| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Aktualności

Szefowa firmy domaga się 5,5 mln zł za błędne decyzje fiskusa

Aktualizacja: 28.03.2008

Blisko 5,5 mln zł domaga się od Skarbu Państwa Joanna Jarosz, której firmę odzieżową z Sosnowca doprowadziły do ruiny decyzje aparatu skarbowego, jak później uznał sąd administracyjny - błędne. »

Korzystanie z ulg podatkowych możliwe do końca 2013 roku

Aktualizacja: 28.03.2008

Minister finansów opublikował kolejną wersję projektu rozporządzenia w sprawie udzielania ulg w spłacie zobowiązań podatkowych stanowiących pomoc regionalną. »

Budżet może stracić na zmianie akcyzy

Aktualizacja: 28.03.2008

Wyrażane są obawy, że zmiany w zasadach opodatkowania akcyzą papierosów mogą doprowadzić do wypaczenia równych zasad konkurencji na rynku i doprowadzić do wzrostu przemytu. »

Z PIT zwalnia nawet meldunek sprzed lat

Aktualizacja: 27.03.2008

Jeśli podatnik chce przy sprzedaży domu skorzystać z ulgi meldunkowej, musi być w nim zameldowany przez 12 miesięcy. Okres zameldowania nie musi być liczony wstecz od momentu zbycia - uważa Izba Skarbowa w Warszawie. Taka interpretacja pozwoli uniknąć PIT wszystkim osobom, które kiedyś były zameldowane w sprzedawanej nieruchomości. »

Nie powinno być pozwoleń na zwrot podatku

Aktualizacja: 27.03.2008

Obowiązki nałożone na podatników dokonujących zwrotu VAT podróżnym ograniczają zasadę swobody działalności gospodarczej. »

Resort finansów kończy prace nad projektem o abolicji podatkowej

Aktualizacja: 27.03.2008

Ministerstwo Finansów kończy prace nad projektem ustawy o abolicji podatkowej dla osób pracujących za granicą - poinformował rzecznik resortu Jakub Lutyk. »

Resort musi zmienić sposoby rozliczeń

Aktualizacja: 27.03.2008

Trzeba uprościć rozliczenia rachunkowe małych i średnich firm, ale nie zwalniać ich z prowadzenia ksiąg rachunkowych - postuluje Komitet Standardów Rachunkowości. »

Bezpłatne przekazanie bez VAT

Aktualizacja: 27.03.2008

Nieodpłatne przekazanie towarów na cele związane z prowadzonym przedsiębiorstwem nie podlega podatkowi od towarów i usług - potwierdził WSA w Warszawie. »

Dla kogo rozliczenie PIT będzie korzystniejsze

Aktualizacja: 26.03.2008

Nie dla wszystkich rodaków wypełnienie PIT będzie koszmarem. Powodów do obaw nie powinni mieć m.in. ci podatnicy, którzy pracowali w Irlandii - czytamy w dzisiejszym wydaniu "Rzeczpospolitej". »

W kwietniu podatek wzrośnie

Aktualizacja: 26.03.2008

Minister finansów podwyższył minimalną stawkę akcyzy na papierosy do wysokości 181,72 zł. »

Fiskus nie zmieni przepisu, który odbiera ulgę podatkową osobom zmieniającym bank

Aktualizacja: 26.03.2008

Ministerstwo Finansów ani myśli zmieniać przepis, który wciąga w pułapkę podatkową ludzi biorących kredyty mieszkaniowe. Poinformował o tym posłów, ale ci nie zamierzają odpuścić. »

Celnicy grożą kolejnym protestem i paraliżem kraju

Aktualizacja: 26.03.2008

Jeśli funkcjonariusze celni nie otrzymają obiecanej 500-złotowej podwyżki i prowadzone będą doraźne działania naprawcze w Służbie Celnej, czeka nas kolejny protest tej grupy zawodowej i paraliż kraju. »

PSL proponuje nową ulgę podatkową na dzieci

Aktualizacja: 26.03.2008

Klub PSL złożył u marszałka Sejmu projekt ustawy o pomocy dla rodzin wychowujących dzieci. Wprowadzałby on ulgę prorodzinną w wysokości ok. 1145 złotych m.in. dla rodzin rolników, osób bezrobotnych czy rencistów. »

Diety kierowców bez podatku

Aktualizacja: 26.03.2008

Kierowcom należą się diety z tytułu podróży służbowej. Diety te są zwolnione z podatku dochodowego od osób fizycznych. »

Ministerstwo Finansów zastanawia się, jak odliczyć 1 proc. po korekcie zeznania

Aktualizacja: 25.03.2008

Autorzy nowych zasad przekazywania 1 proc. podatku zapomnieli, że podatnicy czasem popełniają błędy i korygują zeznanie. W ten sposób może się obniżyć kwota dla fundacji lub stowarzyszenia. Co jednak, gdy urząd skarbowy już ją przekazał? - czytamy w "Rzeczpospolitej". »

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

ZUS

Zakład Ubezpieczeń Społecznych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK