| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > ZUS i kadry > Inne > Najlepsze miejsca do zamieszkania na emeryturze

Najlepsze miejsca do zamieszkania na emeryturze

Gdzie najlepiej zamieszkać na emeryturze? To pytanie zadaje sobie zapewne wielu obecnych emerytów. Okazuje się, że najlepsze miejsca na świecie, gdzie warto spędzić życie na emeryturze to Ekwador, Panama i Meksyk. Kraje te zajęły czołowe miejsca w zestawieniu Global Retirement Index, magazynu „International Living”. Dlaczego właśnie one?

Trzecie miejsce na liście “rajów emerytalnych” zajmuje – i to może okazać się zaskoczeniem - Meksyk. Pamiętajmy jednak, że pismo „International Living” to publikacja amerykańska. Według „International Living” Meksyk jest atrakcyjny głównie z powodu bliskości względem USA, powszechnej znajomości języka angielskiego oraz niskich kosztów życia. Wydatki na zdrową żywność (chodzi tu głównie o warzywa i owoce) można zamknąć w skali tygodnia kwotą 15 USD – przekonuje korespondentka magazynu Glynna Prentice. Poza tym podatki od nieruchomości są w Meksyku zdecydowanie niższe niż np. w USA. Meksyk oferuje także mnóstwo atrakcji sportowych dla młodych nie tylko duchem ale i ciałem – korty, baseny, liczne plaże z dostępem dla windserferów.

Regularne oszczędzanie sposobem na większą emeryturę

Spośród państw europejskich w rankingu najwyżej uplasowała się Hiszpania – na pozycji nr 6 – która zachwyca klimatem, zabytkami, plażami i komfortem życia. Znalazło się tam również miejsce dla Malty (7), Portugalii (9), Włoch (11), Francji (17) i – tu małe zaskoczenie – Irlandii (18).

Warto podkreślić, że w tegorocznym zestawieniu po raz pierwszy znalazł się Wietnam, w którym koszty życia są niezwykle niskie. Stało się tak na skutek pozytywnych recenzji korespondentów „International Living”, stacjonujących w Azji Południowo-Wschodniej.

Tab. 1. Ranking Global Retirement Index 2015

Źródło: InternationalLiving.com

Autorzy rankingu podkreślają, że tak naprawdę każdy z 25 wyselekcjonowanych krajów może być dobrym wyborem. Dużo zależy od preferencji osób, które poszukują dogodnego miejsca na emeryturę. Wybrane lokacje różnią się bowiem klimatem, położeniem geograficznym, językiem urzędowym, stopniem urbanizacji i wieloma innymi czynnikami, które mogą zdecydować o wyborze.

Portal Skarbiec.Biznajwiększy, niezależny serwis o prawie, finansowaniu i gospodarce.

Podyskutuj o tym na naszym FORUM

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

PPW Group

PPW Group łączy wiedzę o rynku nieruchomości i marketingu inwestycji deweloperskich.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »