reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Aktualności

Rząd nie prowadzi prac nad podwyżką stawek VAT

Aktualizacja: 04.06.2009

Ministerstwo finansów (MF) nie prowadzi prac nad podwyżką stawek podatku od towarów i usług (VAT) - powiedział wiceminister finansów Maciej Grabowski. »

ZUS kwestionuje świadectwa pracy

Aktualizacja: 04.06.2009

Co trzecia osoba ubiegająca się o emeryturę pomostową otrzymuje od ZUS decyzję odmowną. W wielu przypadkach organ rentowy kwestionuje świadectwa pracy wystawione przez pracodawców. »

Podatkowe manewry Skarbu Państwa

Aktualizacja: 04.06.2009

Kolejna spółka Skarbu Państwa tworzy Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych (TFI), aby ograniczyć podatki. A jeszcze niedawno fiskus był przeciwny takim działaniom - akcentuje "Parkiet". »

Zapomogi będą zwolnione z podatku

Aktualizacja: 03.06.2009

Zapomogi w wysokości do 638 zł, wypłacane ze środków zakładowej organizacji związkowej pracownikom należącym do tej organizacji, będą zwolnione z podatku od osób fizycznych. »

Emeryturę będzie można sprawdzić w internecie

Aktualizacja: 03.06.2009

ZUS rozpocznie w tym roku budowę platformy informatycznej, która umożliwi m.in. sprawdzanie danych zapisanych na kontach ubezpieczonych, składanie wniosków i dokumentów. »

Polacy przywożą mniej aut, ale wpływy z akcyzy nie spadają

Aktualizacja: 03.06.2009

Mimo że Polacy sprowadzają z zagranicy prawie połowę mniej samochodów niż w ubiegłym roku, wpływy z akcyzy od aut nie spadają - poinformował wiceminister finansów Jacek Kapica. Główną przyczyną tego jest wysoki kurs euro. Zapewnił też, że resort nie pracuje nad podwyżkami podatku akcyzowego. »

Pojawią się nowe zwolnienia w podatku PIT

Aktualizacja: 03.06.2009

Resort finansów rozszerza katalog zwolnień z PIT dotyczący zapomóg oraz świadczeń rzeczowych dla pracowników. »

Można odliczać VAT od wszystkich samochodów

Aktualizacja: 02.06.2009

W konsekwencji przekroczenia z dniem 1 maja 2004 r. przez państwo polskie granic dopuszczalnych ograniczeń, wyznaczonych przez art. 17 ust. 6 akapit drugi Szóstej Dyrektywy, od tego dnia nie mają zastosowania wszelkie określone w prawie krajowym ograniczenia w odliczaniu podatku naliczonego zawartego w zakupach dotyczących wydatków na nabycie paliwa do samochodów wykorzystywanych w działalności opodatkowanej podatkiem od towarów i usług. W szczególności nie ma w całości zastosowania obowiązujący obecnie (tj. w brzmieniu od 22 sierpnia 2005 r.) art. 88 ust. 1 pkt 3 w zw. z art. 86 ust. 3 ustawy o VAT – wyrok WSA w Krakowie. »

Doradcy podatkowi mają swój portal

Aktualizacja: 02.06.2009

Krajowa Izba Doradców Podatkowych uruchomiła portal społecznościowy skierowany do osób związanych z zawodem doradcy podatkowego. »

Kredyty ekologiczne z podatkiem

Aktualizacja: 02.06.2009

Dopłata do oprocentowania kredytu realizowana z wojewódzkiego funduszu ochrony środowiska stanowi przychód podlegający PIT. »

50 tys. nieudanych prób wysłania e-PIT

Aktualizacja: 02.06.2009

Z powodu błędów około 50 tys. podatników, którzy przesyłali e-PIT-37 za 2008 rok bez kwalifikowanego podpisu elektronicznego, miało kłopot z przesłaniem zeznania. »

Wyższy zasiłek dla bezrobotnych

Aktualizacja: 01.06.2009

Zasiłek dla bezrobotnych wzrósł o ponad 23 zł, jego wysokość od początku czerwca wynosi 575 zł. »

Zwrot za okna odliczony w uldze remontowej jest dochodem

Aktualizacja: 01.06.2009

Podatnik, który wydatki na wymianę okien odliczył w ramach poprzednio obowiązującej ulgi remontowej, a następnie otrzymał zwrot za okna ze spółdzielni, osiąga dochód. »

Ponad 50 tys. odrzuconych prób e-rozliczenia podatkowego

Aktualizacja: 01.06.2009

W prekursorskim, elektronicznym rozliczeniu podatkowym za 2008 r., który nie wymagał posiadania kwalifikowanego podpisu elektronicznego, system e-deklaracje zanotował ponad 50 tys. nieudanych prób rozliczenia - poinformowało Ministerstwo Finansów. »

Sprawy w ZUS załatwimy przez internet

Aktualizacja: 29.05.2009

Zakład Ubezpieczeń Społecznych dołączył do elektronicznej platformy ePUAP. Dzięki temu możliwe jest wysyłanie formularzy do ZUS przez internet. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Anna Malinowska

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama