| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Aktualności

Fiskus wykreśla z rejestru VAT bez zawiadomienia

Aktualizacja: 13.06.2007

Przedsiębiorcy często są zaskoczeni, że nie figurują już w rejestrze VAT. Urzędnicy mogą ich wykreślić, gdy nie wypełniają swoich obowiązków. Osoby wykreślone nie mogą m.in. wystawiać faktur i odliczać podatku. »

Ujawnione zdarzenia trzeba uwzględnić w księgach

Aktualizacja: 13.06.2007

Skutki ujawnionych informacji o zdarzeniach mających istotny wpływ na sprawozdanie finansowe już zatwierdzone należy ująć w księgach roku obrotowego, w którym informacje ujawniono. »

Kryterium stanowi częstotliwa sprzedaż

Aktualizacja: 13.06.2007

Jeżeli podatnik wielokrotnie sprzedawał nieruchomości, to uzyskany przychód może zostać opodatkowany jak działalność gospodarcza. »

Zmiany umowy muszą chcieć dwie strony

Aktualizacja: 13.06.2007

Czy jest szansa na renegocjacje umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania z Austrią i innych umów, których stroną jest Polska, uznawanych za niekorzystne? »

Zamiana akcji zwolniona z PIT

Aktualizacja: 13.06.2007

Zamiana uzyskanych od Skarbu Państwa akcji konsolidowanych spółek sektora elektroenergetycznego na akcje spółki konsolidującej będzie zwolniona z podatku. »

Wydatki można zaliczyć w koszty

Aktualizacja: 13.06.2007

Podatnicy prowadzący działalność gospodarczą mogą zaliczyć do kosztów wydatki na dokształcanie. Muszą jednak wykazać związek między tymi wydatkami a osiąganym przychodem z działalności. »

Budżet 2008: będzie miliard na stadion narodowy

Aktualizacja: 13.06.2007

Rząd przyjął założenia do projektu budżetu na 2008 r. Ministerstwo Finansów ocenia przyszłoroczne dochody budżetu na 241,6 mld zł (wzrost o 5,5 proc.), a wydatki na 271,6 mld zł (wzrost o 4,9 proc.). - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu. Deficyt tak jak w tym roku wyniesie 30 mld zł. »

Ratusz chce pobierać podatek od deszczu

Aktualizacja: 13.06.2007

O wysokości opłaty zdecyduje powierzchnia dachu lub średnia roczna opadów. »

Dyskryminacja firm jest zabroniona

Aktualizacja: 13.06.2007

Mniej korzystne dla podmiotów zagranicznych przepisy dotyczące zwolnienia z podatku źródłowego wypłacanych dywidend to ograniczenie swobody przepływu kapitału. »

Prawa majątkowe są składnikiem aktywów

Aktualizacja: 13.06.2007

Prawa majątkowe ze świadectw pochodzenia energii elektrycznej należy ujmować w księgach i wykazywać w sprawozdaniu finansowym przedsiębiorstw energetycznych jako wyodrębniony składnik aktywów. »

Usługi dla klientów spoza Unii z 22-proc. stawką

Aktualizacja: 13.06.2007

Podatnik świadczący na terytorium Polski usługi turystyki na rzecz klienta spoza UE jest opodatkowany 22-proc. stawką VAT. »

O statusie rodzica decyduje wyrok

Aktualizacja: 12.06.2007

Jeśli w wyroku rozwodowym sąd przyznał władzę rodzicielską jednemu rodzicowi, to on będzie mógł wypełnić PIT jako samotnie wychowujący dziecko. »

Akcje należy księgować jako instrumenty finansowe

Aktualizacja: 12.06.2007

Jeżeli akcje zostały nabyte na rynku pierwotnym od emitenta, w księgach rachunkowych ich wartością początkową będzie tzw. cena emisyjna. »

Taksówkarz może skorzystać z ryczałtu

Aktualizacja: 12.06.2007

Podatnik, który świadczy usługi taksówek osobowych, ma prawo wybrać opodatkowanie VAT w formie ryczałtu według 3-proc. stawki. »

Termin trzeba liczyć od momentu doręczenia

Aktualizacja: 12.06.2007

Jeśli spółka ustanowiła pełnomocnika i jemu została doręczona decyzja organu podatkowego, termin do wniesienia odwołania liczy się od momentu doręczenia decyzji pełnomocnikowi. »

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Effect

Kancelaria Effect z Krakowa zajmuje się dochodzeniem odszkodowań komunikacyjnych i powypadkowych na terenie całego kraju

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK