REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Krajowa Izba Doradców Podatkowych - nowe logo na 25-lecie

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Krajowa Izba Doradców Podatkowych
Samorząd zawodowy doradców podatkowych
Krajowa Izba Doradców Podatkowych (KIDP) - nowe logo
Krajowa Izba Doradców Podatkowych (KIDP) - nowe logo

REKLAMA

REKLAMA

Krajowa Izba Doradców Podatkowych (KIDP). Samorząd doradców podatkowych w Polsce świętuje swoje 25-lecie prezentując nowe logo organizacji. Nowy znak doradców został wybrany w drodze konkursu, który wygrało studio graficzne Podpunkt. Jego autorką jest Zuza Charkiewicz.

Krajowa Izba Doradców Podatkowych (KIDP) ma już 25 lat

- Ćwierć wieku to dobry moment na podsumowanie tego, co udało się do tej pory osiągnąć i refleksję nad tym, co przyniesie przyszłość. Korzenie naszego zawodu i organizacji sięgają połowy lat 90-ych, czasów analogowych, gdy podatki oznaczały stosy papieru: wniosków, formularzy, PIT-ów i pism urzędowych. W kolejne ćwierćwiecze wchodzimy jako samorząd w 100% ucyfrowiony, zarówno jeśli chodzi o codzienne narzędzia pracy doradców podatkowych jak i działalność samej organizacji – wyjaśnia prof. Adam Mariański, Przewodniczący Krajowej Rady Doradców Podatkowych. – Nowe logo symbolicznie zamyka pewien etap kształtowania się Krajowej Izby Doradców Podatkowych i otwiera nowy rozdział: najbardziej nowoczesnego samorządu zawodowego w Polsce, który stale się rozwija, przyciąga nowych członków i realnie wpływa na rozwój gospodarczy dbając o bezpieczeństwo podatkowe polskiego biznesu, od małych firm rodzinnych po wielkie korporacje.

REKLAMA

Autopromocja

Nowe logo Krajowej Izby Doradców Podatkowych

W ramach przygotowań do obchodów 25-lecia doradztwa podatkowego w Polsce (ustawa o doradztwie podatkowym została uchwalona 11 maja 1996 r.), w listopadzie 2020 roku KIDP ogłosiła otwarty, dwuetapowy konkurs na nowe logo izby. Zgłosiło się do niego 107 twórców. W finale zmierzyły się z sobą 4 podmioty: Podpunkt, Redkroft, Michał Korolec oraz duet Ewelina Cis & Konrad Maciejewicz.

- Wszystkie prace finałowe były na odpowiednio wysokim poziomie, więc jako jury zmierzyliśmy się z niełatwym wyborem tej najlepszej. Po dyskusji wybraliśmy projekt przedstawiony przez Podpunkt: nowoczesny i odważny, a przy tym w inteligentny sposób oddający idee i wartości KIDP właśnie takie jak nowoczesność, solidność, zaufanie i bezpieczeństwo – mówi Marcin Wolny, jeden z członków jury, założyciel Studia Otwartego. – Na uznanie zasługuje przede wszystkim suspens zawarty w tym prostym znaku – idea ułamka, prosta i oczywista, ale nie strywializowana. Jakość tego projektu buduje bardzo adekwatne liternictwo, dopasowane do tematyki, uniwersalne i eleganckie, a przy tym niesztampowe, stanowiące dobry punkt wyjścia do całej identyfikacji wizualnej Izby. Projekt w swojej neutralności i oszczędności użytych środków - daje możliwość regulacji poziomu powagi i nastroju w zależności od potrzeb KIDP.

Autorką koncepcji nowego logo Krajowej Izby Doradców Podatkowych jest Zuza Charkiewicz ze studia Podpunkt. Dyrekcję artystyczną nad procesem kreacji nowego znaku i systemu identyfikacji sprawowały Magdalena Dobruk i Emilia Bojańczyk. Wybór jury został oficjalnie zaakceptowany na posiedzeniu Krajowej Rady Doradców Podatkowych.

- Inspiracją dla projektu znaku i całej identyfikacji wizualnej KIDP jest ułamek. Ułamek jako część całości bezpośrednio odnosi się do pojęcia podatku. Dodatkowo elementy rozmieszczone wzdłuż linii symbolizują relacje między dwoma podmiotami, które szukają korzystnych rozwiązań – wyjaśnia Magdalena Dobruk ze studia Podpunkt. – Krajowa Izba Doradców Podatkowych ma długą nazwę. Zaproponowany projekt znaku zwiększa widoczność wyrazu DORADCA, poprzez przeniesienie go do mianownika i wprowadzenie przed wyraz światła i linii. Zwrot DORADCÓW PODATKOWYCH staje się bardzo czytelnym elementem długiej nazwy.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zawód doradcy podatkowego od 1996 roku

Krajowa Izba Doradców Podatkowych to samorząd zawodowy zrzeszający wszystkich doradców podatkowych w Polsce. Zawód doradcy podatkowego formalnie powstał 11 maja 1996 roku, gdy została uchwalona po raz pierwszy ustawa o doradztwie podatkowym. Aby zostać doradcą podatkowym trzeb mieć skończone studia wyższe, przejść praktykę zawodową oraz zdać dwuetapowy egzamin organizowany przez Ministerstwo Finansów. Na listę doradców podatkowych w Polsce aktualnie wpisanych jest 8848 osób. Udzielanie porad podatkowych bez uprawnień jest w Polsce przestępstwem zagrożonym karą do 50 tys. złotych.

KIDP - logo
Zapisz się na newsletter
Chcesz uniknąć błędów? Być na czasie z najnowszymi zmianami w podatkach? Zapisz się na nasz newsletter i otrzymuj rzetelne informacje prosto na swoją skrzynkę.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Księgowość
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Firmy niegotowe na KSeF. Tylko 5230 przedsiębiorstw korzysta z systemu – czas ucieka. [DANE MF]

Z danych udostępnionych przez Ministerstwo Finansów wynika, że do 5 marca 2025 roku z Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF) skorzystało zaledwie 5230 firm. To oznacza, że w ciągu ponad trzech lat działania systemu zdecydowało się na niego jedynie kilka tysięcy przedsiębiorców. Tymczasem za 9 miesięcy korzystanie z KSeF stanie się obowiązkowe – a to oznacza prawdziwą rewolucję dla księgowości w Polsce.

Prof. Modzelewski do premiera Tuska: narzucanie KSeF-u i faktur ustrukturyzowanych wszystkim podatnikom VAT nie jest deregulacją gospodarki; ten pomysł powinien trafić do kosza

W dniu 12 kwietnia br. Ministerstwo Finansów potwierdziło zamiar wdrożenia w 2026 roku obowiązkowego Krajowego Systemu e-Faktur i obligatoryjnego stosowania faktur ustrukturyzowanych przez wszystkich podatników VAT. Prof. dr hab. Witold Modzelewski apeluje do Pana Premiera Donalda Tuska: „Wierzę, że jako liberał traktuje Pan potrzebę deregulacji gospodarki zupełnie poważnie. Nie należy ulegać lobbystom, którzy chcą zarobić na dezorganizacji systemu fakturowania. Pomysł faktur ustrukturyzowanych powinien trafić definitywnie do kosza.”

Można przekazać 1,5% podatku rolnego - w 2025 r. pierwszy raz. Są dwie uprawnione organizacje

W komunikacie z 16 kwietnia 2025 r. Ministerstwo Finansów poinformowało, że w 2025 roku podatnicy podatku rolnego mogą przekazać 1,5 tego podatku na rzecz Krajowego Związku Rewizyjnego Rolniczych Spółdzielni Produkcyjnych lub OPZZ Rolników i Organizacji Rolniczych. Jakie są warunki tego przekazania?

PIT 2025: 15 najczęstszych błędów w rocznym zeznaniu podatkowym. Bądź mądry przed szkodą!

Złożenie corocznej deklaracji PIT to podstawowy zakres komunikacji podatnika z administracją skarbową. Warto zadbać, by przebiegła ona w sposób optymalny i nie nastręczała niespodziewanych nieprzyjemności. Dlatego też przedstawiamy zestawienie najczęstszych błędów, przed którymi można się uchronić, korzystając z poniższych podpowiedzi.

REKLAMA

7 skutków spadających stóp procentowych NBP. Już w maju 2025 r. RPP rozpocznie cykl obniżek?

Tańsze i łatwiej dostępne kredyty to tylko część skutków cięć stóp procentowych NBP. Polityka monetarna to miecz obosieczny. W momencie, w którym kredytobiorcy cieszą się z niższych rat, to posiadacze oszczędności mają problem ze znalezieniem solidnie oprocentowanego depozytu. Widmo niższych stóp procentowych oznacza też, że w dół pójść może oprocentowanie detalicznych obligacji skarbowych, a zakup mieszkania na wynajem może znowu odzyskać swój blask.

Korekta zeznania podatkowego PIT. Jak to zrobić i do kiedy jest na to czas?

Do końca roku 2030 podatnicy mają prawo składać korekty zeznań PIT za rok 2024. Błędy w deklaracjach podatkowych zdarzają się zarówno na niekorzyść podatnika (np. pominięcie ulgi, o której się nie wiedziało), jak i na niekorzyść fiskusa (np. pominięcie źródła przychodów, o którym się zapomniało). Złożenie korekty zeznania nie wymaga uzasadnienia, a skorygować można nawet taką deklarację, która z upływem 30 kwietnia 2025 r. została bez udziału podatnika automatycznie zatwierdzona w usłudze Twój e-PIT.

Pilne! Będzie nowelizacja ustawy o KSeF, znamy projekt: jakie zmiany w obowiązkowym e-fakturowaniu

Ministerstwo Finansów opublikowało długo wyczekiwany projekt nowelizacji ustawy o VAT, regulujący obowiązek stosowania faktur ustrukturyzowanych. Wraz z nim udostępniono również oficjalną „mapę drogową” wdrożenia Krajowego Systemu e-Faktur – KSeF.

Ewidencje VAT oszustów i uczciwych podatników niczym się nie różnią. Jak systemowo zablokować wzrost zwrotów VAT? Prof. Modzelewski: jest jeden sposób

Jedyną skuteczną barierą systemową dla prób wyłudzenia zwrotów jest uzależnienie wpływów zwrotów od zastosowania przez podatnika mechanizmu podzielonej płatności w stosunku do kwot podatku naliczonego, który miałby być zwrócony – pisze prof. dr hab. Witold Modzelewski.

REKLAMA

Obowiązkowy KSeF 2026 - MF pokazało najnowszy harmonogram. KSeF 2.0, integracja i testy, tryb offline24, faktury masowe, certyfikat wystawcy faktury i więcej szczegółów

W komunikacie z 12 kwietnia 2025 r. Ministerstwo Finansów przedstawiło aktualny stan projektu rozwiązań prawnych, technicznych i biznesowych oraz plan wdrożenia (harmonogram) obowiązkowego systemu KSeF. Można jeszcze do 25 kwietnia 2025 r. zgłaszać do Ministerstwa uwagi i opinie do projektu pisząc maila na adres sekretariat.PT@mf.gov.pl.

Cyfrowe narzędzia dla księgowych. Kiedy warto zmienić oprogramowanie księgowe?

Nowoczesne narzędzia dla księgowych. Na co zwracać uwagę przy zmianie oprogramowania księgowego? Według raportów branżowych księgowi spędzają nawet 50 proc. czasu na czynnościach, które mogłyby zostać usprawnione przez nowoczesne technologie.

REKLAMA