reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Aktualności

Zasady odliczeń niezgodne z prawem UE

Aktualizacja: 13.11.2007

Polskie przepisy uzależniają odliczenie VAT m.in. od możliwości zaliczenia wydatku do kosztów w podatku dochodowym. Zdaniem ekspertów, takie ograniczenie w wielu przypadkach jest sprzeczne z prawem wspólnotowym. Jeśli przepis z ustawy o VAT nie zostanie usunięty, może trafić przed Europejski Trybunał Sprawiedliwości. »

Dieta za obowiązki społeczne zwolniona z PIT

Aktualizacja: 13.11.2007

Organ podatkowy ma uwzględnić społeczny charakter funkcji działacza związkowego. Dalszym etapem będzie zakwalifikowanie uzyskanych przychodów do działalności wykonywanej osobiście. »

Losy niższego VAT-u rozstrzygną się w grudniu

Aktualizacja: 13.11.2007

Z powodu sprzeciwu Niemiec i Danii dopiero w grudniu rozstrzygnie się, czy Polska będzie miała prawo stosować obniżoną stawkę VAT na wynegocjowane w traktacie akcesyjnym towary i usługi od 1 stycznia 2008 roku - podały w poniedziałek źródła dyplomatyczne w Brukseli. »

UKS nie pasują do policji finansowej

Aktualizacja: 12.11.2007

Platforma Obywatelska proponowała wprowadzenie policji finansowej zamiast dzisiejszego CBA, która miałaby tropić nieprawidłowości gospodarcze. W skład nowej instytucji miałaby zostać włączone także urzędy kontroli skarbowej. Zdaniem ekspertów nie jest to dobry pomysł. »

Kłopoty z podatkiem przy pożyczkach

Aktualizacja: 12.11.2007

Kwestia opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych umów pożyczek przysparza wielu problemów przedsiębiorcom. Nie wiadomo, kiedy podatek płacić, a kiedy czynność spod niego jest wyłączona. »

Podatek liniowy ceną za koalicję

Aktualizacja: 12.11.2007

Już tylko podpisanie deklaracji koalicyjnej dzieli nas od formalnego zawarcia koalicji PO z PSL. Jak dowiedział się "Dziennik", Donald Tusk i Waldemar Pawlak parafują dokument w najbliższy czwartek. »

Podatnikiem jest importer, a nie agencja celna

Aktualizacja: 12.11.2007

Podmiot, na którego ustawa nakłada obowiązek podatkowy, jest podatnikiem VAT. W przypadku importu towarów podatnikiem jest więc importer, a nie agencja celna. »

Wzrost stawek dla pojazdów

Aktualizacja: 12.11.2007

Od 14 listopada 2007 r. obowiązywać będą nowe stawki za jeden kilometr przebiegu pojazdu. »

Fiskus ma zamiar opodatkować firmowe pakiety medyczne

Aktualizacja: 09.11.2007

Fiskus różnie interpretuje opodatkowanie usług medycznych oferowanych przez pracodawców. Do tej pory cena ryczałtowa pakietu za wszystkich pracowników nie podlegała PIT. Teraz wartość ryczałtowej opłaty przypadającej na pracownika jest jego przychodem. »

Dochód dziecka nie zawsze pozbawia prawa do odliczenia

Aktualizacja: 09.11.2007

Nie każdy dochód osiągnięty przez dziecko w roku podatkowym wyłącza prawo rodziców do skorzystania z ulgi rodzinnej w podatku dochodowym od osób fizycznych. »

Sprzedawali na aukcjach internetowych, ale nie zapłacili 1,5 mln zł podatku

Aktualizacja: 09.11.2007

Szczecińscy policjanci zatrzymali małżeństwo, które na aukcjach internetowych sprzedawało różne przedmioty nie odprowadzając podatku od tych transakcji. Straty Skarbu Państwa z tego tytułu oszacowano na około 1,5 miliona złotych - poinformowała w czwartek Katarzyna Legan z biura prasowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie. »

Dostawa bez podatku

Aktualizacja: 09.11.2007

Zgodnie z ustawą o VAT, zwolniona z tego podatku jest dostawa towarów używanych. »

Kierownik jednostki będzie pytany o zgodę na przeprowadzenie zadania

Aktualizacja: 09.11.2007

Jeżeli w planie audytu nie zostało umieszczone zadanie polegające na wartościowaniu stanowisk, resort finansów poprosi kierownika jednostki o zgodę na jego przeprowadzenie. »

Odliczymy wszystkie składki

Aktualizacja: 08.11.2007

Polacy zarabiający w państwach Unii będą mogli odliczyć w Polsce składki na ubezpieczenia zapłacone za granicą. Dotyczy to osób, które mają miejsce zamieszkania w Polsce, za granicą zapłaciły składki i nie mogły ich tam odliczyć. Trybunał Konstytucyjny orzekł, że ustawodawca ma rok na dostosowanie przepisów podatkowych do treści wyroku. »

Chlebowski: nowela ustawy o podatku PIT jedną z pierwszych ustaw w nowym Sejmie

Aktualizacja: 08.11.2007

Szef klubu PO Zbigniew Chlebowski zapowiedział w środę, że jednym z pierwszych projektów ustaw przygotowanych przez Platformę Obywatelską w nowym Sejmie będzie nowela ustawy o podatku PIT, realizująca środowe orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Mateusz Wachowski

Aplikant radcowski

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama