reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Aktualności

Podatek ekologiczny

Aktualizacja: 24.08.2006

Połączone sejmowe komisje Finansów Publicznych, Gospodarki oraz Rozwoju Przedsiębiorczości powołały wczoraj 16-osobową podkomisję, która ma zająć się rządowym projektem ustawy o podatku od samochodów. »

Od września kasy fiskalne dla nowych podatników

Aktualizacja: 24.08.2006

Od 1 września utracą zwolnienie i będą musiały zainstalować kasy kolejne grupy podatników. Do tej pory obowiązkowo muszą posiadać kasy fiskalne (bez względu na kwotę obrotów) podatnicy sprzedający gaz płynny, taksówkarze (przewozy osobowe i towarowe) oraz podatnicy, którzy świadczą usługi przewozów regularnych i nieregularnych pasażerskich w komunikacji samochodowej. »

Terminy składania deklaracji

Aktualizacja: 24.08.2006

25 sierpnia, czyli już jutro, mija termin składania deklaracji VAT-7, VAT-8, VAT-12, AKC-3. »

Podatek rolny w komisji

Aktualizacja: 24.08.2006

Dziś połączone sejmowe komisje; Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Finansów Publicznych przystąpią do pracy nad poselskim projektem zmian w ustawie o podatku rolnym. »

Czas pomyśleć o banderolach

Aktualizacja: 24.08.2006

Podmioty zobowiązane do oznaczania wyrobów znakami akcyzy powinny złożyć do Ministerstwa Finansów wstępne zapotrzebowanie na banderole na rok 2007. Termin mija 30 października. »

Nowy adres nie chroni przed kontrolą

Aktualizacja: 24.08.2006

Podatnicy prowadzący działalność w niewielkich miejscowościach coraz częściej wynajmują lokale na siedzibę swoich firm w dużych miastach. Chodzi o to, żeby zmienić adres i rozliczać się w innym niż do tej pory urzędzie skarbowym. »

Albo odpis, albo zaliczenie do kosztów

Aktualizacja: 24.08.2006

Ocieplenie zewnętrznych ścian budynków można zakwalifikować jako ulepszenie. Wówczas wydatków tych nie zaliczy się jednorazowo do kosztów uzyskania przychodów. »

Uprawnienia organów podatkowych

Aktualizacja: 23.08.2006

Kontrolowany podatnik musi zapewnić organom podatkowym nie tylko dostęp do swojej siedziby czy lokalu, w którym prowadzi działalność, ale także innych miejsc, w których znajdują się jego księgi. »

Nowy adres internetowy dla e-deklaracji

Aktualizacja: 23.08.2006

Nowelizacja Ordynacji podatkowej wprowadziła możliwość składania e-deklaracji. Aby z niej skorzystać, trzeba wejść na stronę e-poltax.mf.gov.pl. »

Fiskus pomaga podatnikom

Aktualizacja: 23.08.2006

Z Krajowej Informacji Podatkowej, która funkcjonuje od początku lipca, skorzysta nawet milion podatników - wynika z prognoz Ministerstwa Finansów. »

CIT. Likwidacja ulgi dla spółek wodnych

Aktualizacja: 23.08.2006

Jeżeli posłowie nie zmienią ustawy o CIT, od nowego roku spółki wodne będą musiały opodatkować składki przekazywane im przez rolników. Może zabraknąć pieniędzy na meliorację pól. »

Niezrozumiałe zasady zdobywania uprawnień

Aktualizacja: 23.08.2006

Jedynie ukończenie uczelni mogącej nadawać stopnie doktora nauk ekonomicznych daje księgowym prawo do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych bez zdawania dodatkowego egzaminu. Problem w tym, że prawo nadawania takich stopni mają tylko 34 podmioty, w tym zaledwie 3 uczelnie prywatne. »

Uprawnienia kontroli skarbowej

Aktualizacja: 23.08.2006

Wczoraj na posiedzeniu Sejm przyjął sprawozdanie Komisji Finansów Publicznych z prac nad rządowym projektem ustawy o kontroli skarbowej. »

Podatek tonażowy. Sejm - pierwsze czytanie

Aktualizacja: 22.08.2006

Podatek tonażowy będzie płacony przez armatora bez względu na to, czy eksploatacja statku przynosi zyski czy straty. Projekt ustawy o podatku tonażowym przedstawił rząd. Armatorzy uważają, że wprowadzenie podatku tonażowego może spowodować, że polskie statki handlowe znowu będą rejestrowane w kraju. »

Znika wiele przepisów dotyczących kar za przestępstwa dewizowe

Aktualizacja: 22.08.2006

Z kodeksu karnego skarbowego zniknie wiele przepisów odnoszących się do prawa dewizowego. Związane to jest z proponowanym przez rząd dostosowaniem tej ustawy do przepisów UE. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

WspolnyPozew.com

Portal

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama