reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Aktualności

Kierownik łatwiej zwolni audytora

Aktualizacja: 26.09.2008

Kierownicy jednostek nie będą musieli pytać o zgodę na zwolnienie audytora wewnętrznego lub zmiany jego warunków pracy - wynika z projektu ustawy o finansach publicznych. »

Zwrot kosztów delegacji zależy od wyników kontroli

Aktualizacja: 26.09.2008

Celnik otrzyma zwrot kosztów delegacji, gdy kontrola u podatnika wykaże nieprawidłowości. Taka instrukcja została wydana przez dyrektora Izby Celnej w Szczecinie. To naruszenie praw celników i przykład na traktowanie przedsiębiorców jak przestępców. »

Pawlak: nie wzrośnie akcyza na gaz LPG

Aktualizacja: 29.09.2008

W przyszłym roku nie wzrośnie akcyza na gaz LPG - poinformował na konferencji poświęconej wstąpieniu Polski do Międzynarodowej Agencji Energetycznej wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak. »

Ministerstwo Finansów wyjaśnia 1 proc.

Aktualizacja: 29.09.2008

W związku z doniesieniami medialnymi na temat przekazywania 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego, Ministerstwo Finansów informuje, że warunkiem przekazania przez naczelników urzędów skarbowych 1% na rzecz organizacji pożytku publicznego jest złożenie w ustawowym terminie zeznania podatkowego wraz ze wskazaniem nazwy organizacji oraz numeru wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego. »

Komornik nie zawsze będzie płatnikiem PIT

Aktualizacja: 25.09.2008

Przy egzekucji zaległego wynagrodzenia komornik rozliczy PIT jako płatnik tylko od umów o pracę. Przy umowach zlecenia rozliczenia z fiskusem musi dokonać sam zleceniobiorca. »

PKPP Lewiatan za wspólną unijną podstawę CIT

Aktualizacja: 26.09.2008

Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych (PKPP) Lewiatan zapozna się z opiniami największych polskich firm nt. wprowadzenia w UE jednolitych zasad opodatkowania CIT - poinformowała w czwartek organizacja. »

Nowe rozporządzenie określi zwolnienie dla podatnika od 2009 r.

Aktualizacja: 25.09.2008

Resort finansów nie podjął jeszcze decyzji w sprawie przedłużenia zwolnienia ze stosowania kas rejestrujących w usługach przewozu miejskiego. »

Podatnik musi korzystać z prawa czynnego udziału w postępowaniu podatkowym

Aktualizacja: 25.09.2008

Podatnik nie może zarzucać organom podatkowym, że naruszyły jego prawo do czynnego udziału w postępowaniu, jeżeli sam z niego nie korzysta. »

Będzie mniej ośrodków UKS

Aktualizacja: 25.09.2008

MF chce zlikwidować niektóre ośrodki zamiejscowe UKS. Likwidowane mają być ośrodki w: Ciechanowie, Płocku, Radomiu, Siedlcach, Suwałkach, Zamościu, Elblągu i Jaśle. »

Jak fiskus zarobił na 1 procencie

Aktualizacja: 26.09.2008

Nie wszystkie pieniądze z 1 procenta naszych podatków trafiły do fundacji i stowarzyszeń pomagających osobom chorym oraz niepełnosprawnym - ujawnia "Rzeczpospolita". »

Obowiązek meldunkowy w podatkach musi zastąpić rejestracja

Aktualizacja: 24.09.2008

Aby od przyszłego roku likwidacja meldunku nie wyeliminowała ulg podatkowych, nowe obowiązki rejestracyjne powinny zastąpić obowiązek meldunkowy. »

Centralny Rejestr Ryzyka pozwoli określić nieprawidłowości w rozliczeniach

Aktualizacja: 24.09.2008

Rozmowa z Jackiem Kapicą, wiceministrem finansów na temat powstającego Centralnego Rejestru Ryzyka. »

Podatnicy odliczą zagraniczne składki

Aktualizacja: 24.09.2008

Rząd przyjął nowelizację ustawy o PIT. Projekt zakłada likwidację ulgi meldunkowej, modyfikację ulgi na dzieci oraz możliwość odliczania zagranicznych składek ubezpieczeniowych. »

Reforma budżetówki nie zmieni sytuacji pracowników

Aktualizacja: 24.09.2008

Nowa ustawa o finansach publicznych nie wpłynie na sytuację dzisiejszych pracowników gospodarstw pomocniczych i zakładów budżetowych. »

Zmiany w przekazywaniu 1 proc. mogą zwiększyć efektywność

Aktualizacja: 23.09.2008

Od 2009 r. nastąpią zmiany w zasadach przekazywania 1 proc. podatku dla organizacji PP. Wiele zmian jest korzystnych jednak nie wszystkie. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Talinkme.pl

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama