reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Aktualności

Założenia do ustawy o podatku dochodowym od działalności rolniczej

Aktualizacja: 04.04.2012

Ministerstwo Finansów pracuje nad założeniami do ustawy o podatku dochodowym od działalności rolniczej. Planuje się m.in. ograniczenie ulg w związku z objęciem dochodów z działalności rolniczej podatkiem - wynika z planu prac Rady Ministrów. »

Podwyższenie kwoty wolnej od podatku dla emerytów i rencistów

Aktualizacja: 03.04.2012

Solidarna Polska chce, aby rząd podwyższył roczną kwotę wolną od podatku dla emerytów i rencistów do 12 tys. zł - powiedział szef SP Zbigniew Ziobro. W 2012 roku kwota wolna od podatku wynosi 3091 zł. »

Fiskus ściga emigrantów

Aktualizacja: 10.04.2012

Coraz więcej Polaków decydujących się po latach na powrót do kraju ma nie lada kłopoty ze skarbówką - informuje "Rzeczpospolita". »

Celnicy przechwycili transport papierosów

Aktualizacja: 04.04.2012

Celnicy z Torunia przechwycili w okolicach Działdowa (Warmińsko-Mazurskie) transport prawie 20 tys. paczek papierosów bez wymaganych znaków akcyzy. Gdyby towar trafił na rynek, Skarb Państwa straciłby ponad 270 tys. zł. »

Inwestorzy będą zwolnieni z podatku od nieruchomości

Aktualizacja: 04.04.2012

Przedsiębiorcy, którzy zainwestują w Częstochowie tworząc co najmniej jedno nowe miejsce pracy, będą zwolnieni z podatku od nieruchomości - zdecydowali miejscy radni. Nowe rozwiązanie wejdzie w życie w najbliższych tygodniach i będzie obowiązywać do końca 2013 r. »

Bezrobotni zarejestrują się przez internet

Aktualizacja: 04.04.2012

Nie trzeba już będzie stać w długich kolejkach, by zarejestrować się w Powiatowym Urzędzie Pracy. Resort pracy chce wprowadzić możliwość rejestracji bezrobotnych przez internet. »

1 proc. podatku trafia głównie na ochronę zdrowia

Aktualizacja: 02.04.2012

Jeszcze przez miesiąc podatnicy mogą przekazywać organizacjom 1 procent podatku. Według danych stowarzyszenia Klon/Jawor, wśród największych beneficjentów 1 proc. są organizacje działające w obszarze ochrony zdrowia. »

Firmy zapłacą podatek na komunikację miejską

Aktualizacja: 03.04.2012

Rząd przygotowuje nowy lokalny podatek, którym obciąży firmy. Dołożą się one do finansowania transportu miejskiego. »

Bez porozumienia w sprawie podatku od transakcji

Aktualizacja: 02.04.2012

W trakcie zakończonych w sobotę dwudniowych obrad w Kopenhadze ministrowie finansów państw Unii Europejskiej nie zdołali osiągnąć porozumienia w sprawie planowanego wprowadzenia podatku od transakcji finansowych - poinformowała duńska minister gospodarki Margrethe Vestager. »

Koniec lokat zwolnionych z 19-proc. podatku Belki

Aktualizacja: 02.04.2012

W dniu 31 marca br. weszła w życie nowelizacja Ordynacji podatkowej, likwidująca zwolnienie z 19-proc. podatku Belki niektórych lokat bankowych. Eksperci nie spodziewają się ani gwałtownego odpływu klientów z banków, ani wojny między bankami na oprocentowanie depozytów. »

Od 1 kwietnia można zgłaszać pomysły na prawo UE

Aktualizacja: 30.03.2012

Od niedzieli obywatele UE mogą zgłaszać Komisji Europejskiej swoje inicjatywy obywatelskie, co może zaowocować nowymi unijnymi decyzjami, strategiami lub przepisami. Sprawa musi jednak zyskać poparcie co najmniej miliona osób z siedmiu krajów UE. »

Wstrzymano prace dotyczące ulg w PIT

Aktualizacja: 29.03.2012

Specjalna podkomisja, która zajmuje się obywatelskim projektem ustawy o ulgach w PIT dla osób oszczędzających na emeryturę, powróci do pracy nad dokumentem nie szybciej niż za około pół roku - poinformował szef podkomisji Janusz Cichoń. »

Prezydent podpisał ustawę o podatku od wydobycia niektórych kopalin

Aktualizacja: 28.03.2012

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał ustawę o podatku od wydobycia niektórych kopalin - poinformowała w komunikacie Kancelaria Prezydenta. Chodzi o opodatkowanie wydobycia miedzi i srebra. »

Budżet zapłaci składki ZUS za przedsiębiorcze matki

Aktualizacja: 29.03.2012

Skończy się dyskryminacja kobiet prowadzących działalność gospodarczą, które urodziły dziecko i zdecydowały się zająć jego wychowywaniem. ZUS ze środków budżetu państwa zapłaci im w tym czasie składki emerytalno-rentowe - donosi "Dziennik Gazeta Prawna". »

Mija termin rozliczenia podatku CIT za 2011 r.

Aktualizacja: 28.03.2012

Przedsiębiorcy opodatkowani CIT, których rok podatkowy jest tożsamy z rokiem kalendarzowym, mają ostatnie dni na obliczenie należności wobec fiskusa, złożenia zeznania oraz wpłacenia podatku dochodowego za 2011 rok. Wyjątkowo w tym roku mają na to czas do 2 kwietnia. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

WspolnyPozew.com

Portal

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama