reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Quady w KŚT i PKWiU

Jak klasyfikować pojazdy typu quad w Klasyfikacji Środków Trwałych i Polskiej Klasyfikacji Wyrobów i Usług? Wyjaśniają eksperci z eklasyfikacje.pl.

W przypadku tego typu wyrobów odpowiedź nie jest jednoznaczna.

Przede wszystkim musimy posiadać informacje jakim silnikiem dany pojazd dysponuje ponieważ zaklasyfikowanie Quada zależy od pojemności jego silnika.

I tak, w przypadku gdy klasyfikujemy Quad przeznaczony dla dzieci, którego silnik ma pojemność skokową mniejszą niż 49 cm3 właściwym dla tego typu środka trwałego będzie grupowanie KŚT 790 „Pozostałe środki transportu”.

Natomiast Quad o pojemności skokowej silnika równej bądź większej 49 cm3 sklasyfikowany powinien zostać w rodzaju KŚT 741 „Samochody osobowe”.

NOWOŚĆ na Infor.pl: Prenumerata elektroniczna Dziennika Gazety Prawnej KUP TERAZ!

Dodatkowo wyjaśniamy, że podobnie sprawa wygląda w przypadku klasyfikacji tego typu wyrobów zgodnie z Polską Klasyfikacją Wyrobów i Usług.

Tu quady w których zamontowano silnik o pojemności skokowej mniejszej niż 49 cm3 klasyfikowane są w PKWiU 32.40.31.0 „Zabawki na kółkach przeznaczone do jazdy dla dzieci; wózki dla lalek”.

Natomiast pojazdy posiadający większy silnik (o pojemności powyżej 49 cm3) mieszczą się w PKWiU 29.10.21.0 „Pojazdy samochodowe do przewozu osób, nowe, wyposażone w silnik spalinowy o zapłonie iskrowym, o pojemności skokowej <= 1500 cm3.

reklama

Czytaj także

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS - podatki, prawo

Tarcza antykryzysowa 4.0 – przegląd najważniejszych zmian

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Wszystko co musisz wiedzieć o PPK

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Ogólnopolska sieć profesjonalnych firm audytorskich

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama