| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Aktualności

Podatnicy przesłali przez internet 320 tys. deklaracji PIT

Aktualizacja: 06.05.2010

Jak podaje Ministerstwo Finansów, podatnicy złożyli 320 tys. e-deklaracji podatkowych za 2009 r. Najwięcej PIT-ów przez internet przesłali mieszkańcy Mazowsza - 69 tys. »

Przedsiębiorcy wybierają najlepsze urzędy skarbowe

Aktualizacja: 05.05.2010

Już po raz ósmy przedsiębiorcy ocenią, które urzędy skarbowe zasługują na miano najbardziej przyjaznych – w ramach kolejne edycji konkursu „Urząd skarbowy przyjazny przedsiębiorcy”. »

Oszczędności z III filara objęte ulgą dopiero po 67. roku życia

Aktualizacja: 05.05.2010

Dopiero po przekroczeniu 67 lat będzie można wykorzystać tę część środków z III filara, które są objęte ulgą podatkową. Odliczeniu będzie podlegać 4,8 tys. zł rocznie - przewiduje autopoprawka do obywatelskiego projektu nowelizacji ustawy o PIT. »

Nowe przepisy dotyczące zabezpieczenia społecznego

Aktualizacja: 05.05.2010

Nowe przepisy, dotyczące koordynacji zabezpieczenia społecznego na terenie Unii Europejskiej, weszły w życie 1 maja - poinformował ZUS. Wprowadzają one do polskiego ustawodawstwa rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady. »

Przedsiębiorcy przygotowują się do kontroli podatkowych

Aktualizacja: 05.05.2010

Pomimo, że aż 75 proc. przedsiębiorców nie posiada w strukturach swoich firm wewnętrznych specjalistów podatkowych, to jednak coraz częściej przygotowują się oni do kontroli skarbowych i podatkowych, korzystając z możliwości prawnych i organizacyjnych. »

Tajemnice zawodowe doradców podatkowych będą mogły być chronione

Aktualizacja: 07.05.2010

Tajemnice zawodowe doradców podatkowych będą mogły być chronione tak samo jak tajemnice radców prawnych czy adwokatów - zakłada rządowy projekt nowelizacji ustawy o doradztwie podatkowym, którego drugie czytanie odbyło się w Sejmie. »

Teleinformatyczny system obsługi przemieszczania wyrobów akcyzowych

Aktualizacja: 03.05.2010

Nowoczesny system informatyczny rejestrujący przemieszczanie się towarów akcyzowych zastąpi stosowaną obecnie papierową dokumentację - zakłada rządowy projekt nowelizacji ustawy o akcyzie, którego pierwsze czytanie odbyło się w Sejmie. »

W postępowaniu podatkowym urząd skarbowy najpierw wezwie do złożenia wyjaśnień na piśmie

Aktualizacja: 30.04.2010

W postępowaniu podatkowym wyraźne pierwszeństwo może zostać przyznane zasadzie składania pisemnych wyjaśnień. »

Przedsiębiorcy narzekają na bariery podatkowe

Aktualizacja: 28.04.2010

Wśród uciążliwości biurokratycznych przedsiębiorcy wymieniają najczęściej bariery podatkowe oraz te dotyczące wykorzystania funduszy strukturalnych i prowadzenia działalności gospodarczej - poinformował ekspert PKPP Lewiatan Jeremi Mordasewicz. »

Kara za spóźnienie w rozliczeniu PIT

Aktualizacja: 05.05.2010

Nawet 26 tys. zł grzywny grozi podatnikom, którzy do piątku nie rozliczą się z podatku dochodowego od osób fizycznych za 2009 r. Przede wszystkim jednak będą musieli wpłacić do urzędu skarbowego zaległość, doliczając do tego odsetki. »

Komisja Europejska opublikowała raport dotyczący nowych źródeł finansowania

Aktualizacja: 23.04.2010

Komisja Europejska opublikowała w kwietniu 2010 roku dokument roboczy dotyczący nowych źródeł finansowania budżetów państw członkowskich. Jako możliwe rozwiązania wskazane zostały m.in.: podatek od transakcji finansowych i podatek od emisji CO2. »

26 osób odpowie za wyłudzanie podatku VAT

Aktualizacja: 27.04.2010

26 osób, oskarżonych o fałszowanie dokumentów i wyłudzanie podatku VAT, stanie przed bielskim sądem okręgowym. Rzecznik bielskiej prokuratury okręgowej Małgorzata Borkowska powiedziała, że 15 z nich tworzyło grupę przestępczą. »

Piątek jest ostatnim dniem na rozliczenie PIT-ów

Aktualizacja: 30.04.2010

W piątek mija termin rozliczeń z podatku dochodowego od osób fizycznych. Osoby, które dotychczas nie złożyły zeznania, mogą je jeszcze zanieść do urzędu skarbowego, wysłać pocztą albo przez internet. »

Rząd przyjął projekt ustawy o e-podpisach

Aktualizacja: 28.04.2010

Rząd przyjął projekt ustawy o podpisach elektronicznych - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu. E-podpisy mają stać się bardziej popularne zarówno w administracji publicznej, jak i w firmach. »

1 proc. na rzecz organizacji przekazuje połowa podatników

Aktualizacja: 28.04.2010

1 proc. podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP) przekazuje ok. połowy podatników - wynika z sondażu TNS OBOP. »

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawa Sportowego i Gospodarczego „Dauerman”

Kancelaria specjalizuje się w prawie sportowym i gospodarczym.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK