reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Aktualności

LiD proponuje abolicję podatkową oraz zmiany w ustawie o VAT

Aktualizacja: 30.01.2008

LiD zgłosił w Sejmie projekt noweli ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, w myśl którego Polacy pracujący za granicą w latach 2002-2006, w tym zatrudnieni w Anglii i Irlandii, będą zwolnieni z zapłaty podatku w Polsce od dochodów uzyskanych za granicą. »

Będzie weryfikacja audytu w instytucjach państwowych

Aktualizacja: 30.01.2008

W dwunastu wybranych instytucjach państwowych zostanie przeprowadzona weryfikacja i ocena audytu wewnętrznego. »

Niższe opłaty za skargi sądowe

Aktualizacja: 29.01.2008

Przyjęta wczoraj uchwała Izby Finansowej Naczelnego Sądu Administracyjnego jest korzystna dla podatników. Do obliczenia wpisu w sprawach podatkowych należy przyjmować tylko kwotę zakwestionowaną w skardze. Podatnicy, którzy nie zgadzają się tylko częściowo z decyzją organów podatkowych, zapłacą niższe wpisy od skargi. »

Nie będzie porozumienia bez powrotu do pracy

Aktualizacja: 29.01.2008

Jacek Dominik wzywa celników do powrotu do pracy. Bez tego porozumienie piątkowe nie będzie realizowane. Funkcjonariusze chcą rozmawiać z MF i rządem. Bez rozmów do pracy nie wrócą. »

Bezrobotni nie zapłacą PIT od pieniędzy na dzieci

Aktualizacja: 29.01.2008

Osoby bezrobotne otrzymujące zwrot kosztów z Funduszu Pracy na opiekę nad dzieckiem lub osobą zależną nie będą musiały płacić od tych pieniędzy podatku. »

Trzy dni na złożenie deklaracji

Aktualizacja: 29.01.2008

Do 31 stycznia proboszcze i wikariusze muszą złożyć deklarację o wysokości składki na ubezpieczenie zdrowotne. »

Premier Donald Tusk - celnicy są ofiarami wieloletnich zaniedbań

Aktualizacja: 29.01.2008

Na konferencji prasowej, po spotkaniu z celnikami w Białej–Podlaskiej Premier Donald Tusk zapewnił, iż w trybie pilnym przygotowana zostanie ustawa modernizacyjna, która postawi Służbę Celną w pozycji zbliżonej do innych służb mundurowych. Ponadto przygotowane zostanie rozporządzenie Ministra Finansów, które zapewni wynagrodzenie za pracę w godzinach nadliczbowych. »

Zmienią się zasady egzaminów

Aktualizacja: 29.01.2008

Zmienią się zasady zdobywania certyfikatów audytora wewnętrznego Międzynarodowego Instytutu Audytorów Wewnętrznych (IIA). Egzaminy będą przeprowadzane za pomocą komputerów. »

W czwartek mija termin złożenia deklaracji IFT-3R

Aktualizacja: 29.01.2008

Do 31 stycznia podmioty wypłacające należności odbiorcom niemającym w Polsce miejsca zamieszkania powinny sporządzić deklarację IFT-3R. »

Bez gwarancji udzielonych przez rząd protest celników będzie kontynuowany

Aktualizacja: 28.01.2008

Dopóki rząd nie zagwarantuje na piśmie spełnienia postulatów służby celnej ani nie przedstawi harmonogramu ich wdrażania, protest celników będzie trwał. Z dnia na dzień przystępuje do niego coraz więcej funkcjonariuszy. »

Szkolenie od szefa to przychód pracownika

Aktualizacja: 28.01.2008

Wolne od PIT jest dofinansowanie przyznane przez pracodawcę pracownikowi na dokształcanie. Zdaniem fiskusa, aby zwolnienie obowiązywało, szkolący musi posiadać akredytację ministra edukacji. Gdy szef opłaci szkolenie w placówce bez akredytacji, wartość kursu będzie przychodem pracownika. »

Wnioski trzeba złożyć do końca stycznia

Aktualizacja: 28.01.2008

31 stycznia upływa termin składania przez przedsiębiorców wniosków o zawieszenie poboru cła na towary, które mogą zostać objęte 0-proc. stawką celną od 2009 roku. Wnioski w tym zakresie trzeba składać do Ministerstwa Gospodarki. »

Zmiana interpretacji nie może mieć negatywnych skutków dla podatników

Aktualizacja: 28.01.2008

Zastosowanie się przez podatnika do interpretacji przed jej zmianą nie może mu szkodzić - wyjaśnia Ministerstwo Finansów »

To samo zdarzenie gospodarcze powinno być jednakowo oceniane w każdym postępowaniu

Aktualizacja: 28.01.2008

Nie jest dopuszczalne, żeby jedno zdarzenie gospodarcze było różnie oceniane dla celów dwóch postępowań podatkowych w zakresie różnych podatków. »

Wysoki podatek dochodowy w Holandii obniżają liczne ulgi

Aktualizacja: 25.01.2008

Od zarobków osiąganych w Holandii trzeba płacić PIT według progresywnej skali podatkowej. Najwyższa stawka sięga nawet 52 proc. Obciążenia podatkowe można jednak zmniejszyć, korzystając z licznych ulg i odliczeń. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria prawna LEXBRIDGE

Kancelaria LEXBRIDGE Groński Adwokaci i Radcowie Prawni sp. k. jest obecna na rynku od 2006 roku. Zespół kancelarii prowadzi sprawy przedsiębiorców i osób indywidualnych. Znaczną część jego aktywności obejmują spory sądowe prowadzone w sądach powszechnych na obszarze całej Polski i we wszystkich instancjach. Kancelaria reprezentuje również Klientów w postępowaniach przed Sądem Najwyższym i sądami administracyjnymi.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama