| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Niższa stawka CIT dla małych podatników

Niższa stawka CIT dla małych podatników

Projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, który zakłada wprowadzenie 15% stawki CIT dla małych podatników, znalazł się w wykazie prac legislacyjnych i programowych rządu. Projekt jest realizacją zapowiedzi zawartych w exposé premier Beaty Szydło.

Na początku lutego w wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów dodany został projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych

W krótkim opisie do projektu napisano, że zmiana zakłada wprowadzenie 15% stawki podatku dochodowego od osób prawnych dla małych podatników tego podatku, tj. podatników, u których wartość przychodu ze sprzedaży brutto nie przekracza 1,2 mln euro. Jak wskazano, zaproponowana zmiana wpłynie na zmniejszenie obciążeń podatkowych małych podatników.

Polecamy: Przewodnik po zmianach przepisów 2015/2016 dla firm (książka)

Organem odpowiedzialny za opracowanie projektu jest Ministerstwo Finansów. Nie została na razie jednak podana informacja o planowanym terminie przyjęcia projektu przez rząd.

Zapowiedź wprowadzenia 15% CIT-u dla małych firm była jednym z punktów exposé premier Beaty Szydło.

Zapowiedź 15 proc. CIT-u dla małych firm dobrze przyjęta przez przedsiębiorców

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Natalia Bogdan

Założycielka agencji pracy Jobhouse, ekspertka z zakresu HR i rynku pracy. W marcu 2017 roku otrzymała nagrodę publiczności w ogólnopolskim konkursie Bizneswoman Roku, organizowanym przez kobiecy portal Sukces Pisany Szminką.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »