| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Aktualności

Zysk i strata wpisywane do ewidencji

Aktualizacja: 21.03.2007

Zysk i strata kwalifikowane są do kategorii nadzwyczajnych, gdy nie mają związku z ogólnym ryzykiem gospodarowania i są trudne do przewidzenia. »

Imienny bilet okresowy daje prawo do wyższych odliczeń

Aktualizacja: 21.03.2007

Podatnicy dojeżdżający do pracy podwyższą roczne koszty uzyskania przychodów, jeśli posiadają bilety okresowe i to nie tylko papierowe, ale również w formie plastikowej karty miejskiej. »

Podatnik musi udowodnić, że przysługuje mu zwrot

Aktualizacja: 21.03.2007

Do uzgodnień międzyresortowych trafi ustawa o zwrocie akcyzy za auta sprowadzone z UE. Podstawą zwrotu podatku nie będzie cena katalogowa samochodu, ale jego wartość rynkowa. Podatnicy powinni zachować faktury i inne dokumenty potwierdzające cenę pojazdu. »

Przedłużanie zwrotu podatku niekonstytucyjne

Aktualizacja: 21.03.2007

Rzecznik praw obywatelskich zaskarżył do Trybunału Konstytucyjnego przepis ustawy o VAT uprawniający naczelnika urzędu skarbowego do przedłużania zwrotu podatku. »

O VAT decydują strony umowy

Aktualizacja: 21.03.2007

O tym, czy VAT będzie doliczany do wynagrodzenia notariusza czy też będzie się mieścił w cenie, decydują strony czynności, czyli notariusz i klient. »

Ryczałt tylko dla nielicznych

Aktualizacja: 20.03.2007

Ryczałt obejmie jedynie osiemnaście rodzajów usług. Przedsiębiorcy, którzy wybiorą ryczałt, nie będą mogli obsługiwać firm. Weryfikacja zamawiających usługi może okazać się kłopotliwa. »

Nowa komisja egzaminacyjna

Aktualizacja: 20.03.2007

Działa już powołana na czteroletnią kadencję nowa komisja przeprowadzająca egzaminy na biegłych rewidentów. Przewodniczącym komisji został ponownie Zbigniew Messner, jego zastępcą Franciszek Wala, natomiast sekretarzem Stanisław Tymiński. »

Kradzieży nie można uwzględnić w kosztach

Aktualizacja: 20.03.2007

Jeżeli na niezabezpieczonej i niedbale prowadzonej budowie dokonano kradzieży, to takiej straty nie można uwzględnić w kosztach. »

Podatnik musi mieć udział w procedurze zwrotu akcyzy

Aktualizacja: 20.03.2007

Podstawą zwrotu akcyzy od sprowadzonego z zagranicy używanego auta będzie wartość rynkowa. Do jej ustalenia potrzebne będą m.in. wiek, przebieg, marka pojazdu. »

Na remonty obowiązuje 7-proc. stawka

Aktualizacja: 20.03.2007

Roboty budowlane związane z remontem i zmianą sposobu użytkowania budynku szkoły na dom mieszkalny są objęte 7-proc. stawką VAT. »

Liczy się data sporządzenia sprawozdania finansowego

Aktualizacja: 21.03.2007

Nowelizacja ustawy o CIT, która obowiązuje od początku 2007 roku, uzależnia moment rozliczania kosztów od daty sporządzenia sprawozdania finansowego. »

Zwrot VAT tylko dla zarejestrowanych podatników

Aktualizacja: 19.03.2007

Podatnik zachowuje prawo do odzyskania nadwyżki podatku naliczonego nad należnym, jeśli w okresie, w którym powstała nadwyżka, był zarejestrowany jako podatnik VAT czynny. »

Nie będzie zwolnień w budżetówce

Aktualizacja: 19.03.2007

Zakłady budżetowe i gospodarstwa pomocnicze zostaną wkrótce zlikwidowane. W ich miejsce powstaną nowe jednostki funkcjonujące jak przedsiębiorstwa. Nowe rozwiązania dotyczą sektora rządowego i samorządowego. »

Zwrot dla fiskusa i podatnika

Aktualizacja: 19.03.2007

Zwrotu kosztów postępowania przed Naczelnym Sądem Administracyjnym może domagać się nie tylko podatnik. Uprawnienie takie posiada też organ podatkowy. »

Zyski kapitałowe mogą być nieopodatkowane

Aktualizacja: 19.03.2007

Ministerstwo Finansów uważa, że w ciągu 2-3 lat można zlikwidować podatek od zysków kapitałowych. Według wstępnych szacunków wpływy z tego tytułu w ubiegłym roku wyniosły 2,5 mld zł. »

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Stillwell Polska Sp. z o.o.

Stillwell Polska Sp. z o.o. jest nowoczesną firmą prawniczą zajmującą się obsługą prawną przedsiębiorstw a także sprzedażą gotowych spółek.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK