| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

TEMAT DNIA

Jak rejestrować obroty na kasie fiskalnej

Aktualizacja: 18.04.2008

Podatnik rejestrujący obroty na kasie fiskalnej musi ujmować w niej każdą sprzedaż. Konieczne jest także każdorazowe wydrukowanie paragonu i przekazanie go kupującemu. »

Przekazanie towarów na reprezentację i reklamę

Aktualizacja: 11.04.2008

Według organów podatkowych przekazanie towarów na cele reprezentacji i reklamy podlega zasadniczo opodatkowaniu VAT. Sądy administracyjne są ostatnio innego zdania. »

Księgowi mają moralny obowiązek stosowania Kodeksu etyki

Aktualizacja: 10.04.2008

Kodeks etyki wydany przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce nie jest dokumentem obowiązującym księgowych na podstawie ustawowych przepisów. Czy należy stosować się do jego zasad? »

Fiskus zwraca wydatki na remont lub budowę

Aktualizacja: 18.04.2008

Z początkiem 2008 r. weszła w życie nowelizacja przepisów o zwrocie osobom fizycznym niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym. Co zmieniła nowelizacja? »

Jak fiskus kontroluje działalność sezonową

Aktualizacja: 08.04.2008

Organy podatkowe mogą w każdej chwili skontrolować przedsiębiorcę działającego sezonowo. Najczęściej przy tego typu działalności fiskus sprawdza poprawność ewidencji obrotu przy użyciu kas fiskalnych. »

W jakich przypadkach należy skorygować podatek

Aktualizacja: 07.04.2008

Przepisy o VAT przewidują sytuacje, w których można skorygować podatek. Korekty można dokonać, gdy np. nie obniżył kwoty podatku należnego o naliczony. W jakich sytuacjach należy korygować VAT? »

Rozliczanie faktur korygujących

Aktualizacja: 03.04.2008

Faktury korygujące są rozliczane zarówno przez sprzedawców wystawiających te faktury, jak i nabywców je otrzymujących. Jednak termin rozliczenia tych faktur jest uzależniony od tego, jakie nieprawidłowości poprawiają. »

Jakie konsekwencje wiążą się z niezłożeniem zeznania

Aktualizacja: 03.04.2008

Podatnikowi, który nie złoży rocznego zeznania podatkowego, grożą sankcje z kodeksu karnego skarbowego. Jakie skutki ma niezłożenie zeznania rocznego? »

W jakich przypadkach nie można odliczyć VAT

Aktualizacja: 18.04.2008

Pomimo założenia neutralności VAT, istnieje wiele przypadków, w których podatnik nie będzie miał prawa do odliczenia VAT. Kiedy nie można odliczać VAT? »

Jak odwołać się od decyzji fiskusa

Aktualizacja: 31.03.2008

Od decyzji urzędu skarbowego podatnik może odwołać się do izby skarbowej. Odwołanie trzeba wnieść w ciągu 14 dni od dnia otrzymania decyzji za pośrednictwem urzędu, który ją wydał. »

Jak po raz pierwszy rozliczyć ulgę odsetkową

Aktualizacja: 02.04.2008

Podatnik, który pierwszy raz korzysta z ulgi odsetkowej, musi wypełnić dodatkowy formularz PIT-2K. Nie może też zapominać o uzyskaniu z banku zestawienia odsetek, które wykaże w zeznaniu do odliczenia. »

Jak rozliczać VAT przy wydatkach na samochód

Aktualizacja: 27.03.2008

Dla większości przedsiębiorców samochód jest niezbędny do prowadzenia działalności gospodarczej. Od których wydatków na samochód można odliczyć VAT? »

Kiedy podatnik może wystąpić o wznowienie postępowania

Aktualizacja: 26.03.2008

Wznowienie postępowania podatkowego jest narzędziem dla podatników, dzięki któremu można powrócić do sprawy już zakończonej decyzją. Jakie są przesłanki wznowienia postępowania podatkowego? »

Kiedy fiskus ukarze podatnika karą porządkową

Aktualizacja: 25.03.2008

Uczestnik postępowania, który narusza obowiązki wynikające z przepisów podatkowych, może zostać ukarany karą porządkową. Wysokość kary może sięgać nawet 2,5 tys. zł. »

Faktoring - na czym polega i jak go rozliczać

Aktualizacja: 20.03.2008

Faktoring jest sposobem na zarządzanie należnościami. Adresowany jest do firm, które mają kłopoty z płynnością finansową lub które chcą zabezpieczyć się przed ryzykiem niewypłacalności. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Liberty Direct

Liberty Direct to firma ubezpieczeniowa należąca do międzynarodowej Grupy Liberty Mutual Insurance, oferująca usługi dla Klientów indywidualnych oraz małych przedsiębiorstw.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »