

Sejm zliberalizował ulgę na złe długi w VAT

Aktualizacja: 16.10.2008

Sejm znowelizował w środę ustawę o VAT. Jedna z przyjętych poprawek ma ułatwić firmom skorzystanie z ulgi na złe długi, inna ma ograniczyć urzędom skarbowym możliwość zwracania różnicy podatku bez odsetek za zwłokę. »

Unijne środki na założenie firmy zwolnione z podatku

Aktualizacja: 15.10.2008

Ministerstwo Finansów chce zwolnić z PIT środki unijne otrzymane przez podatników na założenie firmy. Zwolnienie ma obowiązywać dopiero od 2010 roku. »

Z ulgi mieszkaniowej trudno będzie korzystać

Aktualizacja: 15.10.2008

Od 1 stycznia 2009 r. ulga meldunkowa w PIT będzie zastąpiona ulgą mieszkaniową. Aby uniknąć podatku od sprzedaży nieruchomości, podatnik będzie musiał wydać przychód w ciągu dwóch lat. Podatnikom będzie trudno skorzystać z nowej ulgi, bo będą musieli dokonywać skomplikowanych wyliczeń. »

Obligacje warszawskie bez podatku

Aktualizacja: 14.10.2008

Minister finansów zwolni z podatku dochody z obligacji emitowanych w 2009 roku przez Warszawę - wynika z projektu rozporządzenia resortu finansów. »

Częściowy zwrot oszczędności będzie opodatkowany

Aktualizacja: 14.10.2008

Podatnik, który wycofa część środków zgromadzonych na indywidualnym koncie emerytalnym, zapłaci zryczałtowany podatek dochodowy. »

Budżet zarobi na reformie agencji rządowych

Aktualizacja: 14.10.2008

Środki agencji wykonawczych, w które ma zostać przekształconych osiem agencji rządowych, będą podlegały kontroli. Nowe agencje będą też wpłacały do budżetu nadwyżkę środków finansowych. »

Zmiany w rachunkowości nie zakończą kryzysu

Aktualizacja: 13.10.2008

Przywódcy największych gospodarek w Europie chcą zmian w rachunkowości banków. Wycena aktywów według wartości rynkowej powoduje destabilizację sektora bankowego. Według ekspertów kryzysowi winni są nieuczciwi ludzie, nie rachunkowość jako system. »

Od 2009 roku na zgłoszenie spadku będzie sześć miesięcy

Aktualizacja: 13.10.2008

Termin na złożenie w urzędzie skarbowym zgłoszenia o nabycia spadku lub darowizny, od którego zależy zwolnienie z podatku najbliższej rodziny, zostanie wydłużony do sześciu miesięcy. »

Cudzoziemiec będzie miał gdzie zaskarżyć interpretację podatkową...

Aktualizacja: 13.10.2008

Jeżeli jakiś podmiot nie będzie miał miejsca zamieszkania lub siedziby w Polsce, to obowiązywać będzie pierwotna regulacja w zakresie właściwości sądu. »

Korzystna zmiana w orzecznictwie dotyczącym usług finansowych

Aktualizacja: 10.10.2008

Dla podmiotu świadczącego usługi pośrednictwa w zakresie wymiany walut podstawą opodatkowania jest kwota marży (tzw. spread) stanowiąca w tym wypadku postać wynagrodzenia za usługi. »

Niższa opłata skarbowa za poświadczenie kopii

Aktualizacja: 10.10.2008

Opłata skarbowa od poświadczenia zgodności odpisu lub kopii dokonanego przez organy administracji rządowej lub samorządowej wyniesie 1 zł. »

Więcej podatku Belki?

Aktualizacja: 13.10.2008

Ministerstwo Finansów pracuje nad przepisami, które uniemożliwią unikanie tzw. podatku Belki przy wykupie krótkoterminowych polis na życie. Dziś takie ubezpieczenia pełnią faktycznie funkcję lokat bankowych - informuje "Rzeczpospolita". »

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Wojciech Szlawski

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK