reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Inne podatki i opłaty

Wyższa wartość nieruchomości po ulepszeniu wpływa na podatek

Aktualizacja: 02.01.2008

Wyższy podatek od nieruchomości zapłacimy, gdy nastąpi zmiana podstawy opodatkowania na skutek ulepszenia nieruchomości. »

Od zaległej darowizny urząd naliczy podatek

Aktualizacja: 18.12.2007

Podatnik, który przed urzędem skarbowym powoła się na starą darowiznę, będzie musiał zapłacić 20-proc. podatek. »

Zgłoszenie dla działów specjalnych produkcji rolnej

Aktualizacja: 20.11.2007

Do 30 listopada podatnicy, którzy osiągają dochody z działów specjalnych produkcji rolnej, są obowiązani złożyć urzędowi skarbowemu deklaracje PIT-6 o rodzajach i rozmiarach zamierzonej produkcji w roku następnym. »

Koszty pogrzebu wpływają na podatek

Aktualizacja: 15.11.2007

Odliczenie od podstawy opodatkowania kosztów pogrzebu spadkodawcy możliwe jest w przypadku, gdy nie zostały one pokryte z jego majątku lub zwrócone spadkobiercy w innej formie. »

Deklarację składa się w urzędzie darczyńców

Aktualizacja: 07.11.2007

Podatnik, który otrzymał darowiznę pieniędzy od rodziców i spełnia warunki do skorzystania z ulgi w podatku od spadków i darowizn, musi w ciągu miesiąca złożyć w urzędzie skarbowym właściwym dla darczyńców deklarację SD-Z1. »

Jak przyznanie ulg w podatkach lokalnych wpływa na inwestycje w gminie

Aktualizacja: 19.09.2007

Rada gminy może w drodze uchwały ustalić na dany rok pewne ulgi podatkowe, np. w podatku od nieruchomości związane m.in. z tworzeniem nowych miejsc pracy. Czy zachęty podatkowe wpływają na inwestycje w gminie? »

Kiedy sprzedaż gruntu rolnego będzie zwolniona z podatku

Aktualizacja: 05.09.2007

W listopadzie 2006 r. osoba fizyczna nieprowadząca działalności gospodarczej oraz gospodarstwa rolnego zakupiła 17 ha gruntu rolnego oznaczonego jako grunt orny. W 2007 r. zamierza sprzedać ten grunt z zyskiem. Zaznaczam, że charakter użytkowania gruntu nie zmienia się. Czy przychód z tej sprzedaży podlega opodatkowaniu? »

Powstanie obowiązku podatkowego przy nabyciu w drodze dziedziczenia

Aktualizacja: 30.07.2007

Mój brat zmarł w grudniu 2006 r. W marcu br. rodzina złożyła do sądu wniosek o stwierdzenie nabycia spadku i o dział spadku, a sąd wydał postanowienie w tej sprawie w drugiej połowie czerwca. Proszę o informację, czy ja i inni członkowie rodziny zmarłego, którzy są spadkobiercami, jesteśmy zwolnieni od podatku, co przewidują przepisy o podatku od spadków, czy może zwolnienie nas nie dotyczy, bo brat zmarł w 2006 r., a więc przed zmianą tych przepisów? »

Kto powinien płacić opłatę produktową

Aktualizacja: 07.10.2010

Jesteśmy firmą, która produkuje półwyroby i pakuje je w kartony. Następnie odbiorca tych półwyrobów dokłada swoje elementy i powstaje wyrób gotowy, który jest pakowany w te same kartony i dopiero wprowadzany do sprzedaży. Która z opisanych firm powinna uiścić opłatę produktową? »

Jak opodatkować kontrakt menedżerski zawarty przez polskiego przedsiębiorcę z czeską firmą

Aktualizacja: 31.07.2007

Osoba prowadząca działalność gospodarczą w Polsce na zasadach ogólnych (kpir) podpisała umowę o kontrakt menedżerski (na stanowisku dyrektora ds. sprzedaży) z firmą czeską. Czy przychody z tego kontraktu będą traktowane jako przychody z działalności gospodarczej prowadzonej w Polsce, czy jako przychody z samodzielnej działalności zgodnie z art. 13 pkt 9 updof? Gdzie będą opodatkowane przychody z kontraktu wykonywanego na terenie Czech? »

Jak wyliczyć opłatę za korzystanie ze środowiska

Aktualizacja: 06.04.2018

Jak obliczyć opłatę środowiskową związaną z wprowadzaniem zanieczyszczeń do środowiska? Przykładowo: od samochodu do 3,5 tony, rok produkcji 1995, bez ulg, zakup miesięczny w litrach paliwa ON 330 litrów, oraz dwóch innych podobnych samochodów. Łącznie firma na miesiąc zakupuje i zużywa 950 litrów ON. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Agnieszka Snopek

Młodszy Konsultant ds. Projektów HR w Grupie Tempo

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama