| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Aktualności

Nowy limit wartości majątku może nie mieć zastosowania

Aktualizacja: 25.08.2008

Znany jest nowy limit wartości składników majątku, którego przekroczenie powoduje odpowiedzialność nabywcy za długi podatkowe przedsiębiorcy. »

Rząd chce zwolnić z podatku pomoc dla ofiar klęsk żywiołowych

Aktualizacja: 26.08.2008

Pomoc państwa i samorządów dla ofiar klęsk żywiołowych będzie zwolniona z podatku dochodowego - przewiduje projekt nowelizacji ustawy o PIT opracowany w Ministerstwie Finansów. »

Od nowego roku wzrośnie akcyza na prąd

Aktualizacja: 26.08.2008

Od 1 stycznia 2009 r. akcyzę od energii będą płacić dostawcy, a nie wytwórcy. W niektórych przypadkach będzie dochodziło do podwójnego opodatkowania energii. Jeśli przepisy nie zostaną zmienione, rozliczenia akcyzy od energii będą drogie i pracochłonne. »

Nie będzie stałej opłaty za wyjaśnienie przepisów

Aktualizacja: 25.08.2008

Określanie liczby stanów faktycznych powinno być odnoszone do liczby regulacji, które są przedmiotem wydawanych interpretacji podatkowych. »

1 września można uprościć ewidencje

Aktualizacja: 22.08.2008

Limit dla prowadzenia ksiąg rachunkowych wzrósł do 1,2 mln zł. Można powrócić do prowadzenia księgi przychodów i rozchodów. Aby zmienić zasady rozliczeń, należy zamknąć księgi rachunkowe 31 sierpnia. »

Księgowy będzie pilnował klientów

Aktualizacja: 22.08.2008

Biura rachunkowe będą zobowiązane do informowania Generalnego Inspektora Informacji Finansowej o podejrzanych transakcjach. »

Audyt przeprowadzą inspektorzy skarbowi i pracownicy UKS

Aktualizacja: 22.08.2008

Pracownicy urzędów kontroli skarbowej będą mogli przeprowadzać audyt wykorzystania środków pochodzących z budżetów zagranicznych. »

Rejestracja VAT nie zawsze konieczna

Aktualizacja: 22.08.2008

Przed dokonaniem pierwszej czynności objętej VAT trzeba złożyć druk zgłoszenia rejestracyjnego. Niektórych podatników obowiązek ten jednak nie dotyczy. »

Fiskus chce zaostrzyć kontrole podatników w internecie

Aktualizacja: 22.08.2008

Urzędnicy kontroli skarbowej uzyskają większe uprawnienia. Serwisy internetowe będą musiały udzielać informacji na prośbę fiskusa. Pozwoli to łatwiej ścigać nieuczciwych podatników działających w sieci. »

Odliczenie może pozbawić zasiłku rodzinnego

Aktualizacja: 22.08.2008

Zmniejszenie wartości należnego podatku o kwotę ulgi rodzinnej powoduje wzrost dochodu netto, od którego zależy uprawnienie do świadczeń rodzinnych. »

Pakiety medyczne nie powinny być opodatkowane

Aktualizacja: 22.08.2008

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie orzekł, że pracownicy nie powinni płacić podatku od pakietów medycznych otrzymywanych od pracodawcy. To precedensowe rozstrzygnięcie może wpłynąć na wpływy podatkowe do budżetu. »

Małe firmy mogą powrócić na księgę podatkową

Aktualizacja: 22.08.2008

Małe firmy, które w 2007 roku uzyskały przychody niższe niż 4,78 mln zł, będą mogły jeszcze w tym roku powrócić do prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów. Umożliwia to obowiązująca od dziś ustawa o zmianie ustawy o rachunkowości. »

Odszkodowania zwolnione z PIT

Aktualizacja: 20.08.2008

Wypłacone z ubezpieczeń odszkodowania dla poszkodowanych nie są opodatkowane. Zwolnienie pomocy rządowej może wymagać wydania rozporządzenia. »

Skarbowcy skarżą się na swojego szefa

Aktualizacja: 20.08.2008

Związek zawodowy pracowników skarbowych nie miał możliwości zaopiniowania projektu rozporządzenia o konkursach na stanowiska kierownicze. Urzędnicy złożyli skargę do premiera. »

Podmioty z kapitałem mieszanym sprawdzi UKS

Aktualizacja: 21.08.2008

Podmioty posiadające kapitał państwowy i prywatny będą podlegać kontroli skarbowej bez względu na wielkość kapitału prywatnego. »

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Marcin Krasoń, Home Broker

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »