| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Aktualności

O wpisaniu do księgi decyduje moment powstania należności

Aktualizacja: 01.08.2007

Należności powinno się ujmować w księgach w momencie przeniesienia na kontrahenta ryzyka i korzyści związanych ze sprzedawanym towarem. »

Umowa nie zwalnia z zapłaty

Aktualizacja: 01.08.2007

Członkowie zarządu spółki nie mogą uwolnić się od odpowiedzialności za jej zaległości podatkowe w drodze umowy cywilnoprawnej. »

Ulga na krew jest rozliczana w zeznaniu rocznym

Aktualizacja: 01.08.2007

Fiskus przypomina o możliwości odliczenia w zeznaniu rocznym ekwiwalentów za krew przez honorowych dawców. Ulga to iloczyn ekwiwalentu za 1 litr oddanej krwi oraz kwoty 130 zł. »

Tanie papierosy mogą zniknąć z rynku

Aktualizacja: 01.08.2007

Zaproponowany przez resort finansów model akcyzy ze stałą stawką procentową wyeliminuje z rynku tańsze papierosy. To z kolei spowoduje wzrost przemytu. »

Błąd prawodawcy umożliwi odliczanie ulgi bez limitu

Aktualizacja: 01.08.2007

Ustawodawca wprowadził obowiązek dokumentowania darowizn kościelnych do ustawy o podatku dochodowym. Tymczasem zmiany należało dokonać w poszczególnych ustawach kościelnych, a nie w ustawie o PIT. Podatnicy mogą zakwestionować przyjęte rozwiązania i zażądać od urzędów skarbowych zwrotu nadpłat z odsetkami. »

Urzędnicy nie pobiorą już dwóch opłat

Aktualizacja: 01.08.2007

Obowiązek pobrania opłaty skarbowej nie dotyczy sytuacji, gdy w związku z dokonywaniem w kraju czynności urzędowej lub wydawaniem zaświadczenia w Polsce wykonywane są czynności objęte opłatą konsularną. »

Zwolnienia podatkowe w strefach ekonomicznych przyciągają firmy

Aktualizacja: 31.07.2007

Przedsiębiorcy działający w specjalnych strefach ekonomicznych mogą korzystać ze zwolnień podatkowych. Tylko w 2006 roku zlokalizowano w nich inwestycje o wartości ponad 35,4 mld zł. »

Każdy może mieć dostęp do naszych PIT-ów!

Aktualizacja: 31.07.2007

Nie trzeba być pracownikiem fiskusa, aby mieć dostęp do danych o zarobkach podatników. Wystarczy dostać się na staż lub praktyki do urzędu skarbowego - ujawnia "Rzeczpospolita". »

Maleje podatek na papierosy

Aktualizacja: 31.07.2007

Od dziś obowiązuje nowa minimalna stawka akcyzy na papierosy. Będzie ona niższa od dotychczasowej o 3,67 zł. »

Byli właściciele mogą liczyć na zwrot podatku

Aktualizacja: 31.07.2007

Aby uzyskać zwrot części VAT na materiały budowlane, potrzebny jest tytuł prawny do nieruchomości. Przepisy nie określają jednoznacznie, czy warunek ten musi być spełniony w momencie składania wniosku. Sąd administracyjny odmówił prawa do zwrotu byłym właścicielom, choć nie powinien. »

Dziś ostatni dzień na złożenie deklaracji VAT-11

Aktualizacja: 31.07.2007

Dziś mija termin złożenia deklaracji VAT-11. O obowiązku tym powinni pamiętać dokonujący dostawy nowych środków transportu. »

O kwocie do zapłaty decyduje wartość rynkowa

Aktualizacja: 31.07.2007

Obowiązek podatkowy w podatku od czynności cywilnoprawnych powstaje z chwilą sprzedaży nieruchomości. Podstawą wymiaru podatku jest wartość rynkowa nieruchomości. »

Firmy nie potrafią ewidencjonować certyfikatów

Aktualizacja: 30.07.2007

Są problemy z ewidencją certyfikatów emisji spalin. Komitet Standardów Rachunkowości twierdzi, że trzeba wykazywać je w księgach m.in. jako inwestycje. »

Fiskus musi zweryfikować wątpliwości

Aktualizacja: 30.07.2007

Organ podatkowy nie może odmówić zwrotu VAT wyłącznie na podstawie podejrzeń o popełnienie nadużycia podatkowego. Wątpliwości musi najpierw zweryfikować. »

Dziś ostatni dzień na zwrot nadpłaconego podatku

Aktualizacja: 30.07.2007

Najpóźniej dziś fiskus powinien zwrócić podatek tym, którzy PIT za 2006 rok złożyli 30 kwietnia. Dłużej na odzyskanie pieniędzy mogą czekać osoby, które w zeznaniach rocznych popełniły błędy. Jeśli opóźnienie w zwrocie powstanie z winy urzędu, podatnik otrzyma nadpłatę razem z odsetkami. »

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Iga Kalinowska

Aplikant adwokacki

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK