| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Fiskus szykuje się do strajku

Fiskus szykuje się do strajku

Prawdopodobnie pod koniec kwietnia odbędzie się protest służby skarbowej. Decyzja ma być ogłoszona dzisiaj - poinformował Tomasz Ludwiński z Sekcji Krajowej Pracowników Skarbowych NSZZ "Solidarność".

"Decyzja jeszcze nie zapadła, zostanie ogłoszona we wtorek" - powiedział wczoraj Ludwiński. "Nie spodziewamy się powszechnego udziału pracowników w tej akcji; chodzi nam o przedstawienie naszych problemów" - dodał.


Wyjaśniał, że byłaby to decyzja "Solidarności", bez konsultacji z innymi związkami zawodowymi. Protest miałby polegać na zalecaniu pracownikom służby skarbowej, by pod koniec kwietnia brali urlopy na żądanie. Będą to ostatnie dni na rozliczenie się z podatku PIT za 2007 rok.


"Nie chodzi o to, żeby utrudniać życie podatnikom, ponieważ na złożenie PIT-ów było dużo czasu" - powiedział Ludwiński.


Według Ludwińskiego, bezpośrednią przyczyną ewentualnego protestu jest brak porozumienia z Kancelarią Premiera odnośnie projektu ustawy o służbie cywilnej. Wyjaśniał, że "Solidarność" zgłosiła do projektu wiele uwag, które zostały zawarte w 11-stronicowym piśmie. Tymczasem pracownicy Kancelarii twierdzili, że uwagi w ogóle nie wpłynęły. "Nie czujemy się traktowani poważnie. To nie było dobre zachowanie ze strony urzędników KPRM" - powiedział.


Ludwiński zaznaczył, że w projekcie ustawy o służbie cywilnej jest wiele zapisów, które budzą zaniepokojenie związku. Chodzi np. o zwolnienie absolwentów Krajowej Szkoły Administracji Publicznej z oceny predyspozycji kierowniczych oraz o postępowanie kwalifikacyjne w administracji skarbowej.


Pracownicy "skarbówki" czekają też na zakończenie procesu wartościowania stanowisk w służbie cywilnej, który ma potrwać do końca maja. Chodzi o decyzje ws. podziału dla poszczególnych grup zawodowych środków z rezerwy budżetowej, w której zapisano 528 mln zł.


"Toczy się proces wartościowania. Nie wiemy, czy nie zostaną zwiększone obowiązki w służbie skarbowej, bez zwiększenia wynagrodzeń" - powiedział Ludwiński.

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Michał Cyran

Radca Prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK