reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Aktualności

Podatnicy odzyskają nadpłaconą akcyzę

Aktualizacja: 04.07.2007

Rząd zaakceptował wczoraj projekt ustawy umożliwiającej zwrot części akcyzy zapłaconej od sprowadzonych z zagranicy samochodów osobowych. »

Wspólnik rozliczy się z fiskusem

Aktualizacja: 03.07.2007

Wspólnik występujący z przekształcanej spółki musi prawidłowo ustalić rodzaj uzyskanego przychodu i rozliczyć się z fiskusem. »

Decyduje termin otrzymania faktury

Aktualizacja: 03.07.2007

Jeżeli organy podatkowe kwestionują termin odliczenia podatku naliczonego, podatnik powinien dysponować dowodami potwierdzającymi otrzymanie faktury w danym okresie rozliczeniowym. »

Norweski urząd podatkowy: Polacy są winni miliony euro

Aktualizacja: 03.07.2007

Norweski Główny Urząd Podatkowy (Sentralskattekontoret - SSK) szacuje, że Polacy pracujący w Norwegii są mu winni co najmniej 6,9-8,1 mln euro w postaci niezapłaconych podatków od dochodów uzyskiwanych w tym kraju. »

Preferencje dla żywności na cele charytatywne

Aktualizacja: 03.07.2007

Przedsiębiorca nie będzie mógł uwzględnić niższej wartości darowanej żywności w przypadku przekazania jej na cele inne niż dla organizacji pożytku publicznego. »

Więcej czasu na złożenie sprawozdania

Aktualizacja: 03.07.2007

Do 17 lipca spółki mają czas na złożenie sprawozdań finansowych we właściwym rejestrze sądowym. »

Ryczałt najlepszy dla najmu

Aktualizacja: 03.07.2007

Coraz mniej osób prowadzących działalność gospodarczą korzysta z ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych. Z roku na rok rośnie natomiast liczba podatników płacących ryczałt z tytułu najmu, podnajmu, dzierżawy. Według ekspertów, taka sytuacja jest wynikiem rosnącej popularności inwestycji w nieruchomości. »

Do końca 2008 roku obowiązuje limit 15 proc.

Aktualizacja: 02.07.2007

Wysokość minimalnego progu kapitałowego uprawniająca do zwolnienia z opodatkowania dywidend może być określona w przepisach przejściowych. »

Sposób rozliczenia zmienia się po przekroczeniu limitu

Aktualizacja: 02.07.2007

Wartość sprzedaży wysyłkowej na terytorium kraju uprawniająca do uznania jej za dostawę towarów dokonaną poza to terytorium wynosi w tym roku 139 tys. zł. »

Dobroczynność nie powinna być opodatkowana

Aktualizacja: 02.07.2007

Rzecznik praw obywatelskich uważa, że opodatkowanie działań mających na celu niesienie pomocy ubogim jest nadmiernym fiskalizmem. »

PO zaskarży do Trybunału Konstytucyjnego podatek Religi

Aktualizacja: 02.07.2007

Platforma Obywatelska zaskarży do Trybunału Konstytucyjnego ustawę zakładającą finansowanie leczenia ofiar wypadków drogowych z ubezpieczenia komunikacyjnego OC, czyli tzw. podatek Religi - powiedział w piątek(29.06) Zbigniew Chlebowski z PO. »

Przywileje dla upoważnionego przedsiębiorcy

Aktualizacja: 02.07.2007

Od 2008 roku w ramach Unii Europejskiej zostanie wprowadzona instytucja upoważnionego podmiotu gospodarczego. Przedsiębiorcom z takim statusem będą przysługiwać pewne przywileje. »

Ulga dla producentów biokomponentów

Aktualizacja: 02.07.2007

Sejm uchwalił nowelizację ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, która przewiduje wprowadzenie ulgi podatkowej dla producentów biokomponentów. »

Jest szansa na odzyskanie nieodliczonego VAT

Aktualizacja: 02.07.2007

WSA w Krakowie zapytał ETS o zasadność ograniczania odliczeń VAT od paliwa. Zdaniem ekspertów Polska przegra kolejną sprawę przed sądem europejskim. Jeśli tak się stanie, podatnicy będą mogli odzyskać naliczony, a nieodliczony podatek. »

Urzędy skarbowe już nie wydadzą wiążącej interpretacji

Aktualizacja: 02.07.2007

Od 1 lipca zmieniły się zasady wydawania podatnikom pisemnych interpretacji podatkowych w ich indywidualnych sprawach. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS - podatki, prawo

Tarcza antykryzysowa 4.0 – przegląd najważniejszych zmian

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Wszystko co musisz wiedzieć o PPK

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Bogdan Zatorski

Ekspert SAGE

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama